• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dua talebi...

Okunuyor :
Dua talebi...

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Çok değerli bir Bayan kardeşimizin yeğeni olan 13 yaşındaki Nazirenur Buran kardeşimiz, karaciğer kanserinden tedavi görmektedir ve pazartesi günü tam 15 saat sürecek çetin bir ameliyata girecektir..

lütfen namazlarımızda kendisinden dualarımızı eksik etmeyelim..

Ve adına Yasin-i şerif ve Lokman sûresi okunursa, belki kendisine bir nebze de olsa yardımımız dokunur..

İlgilenen herkesten Allah razı olsun.
Allah (c.c) yar ve yardımcınız olsun...

Kaynak: mailimden...

bziya

Kıdemli
Üye
Allahü Teala hakkında hayırlısını nasip etsin.Amin.

Hastalıkta Allahü Teala'dan , şifa'da Allahü Teala'dan doktorlar ilaçlar sadece bir sebeptir.

Guney

Kıdemli
Üye
Bu nedir ??

Sağlık şifa dleyelim tamam da bu maili atan kişi bu kadar uğraşacağına otursaydı şimdiye 40 kere hatim indirirdi...
Yasin de istemiş olmaz o parayla okunuyor....

herşeyin çivi si çıkmış.....

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bu nedir ??

Sağlık şifa dleyelim tamam da bu maili atan kişi bu kadar uğraşacağına otursaydı şimdiye 40 kere hatim indirirdi...
Yasin de istemiş olmaz o parayla okunuyor....

herşeyin çivi si çıkmış.....
Birde olumlu tarafından baksan olaylara?
Nefesi kuvvetli olanların dualarına ihtiyacı olabilir...
Örn. sen 40 yasin okusanda nafile:)

Mydonose

Acemi
Üye
Allah yardımcısı olsun kardeşimizin..Ama bunu 40 kere hatim, 50 kez Yasin suresini okumaya bağlamamak gerekir.Herşeyi sayılarla değil samimi bir kalple Allah'tan dileyerek isteyebiliriz İnşaAllah.

Kuran'ın içeriğini bilmek çok önemli.Eskilerin bildiği gibi ve günümüzde inanıldığı gibi Sürekli Arapça tekrar etmek yerine anlamını da öğrenmeli ve Allah yolunda çaba sarf etmeli vs.

Ben de eskiden böyle zikir yapılması gerektiğini bilirdim.Ama Allah'ın vermek isteği mesajları almak önemli olan inşaAllah.

Kuran'da Dua

Guney

Kıdemli
Üye
Şimdi buna nasıl olumlu bakılır..Bütün maneviyat pazarlanmışken...
Bendeniz maalesef bu tip durumlarda her daim şüpheye düşmüşümdür.Gidin yakınınızın mezar ziyaretine bir allahın kulu okusun size bedava yasin, ellerinde kuran yan cepleri açık bir sürü "müslüman" görürsünüz..

"nefesi kuvvetli olmak"?? sayın admin bu ülke nefesi kuvvetli adamlarla doldu taştı da ta dünyanın öbür ucuna gitti ünümüz... Bu konudaki "inançsız"lığımı mazur görün efendim ...:))

Bana gelince; ben bir okumaya başlarsam ortada yaşayan kalmaz nefesim kuvvetlidir..:))
deneyin görün...:)))

consume

Kıdemli
Üye
Sadece dua ile bitmez bu iş.Dini duayı kullanan sakallı adı hacı olan zamparalar para gözlerle dolu ortalık.Kendi içime güvenirim ben bir de inancına güvendiğim bir kaç kişi.Özellikle annemin duası yeter bana :)

Mydonose

Acemi
Üye
Sadece dua ile bitmez bu iş.Dini duayı kullanan sakallı adı hacı olan zamparalar para gözlerle dolu ortalık.Kendi içime güvenirim ben bir de inancına güvendiğim bir kaç kişi.Özellikle annemin duası yeter bana :)
Consume, sen " Dini duayı kullanan sakallı adı hacı olan zamparalar para gözlerle dolu ortalık" deyince aklıma şu hadis geldi:

ÜMMETİMDEN BAŞI SARIKLI YETMİŞ BİN ALİM KİŞİ, DECCALE TABİ OLACAKLAR. (İmam Ahmed bin Ha nbel, Müsned, s. 796)

Şimdinin de ne farkı var ki?İnşaAllah gerçek Kuran ahlakı dünyaya yayılacak.Bak dünyada nasıl Altınçağ yaşanıyor o zman.Bu yalancı hocaların da ellerine fırsat vermemek lazım. :eek:k:

consume

Kıdemli
Üye
Biliçli insanlar zaten bu tip insanlarla bir olmaz.Bilinçlendikçe bu tip insanlara bel bağlanmaz .Yani umarım :)

Üst Alt