Domuz gribi aşısı olacakmısınız?

Domuz gribi aşısı olacakmısınız,ailenize yaptıracakmısınız?

• Evet

Kullanılan: 2 9.1%
  • Hayır

Kullanılan: 19 86.4%
  • Kararsızım

Kullanılan: 1 4.5%

• Kullanılan toplam oy
    22
Domuz gribi aşısı olacakmısınız?Ailenize bu aşıyı yaptıracakmısınız?

haberlerde de izlediğim kadarıyla şuan olmayı düşünmüyorum..yan etkilerinden korkuyoruz..peki ya sizler ne düşünüyorsunuz

Tabiki bu aşı bizlerde çelişki yarattı..

Kendi düşüncelerimi söylemek isterim;

1:)Birdenbire devlet benim sağlığımla neden bu kadar yakından ilgilendi..

2:)mevsimsel grip aşısı olamıyorum çünki para ödemem gerekiyor..

3:)domuz gribi aşısını bana zorla ücretsiz yapmaya kalkıyor..zorla olmasada..zorunlu kılıyor..neden ?

4:)Daha hastalık yayılma riskini göstermeden,alarma geçti,bizlere panik yaptırdı..neden)

5:)Yayılma hızlandığı anda,aşı geldi,önlemler alındı..bunlara bi yerden vahiymi geldi ?

6:)Aşının sakıncalarını söyleyen kişilere karşı,elle tutulur bir cevap veremiyor sağlık bakanı..neden?

7:)1 ocak 2010 dan itibaren mevsimsel grip aşılarının içinde domuz gribi aşısıda olacakmış..

8:)Artık grip şikayeti ile hastaneye gidenlere direk domuz gribi teşhisi koyacaklarmış..domuz gribi tahlilinin maliyeti yüksekmiş..hani maliyet önemli değildi..neden?

Sonuç olarak AŞI OLMAYACAĞIM,ÇOCUKLARIMADA YAPTIRMAYACAĞIM..

Aşı olana kadar bol bol sabunlu suyla yıkanmayı yeğlerim:)))şimdilik..

Kesinlikle :)) aşı fayda etmeyecek ama,risk grubunda olanlar olmalı..örneğin,kalp hastaları,kronik rahatsızlığı olanlar,solunum yetmezliği ve kanserli hastalar..zaten bu tip hastaların mevsimsel gripttende korunmaları gerekir..

Mevsimsel grip aşısı olanlardan "aşı olmadan önce hiç bu kadar çok ve ağır grip olmamıştık." diyen arkadaşlarımı düşündükçe , aşı olmayı ve çocuklarıma yaptırmayı düşünmüyorum...

Mevsimsel grip aşısı olanlardan "aşı olmadan önce hiç bu kadar çok ve ağır grip olmamıştık." diyen arkadaşlarımı düşündükçe , aşı olmayı ve çocuklarıma yaptırmayı düşünmüyorum...

Mevsimsel grip aşısı olanlar bu nedenle virüs verildiğinde ağır grip geçirebiliyorlar..

bu bilinen bir yan etkisi..

ama domuz gribinin yan ettkilerini bilmiyoruz..

Üst Alt