DSG şanzıman sorunları ve şikayetleri

Türkiye'de çoğunlukla Audi,Skoda,Seat ve Volkwagen kullandığı DSG şanzuman (otomatik vites) sorunları ve şikayetleri nelerdir? Başınızdan geçen herhangi bir dsg arızası oldumu? olduysa nasıl çözdünüz? bu başlık altında paylaşıp tartışalım..
 

ANTİ-DASAUTO

Ziyaretci
Başta audi ve volkwagen araçlarının olmak üzere seat-skoda firmalarının kullandığı dsg şanzımanlardan araç sahiplerinin çoğu şikayetçi tüm araçlarda hemen hemen aynı kronik sorunlar yaşanıyor

- mekatronik arızası
- vites geçişlerindeki şangırtı sesleri
- kalkışta titreme

ws... Bu sorunların sonucu şanzıman değişimine kadar giden arızalar , garanti kapsamındaki araçlar için bu sorunlar problem değil fakat garanti bittikten sonra ortaya çıkan masraf 6000 ile 10000 tl kadar çok uçuk rakamlara bile çıkabiliyor.
 

MY-CAR

Ziyaretci
Golf almak için bayiye gidip dsg şikayetlerini dile getirdiğimde 2013 ve sonraki model araçlarda DSG sorunu ile servislere gelen olmadığını söylediler, 2013 yılı itibariyle Mekatronik ve kavrama sorununu çözmüşler.. Ama bu hiç sorun olmayacak anlamına gelmiyor. 2011 ve öncesi yıllara ait DSG 7'lerde çok sorun olduğu Hatta Volkswagen'in Çin de satılan tüm araçları geri çağırıp sorunları çözdüğünü ve Çin de dsg garanti süresini 10 yıla uzattığını okumuştum.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt