• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Doğru insan, yanlış zamanda karşınıza çıkarsa?

Okunuyor :
Doğru insan, yanlış zamanda karşınıza çıkarsa?

-BaDe-

Kıdemli
Üye
Doğru insan, yanlış zamanda karşınıza çıkarsa!


Kaderin cilvesi; doğru erkekle yanlış bir zamanda karşılaştınız! Peki, ya o hayatınızın aşkıysa? Onun, elinizden kayıp gitmesine izin mi vereceksiniz? Sonra pişman olmamak için, duruma göre ne yapmanız gerektiğine karar verin!

Hayatınızın erkeği hiç beklenmedik bir anda karşınıza dikilse, onun yanından öylece süzülüp gitmeyi göze alabilir misiniz? Bu, "ancak başına gelen anlar" durumunda ne yapmanız gerektiğine iyi bir örnek. En iyi kararı tabii ki siz verebilirsiniz. Ama kafa karışıklığını önlemek için, size duruma göre önerilerde bulunabiliriz!

Durum 1: BAŞKA BİRİYLE BİRLİKTESİNİZ

Bakışlarınız hızlıca çarpıştı ve o an aranızdaki elektrikten ortalığa saçılan kıvılcımlar kalbinizin eski sahibini yerinden oynattı. Artık kalbinizin yeni sahibi, işte bu yakışıklı! Üstelik o da sizin için aynı şeyleri düşünüyor. Telefon konuşmaları, face-book'ta sanal sarılmalar, öpücükler derken işler sarpa sardı. Hayatınızdaki diğer kişi de az çok durumun farkında ve işler rayından çıkmaya başladı bile. Peki, şimdi ne olacak?

Ne yapmalısınız: Bu durumun geçici bir heves mi, yoksa gerçek aşk mı olduğunu en iyi anlayacak olan yine sizden başkası değil. Ama öncelikle, kendinize ve ilişkilerinize dışarıdan bakmayı deneyin. Mantıklı düşünmeye çalışın, belki bu konuda arkadaşlarınızın fikirlerine de ihtiyacınız olabilir. Evliyseniz, "o"nunla karşılaşmadan önce mutlu olup olmadığınızı sorgulayın. Çocuğunuz varsa, iki kere düşünün. Eğer, içinde bulunduğunuz ilişki sizi zaten mutsuz ediyorsa, bu yeni adamı tanımak için ona bir şans tanıyabilirsiniz. Ama ilişkiniz yolunda gitmesine rağmen onunla birlikte olmak istiyorsanız, yeni bir heyecan arayışında olabilirsiniz. Bu da bir yerden sonra pişmanlıklara sebep olacaktır. Uzun süreli ilişki ve evliliklerde bu tip kaçamaklar aşk olarak görülse de, bazen aşk olmadığını anlayınca üzülebiliyor insan. İçinden çıkamıyorsanız, bir psikologa danışabilirsiniz.

Angelina Jolie & Brad Pitt

Brad Pitt, yedi yıl boyunca mutlu bir ilişki yaşadığı Jennifer Aniston'dan, "Mr. and Mrs. Smith" filminde Angelina Jolie ile yakınlaşmalarının ardından ayrıldı. Çiftin yaşadığı set aşkı, gerçeğe dönüştü.

Seal & Heidi Klum

Ünlü Alman model, altı aylık hamileyken Renault'nun Formula 1'in yöneticisi Flavio Briatore'in bebeğini taşırken, Seal ile beraber olduğunu açıkladı. 2005 yılında evlendiler ve iki çocukları daha oldu.


Durum 2: ARANIZDA KİLOMETRELER VAR


Bazen bir tatilde, bazen bir iş gezisinde, bazen uçakta yanınızdaki koltukta karşılaşırsınız aşkla! Ve onu bulduğunuz hızla kaybedersiniz. Yani ilk etapta gözünüzün önünden kayboluverir. O, başka bir şehirde ya da ülkede yaşamaktadır ve gözden ırak olan gönülden de ırak olur diye aklınıza bir kanı sokulmuştur. Ama acaba gerçekten mesafeler aşkı engeller mi?

