Doğumgünü

• Konbuyu başlatanİNCİ
  • Başlangıç tarihi
İ

İNCİ

Ziyaretci
Kadın, kocasına büyük bir hevesle 40. yaşgünü için doğumgünü partisi hazırlıyordu. Akşam olunca misafirler bir bir gelmeye başladı.En son kocası kapıyı çalmıştı. Kapı açıldığında adamın suratındaki şaşkınlık ifadesi görülmeye değerdi. Bütün sevdiği arkadaşları doğumgününe gelmişti.Kadın ben arkadaşıma gidiyorum siz keyfinizce eğlenin diyerek evden ayrıldı.

Saatler sonra kadın eve döndüğünde herkes gitmiş kocası onu bekliyordu. Adam teşekkür ederim karıcım diyerek
karısının yanaklarına kocaman öpücükler kondurdu. Yorgun olduğunu söyleyip uyumaya giden kocasının az sonra
cep telefonuna bir mesaj gelince kadın dayanamadı ilk defa, kocasına gelen bir mesajı açıp okumaya başladı.

-Canım e-postana bak! yazıyordu mesajda.

Kadın kocasının e-postasını biliyordu hatta bir ara şifresinide öğrenmişti.Hemen bilgisayarı açtı ve e-posta adresini girdi.
Şifreyi yazdı açamadı çünkü şifre yanlış diyordu.Gizli soruya tıkladı. Gizli soruda değişmişti ''aşkım'' yazıyordu gizli soruda.
Kadın hala aptal gibi uğraşıyordu. Kendi adını yazdı gizli sorunun cevabına yanlış diye uyarı aldı.Çocuklarının isimlerini
denedi olmadı yine yanlış diye uyarı çıktı. Kadın hışımla kocasının uyuduğu odaya gitti ve onu uyandırdı. Seninle çok
önemli bir şey konuşacağım az oturma odasına gelirmisin, dedi. Adam gözlerini ovalayarak kadının peşinden odaya geldi.

Kadın:
-Otur bakalım şu bilgisayarın başına ve yaz bakalım aşkın kimmiş. Adam suskun bir şekilde baktı.

Kadın:
-Dürüstçe yaz ve sonra da bana sadece tek bir cümle söyle başka bir şey istemiyorum.

Adam:
-Sabah konuşalım hayatım şimdi bu saatte bu sorularda neyin nesi?

Kadın öfkeyle bağırdı:
-Aşkın kimse yaz şuraya yoksa valla bilgisayarı atarım balkondan diyerek adamı sandalyeye doğru itti.

Adam çaresizce sorunun cevabını yazdı... ''Ela''

Kadın sakin bir şekilde adama tekrar sordu:
-Kim bu Ela açık ve net söyle bana lütfen dürüst ol başka bir şey istemiyorum ben.

Adam derin bir nefes aldı:
-Ben aşık oldum. 26 Yaşında ve ismi Ela, dedi kadının gözlerine bakarak.

Kadının gözlerinde şimşekler çaktı birden ve kocasına:
-Doğumgünün kutlu olsun! Mutluluklar dilerim size, diyerek sessiz sedasız çekip gitti evden...
...........
........
.....
İNCİ

Üst Alt