Dolandırıldığına bir türlü inanmadı

  • Konbuyu başlatanbursali68
  • Başlangıç tarihi
B

bursali68

Ziyaretci
Dolandırıldığına bir türlü inanmadı

SİVAS’ta İbrahim D.’yi telefonla arayan kişiler, ’Numaranız terör örgütü tarafından kullanılıyor. Başınız terör örgütüyle dertte. Vereceğimiz hesaba para göndermeniz halinde sizi bu dertten kurtaracağız’ denilerek dolandırdı. Panikle kendisine verilen hesaplara para yatıran adamı polisler dolandırıldığına inandırmakta zorlandı.

46 yaşındaki İbrahim D.’yi cep telefonundan arayan kişi, ’Numaranız yabancılar tarafından kullanılıyor. Bu şahıslar size ait numarayla PKK’ya yataklık yapıyor. Başınız terör örgütüyle dertte. Vereceğimiz hesaba para göndermeniz halinde sizi bu dertten kurtaracağız’ diyerek bir hesap numarası verdi. Bunun üzerine vatandaş, derhal evinden çıkarak Bankalar Caddesi’nde bulunan bir bankaya ait ATM cihazından farklı hesap numaralarına 5 kez ayrı ayrı 190 TL yatırdı. Ailesi ise durumu polise haber verdi.

İLK ÖNCE BASIN MENSUPLARI UYARDI

Durumu öğrenip vatandaşın yanına giden basın mensupları, parça parça para yatırdığını fark ederek onu uyardı. Ancak ikna olmayan İbrahim D., hesap numarasına para yatırmaya devam etti.

Tedirgin olduğu gözlenen vatandaş, bu kez de İstasyon Caddesi’nde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde bulunan ATM’lere yöneldi. Olayın polise bildirmesi üzerine SGK önünde bulunan ATM’lerde Sivas Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Şube Müdürlüğü ekipleri geldi. Önce polise hesaba para yatırdığını söylemeyen adam, polise kendisine gelen telefon konuşmasının içeriğini anlattı.

TELEFONA POLİS CEVAP VERDİ

Olay karşısında ne yapacağını bilemediğini söyleyen İbrahim D., derhal evden çıkarak verilen hesap numarasına para yatırdığını belirtti. Vatandaşı polis otosuna alarak durum hakkında bilgi alan emniyet görevlileri, telefonun aynı kişi tarafından aranması halinde kendilerinin bakacağını söyledi.

Bu sırada İbrahim D.’nin telefonu çalmaya başladı. Telefonu açan polis memuru, dolandırıcı ile görüşmeye başladı. Polis, durumu belli etmeyerek dolandırıcı hakkında bilgi almaya çalışırken cihazın şarjı bitti. Polis merkezine götürülen İbrahim D. burada ikna edilerek, bu tür durumlarda polise başvurması konusunda uyarıldı. Dolandırıcıya ulaşmak için de inceleme başlatıldı.

Kaynak : m.milliyet.com.tr

Merhaba,

Biz bazen bu forumda Millete CAHİL deyince , her türlü lafı işitiyoruz...İşte buyrun CAHİLİN DANİSKASI....Buna ne denir başka...!!! SAFTRİK mi...??? AKILLI olmadığı KESİN...!!!

Sağlıcakla kalınız...
 
Üst Alt