• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Doktor mu Telefon mu tercih sizin :)

Go[rk]eM

Tecrübeli
Üye
Japonya’da kullanıcısının nabzını ve kolestrolünü ölçen, stres seviyesini azaltmak için sohbet eden, ve ağız kokusuna karşı uyaran bir telefon üretildi.

Japonya’da NTT DoCoMo Inc. ve Mitsubishi ortaklığında üretilen cep telefonu, yoğun stres altında çalışırken sağlığını da ihmal etmek istemeyenlere hitap ediyor.

Bu hafta Tokyo’da gerçekleşen CEATEC Elektronik Fuarı’nda tanıtılan “Wellness Phone” (Sağlık “jogging” yapmak isteyen kullanıcıları için zamanı ve mesafeyi ayarlıyor; yakılan kalori miktarını ekranda gösterirken, kulaklıklardan müzik dinlemesine de izin veriyor.

Kullanıcı “Wellness Phone”u vücudundaki yağ oranını tesbit etmek için de kullanabiliyor. Telefondaki sensör parmak ucundan nabzı ölçüyor.

Telefonun bir de “breathanalyzer” (nefes analizi) özelliği bulunuyor. Üzerinde bulunan ufak deliğe 3 saniye boyunca üflendiğinde, telefon ekranında ağız kokusu olup olmadığına dair bir mesaj gösteriyor.

Wellness Phone, “Kendinizi aşırı halsiz hissediyor musunuz?”, “Geceyarısınan sonra mı uyuyorsunuz?” gibi sorularla stres seviyesini de belirliyor ve ekranda “Üzülme, yarın yeni bir gün olacak!” mesajıyla da kullanıcısına destek oluyor.

CEATEC’te ilgi gören telefonun üreticisi DoCoMo şirketi, Wellness Phone’un piyasaya çıkacağı tarihi ve fiyatı henüz belirlemedi.

Alıntı...
 
Üst Alt