Dün Zeytinburnu, bugün Eskişehir

  • Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
B

bursali68

Ziyaretci
Dün Zeytinburnu, bugün Eskişehir

Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan gelen tarım işçileri ile ilçe halkı arasında kiraz toplama meselesinden çıkan kavgada 8 kişi yaralandı.
Geçen günlerde de Zeytinburnu'nda çeşitli olaylar çıkmıştı. Silvan saldırısından sonra Kürtlerle Ülkücüler karşı karşıya gelmişti.


dun-zeytinburnu-bugun-eskisehir-1511508.jpg

Ömerköy’de yaklaşık 300 kişi arasında kiraz toplama meselesinden tartışma çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine çıkan arbedede Osman ve Yaşar Çay kardeşler bıçakla, 6 tarım işçisi ise darbedilerek yaralandı.

Bıçakla yaralanan 2 kişi Eskişehir’e sevk edildi, diğer yaralılar ilçede tedavi altına alındı.

Jandarma ve polis güvenlik önlemi aldı. İlçeye Eskişehir’den takviye çevik kuvvet ekipleri gönderildi. Güvenlik güçleri, olaylara karıştığı iddia edilen bazı kişileri gözaltına aldı.

İlçe halkı, yan yana olan jandarma ve polis binaları önünde toplandı.

Olayı protesto eden vatandaşlar, Türk bayrağı açıp İstiklal Marşı okudu. İlçeye dışarıdan gelen mevsimlik tarım işçileri 4-5 belediye otobüsüne zarar verdi.

Kaymakam Zekeriya Göker ve Belediye Başkanı Ümit Güven, vatandaşları sakinleştirmeye çalışıyor.

Kaynak : milliyet.com.tr
 
Milletin karnı artık bu oyunlara tok. Kalkınma ve zenginleşme dururken, kuru sıkı milliyetçilik eylemleri prim yapmıyor. Seçim onlara en iyi cevap oldu ama hala anlamamakta direniyorlar.
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Burada aman dikkat!

Türk halkının sabrı oldukça zorlanıyor. Sürekli tahrik ve saldırı altında. Oldukça şımartılan PKK ve yan kuruluşları ile TBMM'deki siyasi temsilcileri sanki Türkiye'de iç çatışma çıkarmanın yollarını arıyorlar.

PKK'nın Diyarbakır-Silvan'da gerçekleştirdiği alçak saldırı ve PKK adına siyaset yapanların "Özerklik ilanı" ardından "biz vergi vermeyiz ama bütçeden payımızı alırız" gibi haddini aşan açıklamaları iç çatışma çıkarma tezgâhının son adımlarıdır.

Son günlerde ülke genelinde yaşanan olaylar ve tırmanan gerginlik sonucunda, PKK sempatizanlarıyla- halkın çatışmaya girmesi hoş değildir.

Yakın tarihe bakınız, Afganistan, Irak, Yugoslavya ve şimdilerde tüm ortadoğuyu saran olaylar, tesadüf gibimidir?

PKK'ya karşı halk ve vatandaş değil, devletin güvenlik güçleri mücadele etmelidir. Ayrıca ben ÜLKÜCÜLERİN bu olaya özellikle dahil edilmeye çalışıdığını sanıyorum. Basın en küçük olayda onların adını telaffuz ediyor. Belki "siyasi iktidarı korumak" amaçlı olarak yapıyorlardır ama çok tehlikeli bir yoldur.

Bu ülke sağ-sol çatışmalarından çok çekti. Herkes dikkatli olmalıdır. Aksi bir durum Türkiye'de etnik temelde iç çatışma çıkarmaya çalışan küresel güçlerin ekmeğine yağ sürecektir. Çünkü onların istediği de tam budur. Etnik çatışma çıktığında ise, BM kararları uygulanacak ve müdahale edilip "DEMOKRASİ ve ÖZGÜRLÜK getiriyoruz" adı altında kimbilir İŞGAL edileceğiz.
 
Üst Alt