Dün kafa tutanlar, bugün neden suskun?

Bizleri yönetenler ne yazık ki, bu ülkenin ne çıkarlarını düşünüyor, nede inançlarımızın doğrultusunda bizleri yönetiyorlar. Bizleri seçtiklerimiz değil, apaçık Amerika ve İsrail yönetiyor. Tüm yapılanların anlaşılmaması içinde, görünürde İsrail e diklenen bir görüntü sergileniyor. Daha açıkçası Amerika ve İsrail in yazdığı senaryo, bizleri yönetenler tarafından eksiksiz ve çok başarılı bir şekilde sahneye konuyor. Buna üzülmemek, kahrolmamak elde değil.

Komşumuz ve aynı dine mensup din kardeşlerimiz İran ve Suriye ile düşman olduk. Peki neden? Amerika ve İsrail istediği için. Amerika ve İsrail kendi yapamadıklarını bizlere, din kardeşlerimize karşı yaptırıyorlar. Açıkça elleri yanmasın diye, bizi maşa olarak kullanıyorlar. Hani komşularımızla sıfır sorun politikası izleyecektik? Bırakın sıfır sorunu, düşman ettiler komşularımızla, din kardeşlerimizle bizleri. Avrupa, Amerika ve İsrail arkamızdan kıs kıs gülüyorlar. Her nedense hepside, bugünkü hükümetimizi desteliyor ve güveniyorlar, tek söz bile söylemiyorlar. Acaba nedendir dersiniz? Hâlbuki ülkemizde ne adalete güven kaldı, nede toplumda huzur. Daha önceleri, ülkemizde bugün yapılanların yüzde biri yapılmış olsa, hepsi bir ağızdan nasıl bağırıp çağırdıklarını, hatta ülkemizin mahkemelerine milletvekillerini nasıl gönderirlerdi hatırlayınız. Lütfen uyumayalım artık. Yahudi ve Hıristiyan toplumu bizleri yönetenleri göklere çıkarıyorsa, bu işin içinde bir şeyler vardır. Bunu sakın unutmayalım.

Filistin’e yardım götüren gemide şehit edilen kardeşlerimiz için, görünürde bağırıp çağıranlar, ölen din kardeşlerimizin üzerinden politika yapanlar, acaba şimdi neredeler?

Birkaç gün önce yine ülkemizden ilaç yükleyip, Filistinli kardeşlerimize yardım götüren gemiler, yine İsrail askerleri tarafından durduruldu ve gemi Mısır a ya da kendi limanlarına yönlendirildi. Peki, neden Mısır, çünkü istediği kadar Mısır özgürlük mücadelesi versin, Amerikan ın güdümünden asla kurtulamaz. Çünkü Mısır ordusu, Amerika nın güdümünde de ondan. Amerika hala, Mısır ordusuna her yıl maddi yardımda bulunuyor, milyonlarca dolar vermeye devam ediyorsa, sizce bu ülkede özgürlük meşalesi yanar mı? Hiçbir ülke karşılıksız bir şeyler vermez. Hele bu ülke Amerika ve İsrail ise.

Ama basından ses çıkmıyor. Basit birkaç haberin dışında, İsrail in yardım gemisine müdahalesinden bahseden bile yok. O gün bağırıp çağıran Hükümet ve Başbakanımız neredeler acaba? O gün efelenenler, kafa tutanlar, yardım gemilerine refakat ederiz diyenler, bağırıp çağıranları, şimdi göremiyoruz. Neden mi, çünkü derslerini aldılar ve kulakları Amerika tarafından çekildi de ondan.


Amerika haksız İsrail ablukasına rağmen, Gazze ye gidecek insani yardım gemilerine, eşlik etmeyeceklerine dair, Türkiye den garanti aldıklarını açıkladı. Amerikan dış işleri bakanlığı, bakın açıklamalarında neler söylüyor.

(ABD Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, Perşembe günü düzenlemiş olduğu basın açıklamasında, Amerikalı yetkililerin Ankara’yı, şu dönemde böyle bir girişim içerisinde bulunmanın tehlikelerine karşı uyardığını bildirdi. Ve Türkiye yönetiminden insani yardım filosuna eşlik edilmeyeceğine dair teminat alındığı açıklamasında bulundu.

Biz Türkiye’ye bu fikrin hatalı bir fikir olduğunu belirttik; onlar ise bu durumda eşlik etmeyeceklerine dair bize garanti verdiler” açıklamasını da sözlerine ekledi.)

Tüm bu açıklamalar, tutarsız izlenen politikalar benim onurumu kırıyor. İsrail e kafa tutmakla, boş sözlerle geçiyor vaktimiz, aldatılıyoruz ama farkında bile değiliz. Amerika nın güdümünde, bir o yana, bir bu yana savrulup gidiyoruz. Bu denli bağımlı olmayı doğrusu akılla ve mantıkla açıklayamıyorum. Açıkça Amerika bizleri birilerini kullanarak, hatta kendi ülkesinde barındırarak, apaçık inancımızla Allah ile aldatıyor.

