Domuz gribinde komplo teorisi

8 genden oluşan domuz gribi virüsünün genetik yapısını ve amino asitlerini inceleyen Avustralyalı bilim adamının Bloomberg Ajansı’na yaptığı açıklama bilim dünyasını karıştırdı.

75 yaşındaki virüs uzmanı Adrian Gibbs, “Yaptığım incelemede bu virüsün bir laboratuardan çıkmış olma olasılığını çok yüksek olarak buldum” dedi.

Gibbs, grip aşısı ya da yeni grip ilaçları geliştirmek isteyen bilim adamlarının laboratuar ortamında yeni grip virüsleri yaratmaya çalıştığının bilindiğini, bu virüslerden birinin laboratuardan “kaçmış” olabileceğini açıkladı.

Gibbs, virüsteki genetik mutasyonunun domuzlar arasında görülen domuz gribinden 3 kat daha hızlı olduğunu, bunun da virüsün mühendislik eseri olduğu iddiasını güçlendirdiğini kaydetti.

Dünya Sağlık Örgütü bu açıklama sonrasında alarma geçti. Bloomberg Ajansı, WHO’nun iddiaları çok ciddi bir şekilde inceleyeceğini duyurdu.

Virüsün laboratuvar ortamında bir silah olarak yaratıldığı iddiaları “komplo teorisi” olarak itelendirilmişti.
internethaber

ilaç firmalarının insanları tedavi etme amacıyla ar-ge ve üretim yapmadıklarını biliyoruz, doğal olarak da sürekli yeni virüsler üretiliyor,

sadece ilaç firmalarının çıkarı olduğunu da sanmıyorum bu proje ile, nasıl olsa çıkar ortaya amaçları,

yalnız ortaya çıktığında geri dönülmesi imkansız oluyor, umarım bunda öyle olmaz,

mantikli bir teori.

yakin gelecekte domuzlar dunyayi istila edecek.

domuz olduren bir virus bulsalarda ,domuzlarin sayisi azalsa.

Ben bu konuyu haber bölümüne geçen gün eklemiştim ama sevgili moderatörler fark etmemiş anlaşılan.ya da benim bunu haber bölümüne değil de komplo teorileri bölümüne mi eklemem gerekiyordu bilmiyorum.

arkadaşlar bir domuz gribi çıkardılar aldı başını gidiyor. Bunu neden yapıyorlar diye komple teorileri yazmaya başlasak binlerce yazarız. Belki ilaç satabilmek için belki insanları korkutmak için. Diyorum ya komple teorisine açık bir konu. Gerçek olan şey ise bu hastalık Türkiye ye girdi dediler ve şimdi bütün trist bütün rezervasyonlarını iptal ettirdiği. Buna ülkemizin milyarlarca dolar kaybı demek. Alın size bir ABD nin oyunu daha. Truzim çökmesi.

Üst Alt