Dünya Dışı Yaşama Doğru

Dünya Dışı Yaşama Doğru​

Astronomlar kesin konuştu: En geç dört yıl içinde ikinci bir Dünya bulunacak!

Güneş Sistemi dışında gezegen keşifleri tüm hızıyla sürüyor. 2000 yılında 19 Güneş dışı gezegen tespit edilirken, rakam 2009’da 84’e tırmandı.

Astronomlar iddialı: En çok dört beş yıl içinde Dünya’ya çok benzeyen, üzerinde yaşam oluşabilecek veya oluşmuş bir gezegen bulunacak!

NASA ve ESA’ya bağlı pek çok astronom, Dünya gibi yaşamaya elverişli gezegenlerin evrende çok sayıda olduğu konusunda hemfikir.
Üzerinde yaşam olabilecek ilk gezegenin keşfinin bir yıl içinde gerçekleşmesi de büyük olasılık olarak görülüyor.

Her yıl düzenlenen Amerikan Astronomi Birliği konferansında bilgi ve görüşlerini paylaşan astronomların hemen hepsi, uzay biliminde çok özel bir dönem yaşandığı ve
uygarlığın başlangıcından bu yana insanın kafasını kurcalayan en önemli sorulardan birine çok yakında yanıt bulunacağı kanısında.
Bu soru, evrende yalnız olup olmadığımız.

NASA bünyesindeki Ames Araştırma Enstitüsü Başkanı Simon Worden, evrende Dünya’nın dışında bir değil pek çok gezegende yaşam olduğundan emin.
Worden’a göre böyle bir gezegen en çok dört beş yıl içinde bulunacak.

Chicago Eyalet Üniversitesi’nden Scott Gaudi de iddialı konuşuyor:
“Hangi taşı kaldırsak altından bir gezegen çıkıyor.
Hemen her uzay ortamında ve yerde çeşit çeşit gezegen var.”

Katolik Kilisesi de evrende başka hayatlar olma ihtimaline karşı heyetler kurup çalışmalara başlamış durumda.
Kongreye Katolik Kilisesi’ni temsilen katılan, Vatikan Gözlemevi yöneticisi rahip Jose Funes, evrende insanoğlunun mevcudiyetinin anl***** ilişkin çok önemli bulgular olduğunu ve bunlar üzerinde düşünmek gerektiğini söylüyor.

Güneş dışı gezegen avında astronomların en büyük yardımcısı olan Kepler Uzay Teleskobu, Hubble’dan farklı olarak, özellikle gezegen aramak üzere tasarlandı.
2000’li yıllardan önce yılda biriki Güneş dışı gezegen bulunabilirken, bugün Kepler’in yardımıyla bu sayı ayda 7’ye yükseldi.

Kepler’in en önemli gereci olan ışık tarayıcı sayesinde, aynı anda 100 binden fazla yıldız taranabiliyor ve bunlardaki en ufak bir kararma tespit edilebiliyor.
Yıldız ışığında meydana gelen geçici ve hafif kararma, çoğunlukla önünden geçen bir gezegenin varlığına işarete ediyor.
agnostik.org
 
Bir rivayete gore Bu dunyada yapilan pislikler bu dunyada kalirmiş . ilk oncu insanlari tebrik ediyorum ne pislik varsa sonradan gelenler olusturuyor. Zamanla dejenere oluyor hersey. Internet ne kadar guzeldi ilk basladigimizda sonra bozuldu pislik girdi her yere. Msn de konusma adabi ahlaki bozuldu. Temiz turkce bosuldu. Internet zengin kisiler degil sadece atilimci egitimli ve biraz parasi olan kaliteli insanlarin yeriydi. Bir zengin zevk olsun diye interneti kesfetmemisti.
Msn den once microsoft NEt meeting i yapmisti ilk kez duplex sistem almanyadaki insanla 1998 de konustuk onlar da yeni bulmustu.
Uzay da bundan baska birsey degil. Dunya gercekten cok kucuk
Oncu kesfedici insanlar en iyi insanlardir. Cunku onlar kesfetmenin ilk lezzetini alacak kisiler. dejenere olduktan sonra ayni duygu asla yasanamaz.
 
Son düzenleme:
Teknolojik gelişmenin hem insanlığı hem çevreyi kirlettiği bir gerçek ama bunun yanında
insanlığa sunduğu hizmeti ve bu bağlamda ki yararlarını da göz ardı edemeyiz.

Başka dünyaların keşfi en azından bu dünyadaki karmaşayı ve insanların çıkarları uğruna birbiri yemesini belki önleyebilir.
Bunun için fena bir durum sayılmaz gibime geliyor..
 
O astrnomlar gece yatarken açık kalmış bir yerleri, bulsalar ne olacak.. varsayalım dünyadan pluton kadar mesafede hayat oluşabilecek bir gezegen buldular ( bizim güneş sistemimizin dışında arıyorlar bizim sistemde yok) plutona ulaşmak için torunlarının ömrü yetmez önce gidecek teknolojiyi bulsunlar bi zahmet.. Kaldıki bi gemiye insanları dolduracak nasıl bir gemi ki yiyecek içecek stoğu iki nesil idare edecek kapasite ve teknolojide olsun...

Bu ateistlerin kıyametten kurtuluş umuduyla çırpınışlarından başka birşey değil....Tıpkı Darwin gibi tüm teorileri yerle bir olmaya mahkum...
 
Bu ateistlerin kıyametten kurtuluş umuduyla çırpınışlarından başka birşey değil....Tıpkı Darwin gibi tüm teorileri yerle bir olmaya mahkum...

Bu düşünceyle hareket ederseniz geleceğe ışık tutmak yerine karartırsınız.
Ayrıca bu umutsuz yaklaşım insanların ufkunu da körelten en büyük etkendir.
Sakın çocuklarınız için bu gibi yaklaşımlarda bulunmayınız, bırakın özgürce düşünebilsinler.
Onların geleceğe, teknolojik gelişime, ulaşılmayacak gibi görenen olgulara bakışını bu anlayışınızla frenlerseniz,
bu toplumun ortaçağ kranlığında boğulmasına neden olursunuz.
Tıpkı günümüzde olduğu gibi..
İyi düşünün...
 
Ya siz baya bilim kurgu dünyasında yaşıyorsunuz galiba... (star wars serisi başlıyo pazar cnbc-e bu arada)

Çocuklarımızı merak etmeyin siz...

Teknolojik gelişimle alakası yok konunun, bu tip haberleri yayanlar ve inananları karakter ve inanç tipine bir baksanız ne demek istediğimi anlarsınız... kıyamet korkusu insana neler yaptırıyor değilmi..? ama bunlar ilk değiller tarih hep bu tip insan modellerini görmüştür....

dünya gibi bir gezegende hayatın oluşa bilme ihtimali ne kadar 10 üstü trilyar, havadaki oksijen miktarı, hidrojen, azot, vs.vs.vs....yani yaratıcı dilemeden oluşması mümkün değil....

ne kadar korksanızda o aradığınız gezegeni asla bulamayacaksınız, bulduğunuzu var sayalım gidemeyeceksiniz, gitiğinizi varsayalım orada da kıyamet ten kurtuluşunuz yok...

dünya ile mars arasında ki meteor kuşağında ne kadar meteor dolaştığından haberin varmı..? bu meteorlardan dünyaya yağmur gibi düşmemesi de bir o kadar garip değilmi...?

Yani o yaratıcının huzuruna eninde sonunda çıkarılacaksınız kaçış yok....
 
Benim hiç kimseden korkum yoktur.
Tek korkum ise hatasız, doğru ve dürüst yaşamaktan alıkoyulmak.
Buna da bu güne kadar kimsenin gücü yetmemiştir.

Hergün kıyametin içinde yaşandığı dünyada kıyametten korkmak ise cehalettir.
Konumuz ise bilim ve bilimselliktir.
Asıl hayal dünyasında yaşayanlar ise dünyadaki gelişmelerin farkında olmayanlardır.
Sanırım bir zamanlar AYa çıkacağız diyenlere de sizin verdiğiniz cevaplardan veren çok olmuştur.
Sonuç ise malum..
Uyanın da balığa gidelim:)))
 
O hayal dünyasında yaşadığını idda ettikleriniz sakın bilim ve teknolojiyi sizin kadar yakinen takip ediyor olmasınlar...

Benim hiç kimseden korkum yoktur.
Hergün kıyametin içinde yaşandığı dünyada kıyametten korkmak ise cehalettir.

Siz neden üstünüze alındınız anlamadım.. yukarda sizin şahsınıza itham edilmiş bir kelime varmı..? ben göremedim..?

Sanırım bir zamanlar AYa çıkacağız diyenlere de sizin verdiğiniz cevaplardan veren çok olmuştur.

Bi haber olduğunuz o bilim dünyasının saygın önde gelenlerinin dahi halen, Apollo aya gerçekten çıktımı yoksa stüdyo çekimleri ile dünyayı uyutuyormu..? diye ciddi tartışmalar, makaleler, belgeseller çektiklerini dahi takip etmediğinize inanamam...? sizin gibi bilim alanına bu kadar dikkat ile takip edenlerin gözlerinden böylesi büyük hadiselerin kaçtığına inanamak istemem...

Apollo gerçekten ay yüzeyinde yürüdümü..? Yoksa stüdyoda çekilmiş bir kamera hilesi ile tüm dünya uyutuldumu...?

Şimdi bu yukarda ki mevzuyu dahi tartışan hatta onlarca yıldır tartışıp çıktımı, çıkmadımı.. bir tarafda insan maymudan gelmiştir diyen evrimciler.. bir yanda dna dizilimini çözmek peşinde koşup halen beceremeyenler, kanserin ilacını bulamayanlar, bulsalar bile zengin hayatları kurtaranların mı ilimden, bilimden daha uzak olduğuna siz karar verin..
 
Üst Alt