Doğru yolda ilerliyor olmanın belirtileri nelerdir?

Tansxx selamlar

sana sormak istediğim günahların af olması için hangi duaları okumamız gerektiğini söyler misin? neler okumalıyız.. hiç bilmediğimiz duymadığımız dualar var mı?

teşekkür ederim...
 
Tansxx selamlar

sana sormak istediğim günahların af olması için hangi duaları okumamız gerektiğini söyler misin? neler okumalıyız.. hiç bilmediğimiz duymadığımız dualar var mı?

teşekkür ederim...

selam ederim;

değerli selviler anlayışınız ve idrakınız ile yürüdüğünüz yola selam olsun. siz ileride gıpta ile bakılcak örnek bir insan olacaksınız insanlara. çünkü siz KUR'AN da bize bildirilen o sıratal müstakiymin üzerine düşünceniz ile dosdoğru yürümektesiniz. sorgulamazsanız gerçeği nasıl öğreneceksiniz? sahtemi gerçekmi diye? oysa hemen sahte bir ışık bu deyip bizi akıl hastası yerine koymak en kolay yoludur bu işin. bir sitede beyefendinin biri SUR'u kopyalamış ve sitesine koymuş, ardından bizi sorgulamış demişki bunca yıldır size inanan kaç kişi var, hem yazılar türkçe bu nasıl bir ışık.bende sordum en az kaç kişi olursak sizde inanacaksınız, SUR' hangi dilde inseydi makbul olurdu, bütün diller ulu Allaha ait değilmi? ardından savunmak yerine yine saldırıya geçmiş demişki; insanları kandırmakdan vazgeçin cinler size musallat olmuş? yazıların içeriğinden bir haber insanlar hemen saldırmak peşindeler ne yazıkki. boşuna söylememişler mehdi'nin namını dünyaya decchal (cehalet) duyuracak diye.

şükür ve hamd kapıları çoktan kapanmıştır. bize bildirilen budur. bir tek duayı alıp çoğaltarak ulu Allaha ulaştırmaktadır melekler oda yanlızca af dualarıdır. ister arapça ister türkçe ister fransızca olsun muhim olan kalpden geçenlerdir. gerekli af ve tövbe duaları KUR'AN da mevcuttur. dileyen dilediği duayı etsin istenilen şey özellikle perşembe geceleri bu konuda iman edenlerin gece saatlerinde oturup uzun saatler af dilemeleridir tüm insanlık adına. bu dualar katları ile çarpılarak ulu Allaha ulaştırılacaktır. duaların çokluğu ile orantılı yeryüzüne inen ulu Allah'ın gazabının şiddetinin azalacağıdır. bunun dışında evimizden çıkarken ve girerken insanlık adına af duaları okumamız bize öğretilmiştir. TANU kapısı af kapısıdır açılan tek kapı odur şu an yeryüzüne.

yeni dualar yukarıdan aşağıya yazılan SUR'un içinde geçen "kul denince bırakılır bir akıl" "kulun damarında gezen genler" "akıl denince akıla hemen o doğru gelir" ile başkayan üç duadır. üçüde idrak ve anlayış ile ilgilidir. duaların birinde ulu Allahın adına DOĞRU diye bildirmektedir. ileride sizlerle bu yazılarıda paylaşacağız.

ulu Allah'ımızında direk insanlara seslendiği bir konuşma yaşadık. ilk önce akıllarınıza hakim olun dedi cebrail as ve ardından şu cümleleri işittik. "ben kullarımdan birbirlerine karşı sevgi, saygı, anlayış ve hoşgörüden başka birşey istemedim, bunu beceremediler"

merak ettiğiniz hertürlü soruyu çekinmeden sormanızı dilerim. bizim yaşadığımız olay ile ilgili veremeyeceğimiz bir cevabımız yoktur. akıllar bu hususda zayıf kalsada kalbi ile dinleyen bizlere hak verecektir.

ne yapmalıyız diyor bu konuda bize inanan birçok insan; yapacak fazla şey yoktur af dilemekden başka. düşünceli olmak ve bu işin bilincinde tüm insanlık adına toplu namazlar kılmak. daha çok ruhumuza zaman ayırmalıyız. gördüğümüz yanlışlara müdahele etmeliyiz. yanlışa meyil etmemeliyiz. bunlar bilinen şeyler ama uygulamada malesef çok geri kaldık. bize katılıp hak vermek demek aynı duyguları hissedip düşüncede birlikte olmaktır. toplanıp meydanlara çıkacak bir zamanda yaşamıyoruz, aydınlanma işte tam burada olacaktır.
 
