• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

DTP kapatıldı

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 70
  • Görüntüleme 12K

Okunuyor :
DTP kapatıldı

DTP nin kapatılmasını doğru buluyormusunuz?

• Kullanılan toplam oy
    19

simqe

Kıdemli
Üye
Doğru ve yerinde bir karar,biliyoruz ki parti kapatmak çözüm değil..örnekleri mevcut,biri gider yerine daha fanatik diğeri gelir..
Ama dtp kapatıldı,şimdi daha kötü olacak,görün bakın neler olacak,olan biz halka olacak,eylemler artacak falan..filan..demeye ne gerek var anlamıyorum,sanki kardeş kardeş yaşıyorduk,barış vardı,askerlerimiz,seraplarımız ölmüyordu..
Terör bitmişti dtp kapatıldı yeniden başlayacak diyemi düşünüyorsunuz..yanılıyorsunuz,terör zaten vardı,hemde bütün şiddetiyle..ancak 99-2000 senesinde terör bitme noktasına gelmişti..taki bu hükümet iktidar olana kadar,ne zaman bu hükümet iktidar oldu terör yeniden hortladı..
Sonuç itibariyle dtp pkknın sözcüsü durumuna gelmişti ve açık açık imralı canisinin sözlerini meclise getiriyor ve onu başkanları olarak görebiliyordu ..ki bu iddianame 2007 senesine ait,eğer eklemeler yapılsaydı hiç bir milletvekili şu anki konumunda kalmaz,yasak gelirdi,keşke ek iddianame sunulup son zamanlarda yaptıklarıda eklenseydi..

eмiLy

Kıdemli
Üye
Kapatma doğru bir karar, öncelikle hukuka uygun, terörü öven eylemleri odak haline getirmiş bir parti için başka bir son beklenemezdi...
Ama öncesinde demokratik açılım adı altında bir kaos yaratmak yanlış bir karardı...
Bugün bu kapatma dolayısıyla fazlasıyla tepki doğacaksa bu açılım ile vaadedilenlerin ve iktidarın yanlış kararlarının etkisi çok büyüktür diye düşünüyorum ben...

carloss

Kıdemli
Üye
Bildiğim kadarıyla Kürt vatandaşlar DTP yi kendilerini temsil etsin diye seçti. Silahlı, katil ve terörist bir örgütü temsil etsin diye değil. Kürtler eğerki kendilerini temsil edecek birilerini istiyorsa öncelikle o imralı da yatan terörist başını desteklemeyecek birini bulmalılar. Süreç tıkanırmış... Yahu Apo nun yaşam standardları yüzünden kendi haklarından olacaklar bu kadar mı şuursuz olur insan ?

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Terör örgütü destekleyicisi ve şovenliğini yapan bu partinin kapatılması çok yerinde bir karar. Siyaset olarak bakıldığında belki yanlış fakat hukuken doğru bir karar. Ama kapatmak yetmez, bu zihniyette teröre hizmet eden onların sözcülüğünü yapacak olan ne kadar parti varsa bunların kurulması da engellenmeli, diyoruz hep bir ağızdan ama, zaten yenisinin logosu sloganı her bi şeyi hazırdır emin olun. Kapatan mutlu, kapatılan mutlu, eeeee ?
Şimdi çok daha fazla molotof kokteyli atılıp daha fazla kaos ortamı yaratılcakmış, vah vah!!! sanki günlerdir olanlar çok normal de, fazlası anormalmiş gibi. Bunlar güvenlik zafiyeti yüzünden oluyor, olaylara zamanında müdahale edilmemesinden belki de.
Kapatılmasını istediler, sonra da bu mu demokrasi dediler, vıdı vıdı... Saçmalık hepsi, çokta iyi oldu...

sophos

Acemi
Üye
düz mantıkla bakılınca parti kapatmak doğru bir karar gibi görünse de partinin sempatizanlarını üye yapma yoluna iten bir sürece, sonucu yanlışlarla dolacak bir sürece doğru gidildiğinin farkında olmak gerekmektedir. peki bu yapılan düşüncesiz adım ne ile sonuçlanacaktır? hemen söyleyeyim pkk yandaşları ile devletin hamleleri arasında kalan doğuda yaşayan türklerin birer birer sempatizan olma yolunda ilerlemesi ve daha sonra kendi elimizle arttırdığımız pkk yandaşları...

öztürk34

Acemi
Üye
dtp kapatıldı iyi oldu olmasınada bu ülke için ayak bağı olan geride bir kaç parti daha var başta CHP arkasından MHP bunlar bu ülke için ne yaptıkları bellli sadece laf daha çok gösteriş milliyetçi dedik pof çıktı ATATÜRK çü dedik arkasına saklanıp boş konuşuldu bunlarında kapatılıp sadece bu ülkenin yararına çalışan kesin anayasal düzene sahip olan bir parti ve ülkeyi milleti kucaklıyan tek parti olsa fenamı olurdu ben şu andaki düzene baktığım zaman tüm partiler diyolog içinde ülke yararına iş yapan bir kualisyon isterdim tüm cevaplara yanıt bu olurdu herhalde:eek:k: ....................

öztürk34

Acemi
Üye
ne kadar denilsede bu ülkede demokrasi zayıf bence bu ülkede A...Z ye demokrasi özgürlük çok güçlü yoksa...... milli duyguları bu kadar ileri olan bir milletin sabrını bu kadar kimse zorlayamaz .....A dan Z ye diyorum çünkü tüm avrupa ülkelerinde öyle çıkıpta kafanıza göre kırıp dökemessiniz ülkede fişlenirsiniz ama bizim ülkemizde böyle kişilerin sırtı sıvazlanıp devam et kardeşim özgürsün deniliyor ben bir türk vatandaşı olarak gelirim düşük ama.. çok şükür ülkeme ihanet etmem camı çerçeveyi kırmam hiç bir şey bilmiyorsanız insanın vicdanen dinen bozgunculuk yapması yasaktır onun için herkes neyse bizde oyuz yaşasın güzel ülkem TÜRKİYEM

Mustad'af

Tecrübeli
Üye
Parti kapatmak yetmez,üyelerini de infaz etmek lazım.
Yok yok bu da yetmez türkiyenin bir bölgesini toptan "kapatıp"temerküz kampına dönüştürmek lazım.
Aslında farklı unsurları,hala türkleşememiş olanları,kürdlük,araplık,çerkezlik,lazlık iddiasında buulunanları toptan yok etmeden bu terör belasından kurtuluş yok!
Neredesin Hitlerin ruhu,
Üç kere "faşizme hayır" diye bağırırsam çık!

Üst Alt