• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Doğru İnsanı Bulma İhtimali 285 Binde 1

Okunuyor :
Doğru İnsanı Bulma İhtimali 285 Binde 1

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
İngiltere'de bir üniversitede matematik öğretmenliği yapan Backus yalnız olmanın bilimini matematiğe döktü. En iyi eşinizi bulmanın olasılığı 285 binde 1'e denk geliyor..

Warwick Üniversitesi'nde matematik öğretmenliği yapan Peter Backus insanların neden yalnız kaldığını bilimle bulmaya çalıştı. Üç yıllık yalnızlığı sonrasında "Neden Bir Kız Arkadaşım Yok" adlı tezin yazan Backus'a göre doğru insanı bulma şansınız 285 binde 1'e denk geliyor.

Backus bu tezinde dünya dışı yaşam arayışında kullanılan Drake Denklemi'nden yararlanmış.

Sonuçlar da İngiliz bekarlar için hiç de umut vaadetmiyormuş. 30 yaşındaki Backus, İngiltere'de yaşayan 30 milyon kadından sadece 26 tanesinin kendisine uygun olduğu sonucuna varmış.

Denklem yaşları 24 ila 34 arasında olan, Londra'da yaşayan, bekar kadınları baz almış. Durum böyle olunca da Backus'un şansı oldukça düşmüş.

Ekonomi uzmanı Backus, "Muhteşem bir ilişki yaşama olasılığım olan sadece 26 kadın var. Bir gece dışarı çıkmamda onlardan biriyle tanışma şansım yüzde 0.0000034. Bu da 285 binde 1'e denk geliyor" dedi.

Backus orijinal denklemi hayalindeki randevu kriterleriyle değiştirdi; kadınların onu çekici bulma olasılığı ve yaşları 24 ila 34 arasında değişen Londralı kızlar gibi kriterleri kullandı.

Backus, "Sonuçlar aşk arayan insanlar için iç karartıcı gözükebilir ama bekarlar iyi yönünden bakmalı; bu sizin suçunuz değil" dedi. Tezin tam***** üniversitenin internet sitesinden ulaşılabilir.
Askmen

Doğru insanı bulan varmı?:))

RABİA

Bağımlı
Üye
Doğru insanı aramakla meşguluz hep
Kendimize soruyor muyuz hiç,ben karşımdaki için doğru bir insan mıyım acaba' diye?

Allah doğrulardan olmayı,doğru insanlarla karşılaşmayı,ve o doğru insanları haketmeyi nasip etsin inşallah...

Apollonius

Tecrübeli
Üye
Doğru insan doğru yoldadır. Binaenaleyh önce doğru yolu bulmak daha mantıklı :))) Doğru yolda bir sürü doğru insan sizi bulur.

Şimdi baktım da Süleyman Demirel taraftarıymışım gibi yazmışım. O yüzden Binaenaleyhi sonradan ekledim :)))

SEN VE AŞK

Amatör
Üye
Dogru insan bulmak çok zor.allah dogruluk ve dürüstlükten ayırmasın.ben buldum dersen kaybetmek üzereyim arkadaşlar.

ümmi

Kıdemli
Üye
efenim yalnızlık karşımızakinden değil bizden kaynaklanan durumdur.sen doğru insan ol,bala üşüşen sinek misali onlar seni bulur efenim :prv:

bziya

Kıdemli
Üye
Her an Allahü Teala'nın huzurunda olduğunu , her fiilini an ve an yarattığını bilen , O Yüce Sahip'in huzurunda edebini , ahlakını ve iffetini koruyan , muhafaza eden ve emirlerini harfiyen yerine getirmeye çalışan bir insan ancak doğru insandır.

İslam dini beşeriyeti doğru insan yapmak , doğru ahlak sahibi yapmak , şeytanın ve nefsin kötü fiillerine kul köle olmaktan kurtarmak için gönderilmiştir.Kim ki bu Mukaddes Din'in kurallarını kendi hayatında azami derecede uygulamaya gayret ederse herkesin saygu duyup , sevdiği ve beğendiği bir insan olur.Kadın yada erkek olması bu sonucu değiştirmez.

Hülasa insanlar İslam'dan uzaklaştıkça kötü ahlaka bürünmektedir.Kötülerin kendi içinde kendi kriterlerine göre iyi insan, doğru insan araması ise başlı başına her sonuçta hüsran olacaktır.

İnci

Kıdemli
Üye
285 Binde 1 olasılıkla ne dersiniz bulunurmu? Doğru insanı arayanlar yandınız aramaya son hızla devam!:)

Sero

Acemi
Üye
Doğru insan değil gelişmeye açık değişime açık insanlar aramalısınız bence böylesi daha basit gibi:prv:
Uyumu zamanla oluşturursunuz

Üst Alt