• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Doğum Günün Kutlu Olsun Oğlum!

Mustad'af

Tecrübeli
Üye
SAAT 03.30'du. Adamın telefonu çalmaya başladı. Başını gömdüğü yastıktan binbir zorlukla kaldıran adam, yatak ucundaki telefona uzandı:
'Alo! Kimsiniz?'
'Benim oğlum, annen!'
'Anne of ya.. Bu saatte ne var Allah aşkına! Yarın ne kadar önemli işlerim olduğunu bir bilsen....'
'Şey oğlum..'
'Ne var anne, beni bu saatte uyandıracak kadar önemli ne var? Sabah arasan olmaz mıydı?'
Anne, oğlundan duyduğu bu kırıcı sözlerden dolayı, çok üzülmüş ve çok incinmişti. Ağlamaklı bir sesle şunları söyleyerek telefonu kapattı:
'Bundan tam otuzbeş yıl önce, böyle bir gece yarısı saat tam 03.30'da sen de beni uyandırmıştın!
Doğum günün kutlu olsun evladım..'
(Selim Gündüzalp/Sevgi Öyküleri 2)

ResuLL

Tecrübeli
Üye
Allah analarımızdan razı olsun
ve onların rızasını alanlardan eylesın:)

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
SAAT 03.30'du. Adamın telefonu çalmaya başladı. Başını gömdüğü yastıktan binbir zorlukla kaldıran adam, yatak ucundaki telefona uzandı:
'Alo! Kimsiniz?'
'Benim oğlum, annen!'
'Anne of ya.. Bu saatte ne var Allah aşkına! Yarın ne kadar önemli işlerim olduğunu bir bilsen....'
'Şey oğlum..'
'Ne var anne, beni bu saatte uyandıracak kadar önemli ne var? Sabah arasan olmaz mıydı?'
Anne, oğlundan duyduğu bu kırıcı sözlerden dolayı, çok üzülmüş ve çok incinmişti. Ağlamaklı bir sesle şunları söyleyerek telefonu kapattı:
'Bundan tam otuzbeş yıl önce, böyle bir gece yarısı saat tam 03.30'da sen de beni uyandırmıştın!
Doğum günün kutlu olsun evladım..'
(Selim Gündüzalp/Sevgi Öyküleri 2)
Cennetler bile yetmez ayaklarının altına serilmesi için annelerin.

Emeğinize sağlık

haveran

Amatör
Üye
Bu hikayeyi daha önce de duydum. Annelerin değerini anlatmak için oldukça saçma bir hikaye. Çünkü hiç bir anne çocuğunu o saatte uyandırmaz. Zira hiç bir bebek dünyaya geliş saatini kendi ayarlamaz.İsteyerek o saatte annesini uyandırmaz. Ama anne o saattte uyandırıyorsa ve sadece doğum günü içinse oldukça sadist ya da kaprisli bir anne demektir. O saatte telefonu ya sapıklar eder ya da kötü bir haberdir. Tamamen duygu sömürüsü için yazılmış kötü bir hikaye.

karafetva

Tecrübeli
Üye
haveran' Alıntı:
sadece doğum günü içinse oldukça sadist ya da kaprisli bir anne
hikayede absürdlük var. Ama değişik bi şey yapma çabası, Önemli olanı en ayrıcalıklı olarak vurgulama isteği vb dilekler de var işin içinde...
Tabi çocuk da "sen de böyle doğmuştun" deyip de bi cevap (iadeyi ameliye) vermeye kalkmasa ii olur...

Üst Alt