Son düzenleme:
Tansxx selam ederim ..Öncelikle güzel temennilerin için yürekten teşekkür ediyorum..


yeni dualar yukarıdan aşağıya yazılan SUR'un içinde geçen "kul denince bırakılır bir akıl" "kulun damarında gezen genler" "akıl denince akıla hemen o doğru gelir" ile başkayan üç duadır. üçüde idrak ve anlayış ile ilgilidir. duaların birinde ulu Allahın adına DOĞRU diye bildirmektedir. ileride sizlerle bu yazılarıda paylaşacağız.Burada sur'un içinde geçen başlıklarını verdiğin duaların açılımını ve anlamını senden rica ediyorum..

Dua ederken bu başlıklarını verdiğin duaları okuyup sonra mı dileklerimizi yüce Allah'a yalvararak sunacağız?

teşekkürler...
 
Burada sur'un içinde geçen başlıklarını verdiğin duaların açılımını ve anlamını senden rica ediyorum..

Dua ederken bu başlıklarını verdiğin duaları okuyup sonra mı dileklerimizi yüce Allah'a yalvararak sunacağız?

teşekkürler...

selam ederim;

a.
1-kul denilince bırakılır bir akıl o kulleye ki. 2- kulli yekru ve ruveyde ve ruh ve 3-rahı rabbide o kıldan ince.
açıklaması;
1-akıl Allahın kullarına mahsustur ve insanın bedeninin en yüksek yerine bırakılmıştır.
2-akılın tamamı tek yüzlüdür (iki yüzlü değildir) haddini bilen itaatkardır. tamamı ruh demektir.
3-akılın rabbine ulaşacağı yol ince bir düşünceden keskin bir zakadan geçer. insanın yürüyebileceği bir yoldur. o yoldan ulu Allaha varabilir.

aklın tamamı Allahına dönükdür. fakat insan küçük bir bölümünü kullanmaktadır, bu küçük parçayı kullanırken de bütününe karşı sorumludur. hesap buradan görülecektir. o küçük parça ile hep dışa dönük olmak yerine, namaz kılarak ve doğru işler yaparak o bütünlüğe saygılı olmak gerekir. aksi halde insan o hesaba karşı vebal altındadır.
b.

1-akıl denince de cebr ile akıla hemen o doğru gelir ki 2- o kul'a her işde hüda.
açıklaması;
1-akıl doğru ile birlikte olmak zorundadır 2- doğruda Allah yolunda klavuzdur insana.

c.
kulun damarında gezen genlerin ve o gökdeki gezegenlerin birbir ve tekbir ile birlikte bize bildirdiği bir doğrudur o derim.
açıklaması;
Allah'ın doğru hesabı mikrodan makroya (hem ademde hemde alemde) zikredilir. ve insan anlayışına bildirilir. insanda yapacağı her işde bu doğruya alet olmalıdır. o yoldan çıkmak yaradılışın hesabına ters düşer.


insanların ihlası için, yukarıda bildirdiklerim insanlara anlayış ve idrak yolunda ilerleme kaydetmeleri için verilen dualardır. dilek veya yakarış için değildir. yakarış ve dilekler için sevgili peygamberimize indirilen dualar yeterlidir.
 
Son düzenleme:
selam ederim;

Ey ananur sen “bismillahirrahmanirrahim” de gir ve de ki ”bu kurulum Ulu Allahın merhameti ve yakın meleklerinin himmeti ve benim gayretim ile dünyaya insanlara mühim bir uyarıdır. (kurduğuna Allah muktedir) Biz burada daha önceki sözlerimizi tekrarladık mı? o vakit sen de onları ALLAHA ve biz meleklerine inandırmak için boş tartışmalara girme yoksa o muhammedin inandıramadıklarını sen mi inandıracaksın? Ey Ananur, sana da ve senin üzerinde duranlara da ve senin önünden gidenlere de ardından gelenlere de selam olsun ki sen bu işte “yalnız” bırakılmış biri değilsin hiç kuşkusuz hepinizin üzerinde de “BİZ” varız.

değerli selviler yukarıdaki bölümde altı çizili olan yerde bu inen yazıların bir tekrar olmadığı belirtiliyor. ve buradanda KUR'AN'a sadık kalınarak getirilen bu uyarının aslında amacının islamın hurafelerden arınmış özüne dönülmesi için olduğunu anlıyoruz. bizim meselemiz islamın yanlış anlaşılan yerlerini ve islamdan uzaklaşılan noktaları ortaya çıkarıp insanları uyarmaktır. ortada aslında yeni bir şey yoktur. aslında ortada bizde yokuz bütün kelam ulu meleklere aittir. bizde bu kelamlardan kendimize dersler çıkarıp doğrulma gayretinde olan insanlarız. eksiklerimizi fark ettikçe doğrulmamız mümkündür. bütün dünya insanlarının 2012 de bahsettikleri uyanış işte bu islamiyet gerçeklerini fark etmeleridir. bizde ailece yazılarda "utanmalısınız" denilen kişilerin içersinde yer alıyoruz. elçilikden ziyade biz duymakta olduğumuz ulu meleklerin kelamını sizlerle paylaşıyor sizlerle aynı anda idrak ediyoruz. bu vesile ile "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için" sloganını kendimize klavuz edinmişizdir. kimse kimseden önde değil. bu yazılar bizim ailemiz uyansın arınsın diye inmiyor elbette bunca yıldır. biz ailece şu an toplum ruhunu hataları ile simgeleyen küçük bir topluluğuz sadece. her insan doğruyu icra etmekte elçidir birbirine bu dünyada. herkezin bilgi becerisi farklı dallarda birbirinden üstündür. bir cerrahada verilen ilim ve bilgi yine ulu Allahdandır. onun yapacağı işde hayat kurtarmaktır. işin gerçeği ne doktor hayat kurtarır nede biz insanları uyandırabiliriz. bütün bunları yapan yine ulu Allahdır. kimse kimseden önde değildir. ol deyince olduran ulu Allah vardır birde vesile ettiği kulları. ulu Allah hepimize hayırlı işlerine vesile olmayı nasip etsin. gerçek şuki işide icra ederken harcanan kudret ve kuvvet ulu Allaha aittir. bunu idrak eden insan bir daha "ben" lafını zor kullanır. meleklerde ben lafını hiç sevmezler, BİZ demeyi öğrenmek onlarca çok iyi bir mertebedir insana. onların bu zamanda yeryüzünde olmalarının sebebi insanlığı bu idrak ve anlayış seviyesine getirmektir. öyle yada böyle bu olacaktır. çünkü onlarda ulu Allahdan almış oldukları bir emir iledirler. kimse kendi başına iş yapamaz. yapılan her işde iyi yada kötü ulu Allah'ın kudreti vardır. niyetler iyiliği yada kötülüğü aramıza sokar. bize düşen tek şey yapabilmeye muktedir olalım yada olmayalım "iyi şeyler dilemek bunlara vesile olmaya azimli olmaktır". gerisi ulu Allah'ın hükmündedir. bize verilen özgür irade işte bu dileklerimizdir. yoksa tuttuğunuz kalem ile bir harf bile çizmeniz yine ulu Allah'ın kudretinde, onun gözetiminde ve izni ile gerçekleşir. (bunları bildiğinizi biliyorum ben sadece hatırlatmak istedim)
 
Son düzenleme:
selam ederim;

değerli selviler, size çok teşekkür ederim sayenizde yol açılıyor ve birbirimize ayna olabiliyoruz. ben neresinden başlayıp hangi birini anlatsam bilemiyorum. sizin sorularınız olmasa ben nasıl ifade edebilirim edindiğim bilgileri. sorgulamayanların, sorgulayan kişilere karşı bakış açısı, malesef zayıflık ve eksiklik gibi yanlış bir tutum halindedir hep. oysa gerçek, sorgulayan insanın dünyayı refaha ve anlayışa sürüklediğidir. sorgulamayanlar herzaman ya kölelik sisteminin, yada bilinçsizce yönetilmenin esiri olmuşlardır.

sorgulayan insan;

Sorgulamayan insandan farklı olarak kolaya kaçmayan ve kendisine verilen, sunulan ile yetinmeyerek o verilen ve sunulanların başlangıç noktasına değin nasıl oluştuğunu ya da oluşturulduğunu bilmek, öğrenmek isteyen, aklını kullanabilen ve aklını kullandığı için de kavramları ya da olguları en bilinmeyen ayrıntılarına değin didikleyen, bunu öncelikle kendisine her söylenenin doğru olup olmadığını bizzat kendisinin kontrol etmesine verdiği önemden dolayı ve birde, pek sevilmeyip de sorgulayanları yargılayan insanlarca etkisiz kılınmak istenen insandır.

