• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Domuz gribi hadislerde nasıl geçiyor?

  • Konbuyu başlatan İnci
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 3
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Domuz gribi hadislerde nasıl geçiyor?

İnci

Kıdemli
Üye
Domuz gribi hadislerde nasıl geçiyor?

Kuran-ı Kerim'in "şifreleri" üzerine araştırmalar yapan Dr. Ömer Çelakıl, HABERTÜRK'te Hülya Avşar Soruyor'un konuğu oldu. Çelakıl, domuz gribi ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:
Asırlar önce bazı hadislerde işaretleri verilmiş. Mesela birkaç kaynaktan size söyleyeceğim. Sahih-i Buhari'de 'Sizin içinizde, koyunların burunlarından akan ve aynen öldüren iki ölümcül hastalık yaygınlaşacak.' Yine gribal bir hastalık burun akmasından bahsediyor. Sahih-i Buhari'de geçiyor bu. Meşhur bir hadis kaynağıdır. bu çok açık. Bunda herhangi bir sır yok. Mesela yine meşhur bir hadis kaynağından bahsedeyim. Ama Kuran'da değil, hadislerde geçiyor. Sünen İbni Mace'de mesela, kıyamete yakın dönemde yaşanacak hadiselere, domuza işaret ediliyor. Domuzun yok edilmesinden bahsediliyor. Mesela Mısır, itlaflara başlamıştı bir ara. Şimdi domuz gribinden dolayı yok etti. O virüs orada ara konak olarak domuzu kullanıyor. Tabi insanlara bulaşıyor."
haberturk
Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
 

bziya

Kıdemli
Üye
ve Efendimiz ne buyurdular ise mutlak doğrudur yanlışlık ihtimali yoktur.Efendimizin beyan buyurduğu Hadis'i şeriflerin hakiki manasını ancak Müctehid derecesine yükselmiş zatlar verebilir.Yani Prof. Doktor olanın tıptan bahsetmesi ne kadar doğal ise Müctehid olan yüksek zatların bu ilmden haber vererek gerçeği bildirmesi de bu kadar doğaldır.

Doktor olmayanın tıp bilgisinin inceliklerinden bahsedip insanları yönlendirmesi ne kadar tehlikeli ise Müctehid olmayan bir kişinin Din ilminden bahsedip insanları bilgilendirmeye kalkması da oldukça tehlikeli ve veballi bir iştir.
 

ISI_mail

Amatör
Üye
Müslüman ülkelerin ve insanlarinin neden geri kaldiginin iyi bir kaniti derim!

Su batililar hep ayni yanlisi yapiyorlar... Yok virüs incelemesiymis, yok arastirmaymis ne gerek var canim... Yikin bu okullari, arastirma merkezlerini, üniversiteleri...

Kurun medreseleri, acsinlar kitabi okusunlar gecmisimizi gelecegimizi....

Allahim sen bu Dr. celebiye biraz akil ve sagduyu versen daha iyi olmaz miydi?
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Üye
Bu Ömer Çelakıl
o kadar çok şey anlatıorki hangisi yalan hangisi gerçek tahmin etmek çok zor
yanlış hatırlamıorsam 2006 yılında kıyametin kopacağınıda söyleyen kendisiydi:)
 
Üst Alt