Ne yapmalısınız: Zaman değişti, teknoloji gelişti. Artık bilgisayar ekranından da olsa birbirinizi her an görmeniz, haber almanız mümkün. Arada bir o gelir, arada bir de siz onun yaşadığı şehre gidersiniz, ilişkiniz böylece yürüyebilir. Gel gelelim, bu durum size ne kadar yeter, bunu bir düşünün. Karşılıklı konuşmadan, onu her gece canlı kanlı görmeden, ona dokunmadan bu ilişkiyi nereye kadar taşıyabilirsiniz? Sonunda, sırtınızda bir yük oluşmaz mı? Liseli âşıklar olsanız belki katlanabilirsiniz ama mesafelerin altından iki yetişkinin kalkması çok daha zor. Telefon ya da mail yoluyla bir hayat paylaşmak çok da kolay değil! Bunu başaranlar yok mu? Elbette var! Ama siz onlardan biri olabilecek yapıda mısınız acaba? En iyisi, denemek!Durum 3: ONUN PATRONUSUNUZ


Yakışıklı, tatlı dilli, seksi ve karizmatik... Ve aynı zamanda sizin departmanınızda, üstelik de altınızda çalışan bir eleman. Ama aşıksınız! Patronuyla evlenen pek çok kadın duyuyor, görüyoruz. Cinsiyetlerin yerlerini değiştirdiğimizde ise, işler o kadar da normal karşılanamayabiliyor. Patron pozisyonundaki kadınsa, aşk lafı devreye biraz güç girebiliyor.

Ne yapmalısınız: Hisleriniz karşılıklı olsa da, onun sizin yanınıza yaklaşması biraz zor. Hadi o duygularını açığa vurdu, bir iş yemeğinde, partide ya da çalışırken birbirinize yakınlaştınız diyelim... Peki, işyeri kurallarınız? Başlangıçta gizli saklı ilişkiyi devam ettirme çabaları olumlu sonuçlar verebilir. Ama bir yerden sonra bu ilişki su yüzüne çıkacaktır. Üstelik tek sorun bu değil! Ona iş verirken kendinizi büyük ihtimalle kötü hissedeceksiniz. Bu ilişki her ne kadar zor gibi görünse de kendinizden, duygularınızdan ve aşkınızdan eminseniz, arkasında durmamanız için bir sebep de yok! Durum ortaya çıkarsa iş arkadaşlarınıza ne diyeceğinizi önceden düşünerek, önleminizi alarak aşkınıza bir şans verebilirsiniz.


Durum 4: ZAMANLAMA HATASI


Tam da, "Şu an yeni bir ilişkiye hazır değilim" dediğiniz anda, karşınızda bir beyaz atlı prens beliriverdi. Hiç olmadık bir zamanda, hiç beklemediğiniz bir durumda, özellikle de yalnız kalmaya bu kadar ihtiyacınız varken... Ama hayat böyle bir düzeni hoş görür mü hiç? Sürprizlere her zaman açık olmak gerek! En büyük aşklar genellikle hiç beklenmedik zamanlarda çıkar insanın karşısına!

Ne yapmalısınız: Eğer yeni boşandığınız ya da uzun süreli bir ilişkiden yeni çıktığınız için bu aşka başlamak konusunda tereddüt ediyorsanız, bir yerde haklısınız. Şu anda kafa dinlemek en mantıklısı çünkü hata yapma ihtimalinin yüksek olduğu bir dönemdesiniz. Ama ya o, hayatınızın aşkıysa? "Ben bir daha asla evlenmem" deseniz de, ondan gelen sinyalleri de göz ardı etmeyin. Belki yaralarınızı saracak olan kişi karşınızda duruyor! Kalbinizin sesini dinleyin, onunla vakit geçirin ve kendinizi kaptırmadan önce arkadaşlık çerçevesinde bir ilişkiye başlayın. Kendinizi ona kaptırmadığınız sürece, büyük hüsranlar yaşamazsınız. Zaman, bakalım neler gösterecek!En büyük aşklar, insanın karşısına hiç beklenmedik zamanda çıkar!


Deniz Seki & Hüsnü Şenlendirici

Şenlendirici'nin eşi her ne kadar bu aşka mani olmaya çalıştıysa da, o gerçek aşkı bulduğunu düşünüyor ve söylenenlere kulak asmadan ilişkisine devam ediyor!

Kaya Çilingiroğlu & Feraye Tanyolaç

Kaya Çilingiroğlu, paparazzilerle gevezelik ederken Feraye'nin adını ağzından kaçırınca, ilişki ortaya çıktı. Hemen Hülya Avşar ile boşandılar. Şu anda gayet mutlu bir aileler.

turkforum
 
Üst Alt