islamı ilk sorgulayanlara bugün sahabeler diyoruz;) sorgulamayanlara ise ebu cehil. her sorgunun sonunda olumlu sonuç alınacak diye birşey yoktur. mesele sorgularken tarafsız olmak ve hakdan ayrılmamaktır. hak nedir? hak vicdanın kabul ettiği onayladığı tasdiklediği şeydir. kimi zaman sorgu bizim uyuşturucu alıp eğlenen bir gruba girip girmeyeceğimize karar mekanizmasıdır. örneğin uyuşturucuyu içip kafası birmilyon olmuş mutlu gözüken ve hep gülen insanları görünce insan megil edebilir ve arkadaşlarına uyabilir. fakat o anda kısa bir sorgu yapan kimse bu işin sonuçlarına kadar zihninde bilincinde ölçer ve o yanlışa bulaşmaz.

sorgulamayan insan ulu Allah'ın koruyucu büyük merhametinden yoksun kalır. düşünce ve idrak servis dışıdır.
 
selam ederim;

şu gerçeği bildirmek isterim belki daha önce söylemiş olabilirim. sevgili muhammed peygamberimiz (ona candan selam ederim) bize şunu bildirmiştir. vicdanı ve edindiği inançları arasında çelişki görüp şüpheye düşüp işin içinden çıkamayanların rüyalarında kendisi görünerek bu konuda yardımcı olacaktır. aynı şeyi isa peygamberimizde (ona candan selam ederim) kendi ümmetine vakti saati geldiğinde yapacaktır. buna ulu Allah'ın izni vardır. peygamberler gerek geçmişte söyledikleri sözler ile gerekse bu eylemleri ile mehdi'ye destek olacaklardır. bu bize bildirilen bir sözdür. ve onların bu sözlerini yerine getirdiklerini biz yakın çevremizden onlar habersizken bile defalarca şahit olmuşuzdur. yinede şüphe duymaya devam ederler. çünkü mehdi bekledikleri gibi erkek değildir. aslında mehdiyi erkek beklemek oldukça yanlış bir düşüncedir çünkü ruhların cinsiyeti yoktur.
 
selam tansxx... ruhların cinsiyeti yok demişsin fakat bedenlerin cinsiyeti var...ruh ve bedeni hakkındaki bildiklerini öğrenmek istiyorym...

mehdinin cinsiyeti hakkıda soru soracağımı nerden anladın.. soruyu sormaya hazırlanırken cevabını görünce çok şaşırdım...

durugörün var mı? bunu merak ediyorum..

diğer bir sorum anne baba hakkı hakkında .


anne ve babaları gaflet içinde , sorumsuz, ahlak yoksunu ise çocuklarının ahirevi durumları hakkında neler söyleyeceksin..

bu konuda evlatların durumları hakkında esneklik var mı? helallik alması zor olan çocukların durumu hakkında ne diyeceksin?


kul hakkından kurtulmak için helallik almaktan başka, kul hakkından okuyup kurtulabileceğimiz bir dua var mı?


teşekkürler..
 
selam ederim;

değerli selviler affınıza sığınıyorum benim sormuş olduğunuz bu sorularda bilgim sınırlıdır. bu soruların cevaplarını KUR'AN eminim veriyordur. benim KUR'AN dan çok bilgim yoktur, bir kez okumuşumdur sadece. bildiğimde çeşitli dualar vardır sırası gelince okumaya gayret ederim. fakat yinede kendi fikrimce elimden geldiğince size cevap vermeye çalışacağım. bu sorduğunuz sorulara en güzel cevabı sevgili mopsy'nin verebileceğini düşünüyorum. çünkü beden ve ruh dışında sorduğunuz sorularla ilgili bize yeni bir bilgi sunulmamıştır.

ruhların cinsiyeti yok demişsin fakat bedenlerin cinsiyeti var...ruh ve bedeni hakkındaki bildiklerini öğrenmek istiyorym...

bu konuda fazla bir açıklama yok. verilen bilgi ruh'un yüce bir makam sahibi olduğu, cinsiyetinin olmadığı ve tüm ruhların birbirleri ile iletişim içinde olduklarıdır. ölmüş dediklerimizden yaşıyor olanlara kadar. aynı zamanda ruh ulu Allah'ında bir parçasıdır. beden bize bahşedilen akılın küçük bir parçasının hizmetine sunulmuş bir araçtır. aslında hiçde basit bir araç değildir, çamurdan alakdan yapılmıştır ama korkutucu ve akıl almayan bir hesap içerir.

