• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dövme (Tattoo) sanatı ve üstad Coşkun Şakre

  • Konbuyu başlatan SGOR
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 26K

Okunuyor :
Dövme (Tattoo) sanatı ve üstad Coşkun Şakre

SGOR

Kıdemli
Üye
Dövme kelimesi Türkçe bir kelime, anlamak kolay dövmek fiilinden geliyor :)
Kelimenin batı dillerindeki karşılığı Tattoo ve geldiği yer ise Tahiti. "Ta" kelimesi el anl***** geliyor "tata" deyince el-el anlamı var. Dövmenin yapılışında küçük el vuruşları gerekir. Deriye desen işlenirken en ilkel olanda küçük bir çekiç ve sivri bir objeyle deri üstüne küçük vuruşlarla yapılır. Dolayısıyla yapılan eylemden gelen “el-el” ismi kullanılmıştır. Sona gelen "U" kelimesi -kelime diyorum çünkü o bölgedeki çoğu dillerde kelimeler hecelerden oluşuyor- renk anl***** geliyor. Yani renk ve el-el kelimeleri dövmeyi anlatıyor. Dediğim gibi Avrupa dillerinde tattoo kullanılmasının nedeni bu. Dövmenin tarihine bakıldığında çok eskiye gidilebiliyor.
Günümüzde ise dövme, profosyonel dövme makineleriyle ve oldukça steril studyolarda yapılmaktadır. Çok ince iğnelerin aletin ucundan girip çıkmasıyla deriye mürekkebi işler. Gölgelendirme ya da geniş alanları taramak için daha çok iğne kullanılır.
Her kesim tarafından sevilen bu vücut sanatı özellikle Motosiklet kullanıcıları tarafından çok daha fazla ilgi görmektedir.
Vücudunuzda hayatınız boyunca taşıyacağınız dövmeler için en önemli karar dövmenizi yapacak olan "Dövme Sanatçısı" dır.
İşte bu topicde hepinizin yakından tanıdığı, AIRBRUSH konusunda sanatıyla önemli işler başarmış Coşkun Şakre nin Tattoo yani Dövme sanatındaki harika işlerini göreceksiniz.
Babadan oğula sanatçı Coşkun Şakre Dövme konusunda Türkiye'deki en önemli isimlerin başında geliyor. YAŞAYAN MOTİFLER- TATTOO CONVENTION yarışmasında birinci olan Coşkun Şakre' nin İzmir -Alsancak taki Taboo adındaki stüdyosuna sadece İzmir değil Türkiye'nin her yerinden insanlar gelip ustanın ellerine kendisini bırakıyorlar.

Hemen hatırlayalım Coşkun Şakre kimdi ;Ve Coşkun ŞAKRE nin yaptığı 1000 lerce dövmeden sizin için seçtiklerim;


Daha fazlası için aşagıdaki adresten Coşkun Şakre ye ulaşabilirsiniz;

Coskun-Sakre.com / Izmir Dvme , Piercing , Airbrush Stdyosu
coskunsakre@hotmail.com
0505 673 53 45 - 0535 888 2 444
 

SGOR

Kıdemli
Üye
Sevgili Coşkun Şakre kardeşimin benim kaskıma yaptığı resim.. Bizzat kendi seçimimdir..
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt