Düğünlere Göre Kıyafet Seçimi

Merhaba: Sevdiklerimizin özel günlerine eşlik ettiğimiz, tatlı telaşlar yaşadığımız ama mutlaka nasıl giyinsem diye düşündüğümüz düğün törenlerine kıyafet seçim tüyoları

Kır Düğünü

Son yılların popüler trendi, doğayla iç içe, açık havanın doyasıya hissedildiği kır düğünleridir. Özgürce dans edebilmek, bulunduğunuz ortamla uyum sağlamak için kıyafet seçimlerinizde şıklık ve rahatlığı bir arada sunan tercihler yapmalısınız.

Diz üstü boylarında, saten ya da şifon kumaşlardan elbiseler hem şık görünmenizi hem de açık havada rahatça hareket etmenizi sağlayacaktır. Ayakkabılarınızda platform topuklu ya da alçak topuklu ayakkabılar elbisenizle uyum sağlayacak, yürümenizi kolaylaştıracaktır.

Kır düğünlerinde; uzun, kabarık abiye elbiseleri tercih etmemenizde fayda vardır. Özellikle kabarık elbiseler rahat hareket etmenizi engelleyecektir. Ayakkabı seçimlerinizde ince ve yüksek topuklu ayakkabılar kır düğünü konseptine uygun değildir çünkü girintili çıkıntılı zeminde yürümenizi zorlaştırır.

Deniz Düğünü

Deniz kenarı, havuz başı ya da teknede gerçekleşen düğünler için kıyafet seçiminde hep hayalini kurduğunuz uzun abiye elbiselerinizi giyebilirsiniz. Bulunduğunuz ortamla uyum sağlamak ve 2010 yaz modasının trendlerini yansıtmak isterseniz; mavi, lacivert tonlarında elbiseler uygun olacaktır.

Ayakkabı seçimlerinizde ucu açık, yüksek topuklu tercihler yapabilirsiniz ancak gece boyunca ayakta duracağınızı düşünerek rahatlığı ön planda olduğu ayakkabılar giyebilirsiniz.

Teknede yapılan düğünlere katılırken hava durumunu göz önünde bulundurarak uzun, dar elbiseler tercih etmelisiniz. Bol ya da kabarık elbiseler; rüzgârın etkisiyle sizi zor durumda bırakabilir.

Balo Düğünü

Balo salonlarında yapılan düğünlere katılırken kıyafet seçiminde özgürlüğün tadına varabilirsiniz. Uzun ya da kısa, gösterişli ya da sade, kabarık ya da dar elbiseler balo düğünleri için uygun olacaktır. İç mekânlarda gerçekleşen düğünlerde istediğiniz renkleri tercih edebilir, ayakkabı seçimlerinizde kurallardan bağımsız davranabilirsiniz.

Düğün; şık bir balo salonunda gerçekleşiyorsa saten gibi parlak kumaşlardan üretilmiş elbiselerle bulunduğunuz ortama uyum sağlayabilir, siz de şıklığınızla adınızdan söz ettirebilirsiniz.
MSN Kadın - Moda
 
Üst Alt