mehdinin cinsiyeti hakkıda soru soracağımı nerden anladın.. soruyu sormaya hazırlanırken cevabını görünce çok şaşırdım...

durugörün var mı? bunu merak ediyorum..


insan üzeri hiçbir güce sahip değilim, biz istediğimiz vakit birşey görmeyiz ancak onlar isterlerse görünürler. durugörüş ve telepati insanın yaradılışında var olan yeteneklerdir. fakat tıpkı diğer yetenekler gibi geliştirilmesi üzerinde durulması gereken ayrı bir ilimdir. genelde insanlar mehdi ile getirilen yeniliğin yerine, mehdinin bayan olmasını sorgulamayı daha çok seviyorlar bu beni üzüyor. beni üzen insanların yorumları değil bakış açılarının darlığı ve kadınları küçümsemeleri. oysa her insanı dünyaya getiren bir kadın vardır. erkekler madem kendilerine bu kadar güveniyorlar bir çocuk dünyaya getirsinlerde görelim. erkeklerin bu dünyadaki saltanatları son bulacak.

diğer bir sorum anne baba hakkı hakkında .
anne ve babaları gaflet içinde , sorumsuz, ahlak yoksunu ise çocuklarının ahirevi durumları hakkında neler söyleyeceksin..


bu konu beşeriyet ile ilgili, anne ve babadan çocukları sorumlu değildir, zaten olamazda mantık gereği. çocugun sorumluluğu ancak anne baba yaşlandığında onlara hizmet etmektir. ama çocuklardan anne baba sorumludur. çocugun hayatında başarılı olmasından tutun, dürüst temiz, doğru olmasına kadar öğretmenler ve anne babalar rol oynar. insanlık bu küçük çekirdekden doğruya doğru yol alır yada yolda kalır. içeride bulunan fazla bozulmalar toplumsal çöküntüyede yol açar. bu konuda herkez birbirinden sorumludur. gafletten kasıt dindarlık dışı bir eğitim ise. dindarlığı tanımlamak gerekir. dindar olmak ince düşünceli ve doğrudan yana olmak demektir. dindarlık namaz oruç sayısı ve kıyafet ile ölçülemez.

bu konuda evlatların durumları hakkında esneklik var mı? helallik alması zor olan çocukların durumu hakkında ne diyeceksin?

helallik almak vermek diye birşey söz konusu değildir. gönül almak veya almamak vardır. hak bir kere ulu Allaha aittir onu almak vermek insana oyuncak olacak iş değildir. ulu Allah'ın hesabı vardır. o herşeyi sağlam bir zeminde hesap görür. tartısı çok ince ve hassasdır. islamda esneklik yoktur. doğru birdir. yani insanlığı sergilerken kalkıp bir böceğide esneklik gösterip ezemezsiniz. insan bir fikir ve ideoloji ile yaşar "humanizm" bunu şart olduğu için yaşaması mümkün değildir. bunu yaşamak ancak idrak etmekle mümkündür. neyi ne için yaptığını bilmek ile.


kul hakkından kurtulmak için helallik almaktan başka, kul hakkından okuyup kurtulabileceğimiz bir dua var mı?


kul hakkından kurtulmak? bu ancak adaletli olmak ile mümkündür. kimsenin hakkını yemezseniz bundan kurtulmak zorunda kalmazsınız. olaki bilmeden yerseniz gönül almak hatayı düzeltmek gerekir. fakat durduk yere size hakkını helal etmeyen bir kimse, sizin düşünceniz doğrultusunda (vicdanınız) haksız ise bu ahirette ortaya çıkacaktır. hakkımı helal etmiyorum demek büyük bir vebal taşır ve bunu söyleyen kimse karşısındakinden şikayetçi olmuş demektir. hesap ahirette görülür. her ne sebep ile olursa olsun af duaları ulu Allah'ın sonsuz merhametinden dolayı hep açıktır. vicdan azabı bu yüzden vardır. fark edip doğrulmak için.

dualar birşeyden okuyup kurtulmak için inmemiştir, okunup anlaşılmak için inmiştir. bizi birşeylerden koruyacak olan şey aklımızı kullanarak baştan önlem almaktır hatalara karşı. buna rağmen hataya düşmüş isek ancak avuç açıp istediğiniz dilde istediğiniz şekilde af dileyebilirsiniz. ulu Allah her dilin sahibidirde. pişmanlık duyulan ve af dilenen her ne ise ulu Allah'ın merhameti sonsuzdur.
 
Üst Alt