Sanırım verilen öyle sözler var ki, itiraz dahi edemiyoruz. Eğer halkın bilmediği bir şeyler varda, daha sonra bunlar meydana çıkarsa, bu halkına ihanettir bunu sakın unutmasınlar. İhaneti de bu toplum asla affetmeyecektir. Artık halkımızın bunun farkına varmasının, zamanı geldi ve geçiyor bile.

Verilen sözler nelerdir, onları elbette bilemem, ama bir gün hepsi tek tek ortaya çıkacaktır. Hiç bir şey gizli kalmaz. Hükümetimiz ve bizleri yönetenler sakın şunu unutmasınlar, Amerika tarihinde, hiçbir zaman verdiği sözü tutmamış, işine geldiğinde hemen verdiği sözleri unutmuştur.

Amerika nın ülkemiz üzerinde, planlarının gerçekleştirebilmesi için en büyük engel, Türk ordusudur. Şöyle bir düşünün, Amerika nın en değerli müttefikleri, Krallıkla ya da baskı ile yönetilen İslam ülkeleridir? Acaba neden diye düşünen var mı? Çünkü bu ülkelerin yönetimleri, zaten zorla ayakta kalabilmektedir. Ayakta kalabilmesine yardımcı olan Amerika, böylece her istediğini de yaptırabilmektedir.

Özgür demokrasi ile yönetilen bir İslam ülkesi Amerika ve İsrail için büyük bir tehlikedir. Kendi önlerinde ki engeli de böylece kaldırmak için, ülkemizdeki demokrasiden özgürlükçü ortamdan kurtulmak istemektedirler. Bunu yapabilmek ve uygulamak için en büyük engel Türk ordusudur.

Türk ordusuna yapılan bu saldırının, komplonun ardında kesinlikle Amerika ve İsrail yatmaktadır. Çünkü Türk ordusu Mısır ordusu gibi Amerika nın her dediğine evet dememiştir. Hatta tam tersine, artık Amerikan silahlarına alternatif silahların yapımına, hem ülkemizde başlandığı, hem de Rusya ile ortak silah yapılması düşüncelerinden dolayı, Türk askerinin susturulması, bertaraf edilmesi gerekiyordu.

Amerika nın Irakta Türk askerine çuval geçirme olayı da, Türk ordusuna karşı yapılan bir harekettir. Hatırlayınız hükümetimiz tarafından, doğru dürüst gündem konusu bile yapılmadı. Bunu Türk ordusunun asla unutmayacağını bilen Amerika, planlarını Türk ordusunu gözden düşürüp, saf dışı etmek üzerine kurmuştu. İşte bu plan ne yazık ki, bugünkü hükümetinde planlarıyla uyuştuğu için, birlikte düğmeye basılmıştır. Elbette gerçekler, bir gün ortaya er geç çıkacaktır. Hiçbir şey gizli kalmaz. Gerçekler bir gün anlaşılacaktır. Rabbin adaleti bir gün mutlaka, tecelli edecektir. Bu adaletin erken ya da geç tecelli etmesi, Türk halkının erken uyanması, gerçeklerin farkına varması ile doğru orantılıdır.

Amerika bugünkü hükümetten alacağını aldıktan sonra, suyu sıkılmış meyve gibi bir kenara atacak ve kendisine yeni piyonlar arayacaktır. Amerika nın ve İsrail in politikası böyledir. Bunun farkında olmayanlar, geçici heveslerle hareket edip, amaca ulaşmak için şeytandan medet umanlar, asla ne huzuru nede başarıyı bulamayacaklarını bilmelidirler.

Kendi inançlarını, karşısındaki insanlara dayatma hevesinde olanlar, bunu gerçekleştirmek için, İslam dairesi dışından yardım almaktan çekinmeyenler, toplumu Allah ile aldatanlar, dini kullanıp rant peşinde koşanlar, Allah ile kulunun arasına girip, Allah ın saf katıksız dinini sulandıranlar, asla başarıya ulaşamayacaklardır.

İsrail Yahudi dayatmasına karşı olanlar, Amerikan mandasına boyun eğmeyenlerdir. İstiklal harbinde kanlarını döküp, bizlere özgür bir ülke sağlayanların kemiklerini sızlatmak istemiyorsak, Amerika nın güdümünde politika izleyenler, her kim olursa olsun, artık dersini vermeliyiz. Bunun içinde aklımızı başımıza toplayıp, içimizdeki işbirlikçilerin artık farkına varmalıyız.

Rabbim cümlemizin yardımcısı olsun. İnşallah toplum olarak, kapadığımız gözlerimizi artık açarız. Birilerinin bizleri inancımızla, nasıl sinsice aldattığını da görebiliriz.

Bu ülkeyi bizlere canları, kanları pahasına özgür teslim edenlerin haklarını helal etmesini istiyorsak, bu vatanı ne Amerika nın, nede onun şımarık evladı İsrail in oyuncağı yapmayalım.

Saygılarımla Haluk GÜMÜŞTABAK
Dünyagündemi.net
 
Üst Alt