Dizi Replikleri

Dizi Replikleri,Dizilerden replikler,Unutulmayan film/dizi Replikleri

Yahşi Cazibe;

Kemal: Ne Akıllı Kadınsın Az Kalsın Herşeyi İtiraf Edecektim
Cazibe: Benim Aklım Normaldir Ama Senin Fingirdeştiğin Karıların Aklı Kıt Olduğu İçin Benimki Sana Büyük Gelir

Osman;Aylin pencereden dışarı bakıyordu, dışarısı geceydi, karanlıktı, soğuktu. Aylin evin sıcaklığına, aydınlığına sırtını dönmüştü çünkü yüreğinin pusulası bozulmuştu, yönünü kaybetmişti, şaşkındı. Ateş ve buz insanın derisine dokunduğu ilk anda aynı etkiyi yaratır ani bir ürperme bu yüzden ilk anda ayırt ediLemezler sonra biri yakarl diğeri dondurur. Aylin bunu bilmiyordu. Yanmanın ve donmanın insan üzerindeki son etkiside aynıdır ikiside insanı yok eder. Aylin bunu anlamıyordu. Yüreği körLeştikçe gözünün açıLdığını sanıyordu.

ÖyLe Bir Geçer Zaman ki

Kanuni: Ey aşk ! Razıyım gelsinende hergün öldür beni. Sonra hergün bir busenle yeniden doğur beni. Şefkatinden, mahreminden esirgeme beni. Güneşinde yak, ay ışığında gizle beni.

Muhteşem Yüzyıl

Osman (dış ses): gece yarısı uyanmak hayata parantez açmak gibidir. herşey durmuştur. zaman durmuştur işler durmuştur bütün oyunlar durmuştur. hiçbir şeyi kaçırmayacağını hiçbir şeyden geri kalmayacağını bilerek bunun rahatlığı içinde sakin ve telaştan uzak düşünürsün. bu bazen keyiflidir. aşıksan ve sevdiğinin seni sevdiğini biliyorsan onu düşünürsün. o da seni düşünüyordur. bilirsin hayaller kurarsın. sessizliği ve karanlığı istediğin seslerle ve renklerle doldurursun.
ama evin içi mutsuzlukla doluysa gece yarısı uyanmaları insana acı verir. zaman geçmez ve acılar uzar. gelip seni kurtarsın diye uykudan medet umarsın.

Bazenleri senin ağzından çıkanla kulağın duyduğunun aynı şey olduğunu görmedim ben hayatımda :)
leyla ile mecnun
ismail abinin erdal bakalla sohbiti

GENİŞ AİLE​

Ulvi ampul takarken;
Cevahir: Hadi lan takamadın bi ampulü.
Ulvi: Abi olmuyo ekonomik ampul ya ondan galiba.
Cevahir: Kenarına para sıkıştır o zaman.

Üst Alt