Diyarbakır'da 13 şehit!

  • Konbuyu başlatanİNCİ
  • Başlangıç tarihi
Subay'dan kasıt matematik problemi sorulmadı ve böylesi bir konuda fikir beyan ederken tüm hassasiyetimizi göz önünde bulundurarak yorum yaparken kimisi mantıkla alakası olmayan yorumlarla sataşmayı yeğliyor..

Bakınız bu konuda üzüntüm var ama subayların rakamsal istatistiklerinden kaynaklanan durumdan ötürü değil..

Matematiksel cevaplardan hoşlandığınız belli o halde Doğu ve Batı arasındaki Subay istatistiğinden haberiniz vardır..?

TSK'nın sırtına yük olan yedek subaylarda askercilik oynayıp maaşları cebe indirirken bir takım şeylerin sorgulanması gerekir..

Muharebe subay işidir ama her nedense bazıları muharabeyi direktiflerle masa başından yönetiyor burdaki amaç subayları eleştirmek değil onların muharebe bilgisini,tecrübesini cephede veya sıcak temas anında askeriyle birebir paylaşmasıdır..O anda subayın orda bulunması bile asker için pozitif bir güç oluşturur moral verir..

Yine bir başka neden terörle mücadelede üstün niteliklere sahip subaylarımızın bir çoğu şaibeli şekilde hayatlarını kaybettiler kimisinin uçağı düştü veya düşürüldü kimisi odasında intihar etmiş gibi gösterildi kimisi suikastle şehit edildi ama bunların pkk ile olan tek bağlantısı görev yaptıkları süre içerisinde terör örgütünün kökünü kazıma noktasına geldikleri anda hayattan çekilip kopartılmaları oldu..Bugün cezaevinde olan bazı subayların ismi pkk itirafçılarının itiraflarında yer almakta ve bazıları belge ve görüntülerle kanıtlanmış medyada sıkça yer aldı bazı dönemlerde..

Asker şehit düşüyor subayın birisi çıkıp vatan sağolsun diyor artık analar babalar bu vatan millet sakarya ayaklarından bıktı ihmal sonucu yitip giden gencecik canlar beraberinde toplumsal bir uyanışıda getirdi neticede güven duyulan bazı şeyler sorgulanmaya başlandı haklı olarak..

Son olarak yorum yaparken çoğul eki kullanacağınıza direk kimi kastediyorsanız ismini veya mesajını alıntı yapın ki dobra olsun..

Ortaya egzantirik laflar atarak eleştirmeyi sevmem direk adrese yazarım..

Şehit analarının ve babalarının vatan sağ olsun deyişlerini televizyonda sıkça görüyoruz. Demek ki bu bazılarına batmış. Allah göstermesin senin ailenden biri şehit olursa sen '' vatan sağ olsun'' demezsin olur biter...

Ben adrese orta yapıyorum sen de kafayı çakıyorsun...
 
Şehit analarının ve babalarının vatan sağ olsun deyişlerini televizyonda sıkça görüyoruz. Demek ki bu bazılarına batmış. Allah göstermesin senin ailenden biri şehit olursa sen '' vatan sağ olsun'' demezsin olur biter...

Ben adrese orta yapıyorum sen de kafayı çakıyorsun...

Bakınız bazı konuları tersinden okumak yada algılamak gibi bir anlayış benimsemişsiniz hadi bunu geçtim gaza gelip hakaret ediyorsunuz..Batmış derken daha ahlaklı bir kelime seçerek ifade etmek yerine tartışma çıkarabilecek bir kelimeyi kullanmanızı tasvip etmiyorum beni bilenler tanır pabuç bırakmayı sevmem fakat sizinle tartışmaya girerek konuyu sulandırmak mahiyetinde olmadığımı belirtmek isterim..

Vatan sağolsun anlamını mecazi kullandık siz reele bağlandınız ben elimden geldiğince objektif yaklaşırken sizin subjektif tavrınız konuyu çelişkide bıraktı..Hatırlarsanız Bursalı bilgisayar mühendisi şehit gencimizin annesi gençlerimiz bu şekilde ölecekse vatan sağolmasın demişti bu haykırış bir çok sivil toplum örgütü ve medya tarafından haklı bulunmuştu o anda acılı anne bu kelimeyi tarif edemediği duygularını dile getirmek amacıyla istemeden sarfetmişti..

Konu benim vatan sevgimi Ordu fanatikliğimi sorgulamak ise yanlış adreste bulunuyorsunuz zira siz klavyede web sitelerine kelimelerinizi boşaltırken ben şarjorle mayonla mermi boşaltıyordum bölgede hatta yeni gelen çömez askerlerin bir kısmı nöbette tek kalmaktan korktuğu için(tek kalmaları TSK'nın ayıbıdır Batı'da orduevlerinde subayevlerinde askerlere hizmetçilik yaptıracaklarına Doğu'daki açığı kapatsınlar)kendi nöbetimin üstüne birde onlarla nöbete çıkardım..Batı'da nöbet süreleri pek kısa ve body sistemi ile nöbete çıkılır pek çok yerde yani en az 2 kişi fakat Doğu'da 1 asker 12 saat gece nöbet tutar buda yetmez asker sayısı azdır karakolda onca nöbetin üstüne birde göreve çıkar o da yetmez görevden dönünce tekrar nöbete çıkar..

Bakın Jandarma hakkında ilginç bir anektot veriyim Jandarma birliklerinin istihkaklarıyla Piyade ve Komando birliklerininkini karşılaştıralım..

Bölge Hakkari-Van üçgeni olsun..

Soğukluk kışın sıfırın altında -30 u rahat görüyor rakımı yüksek dağlarında..

Piyade ve Komando askerlerine 6 ayda bir bot yazlık ve kışlık olmak üzere..

Jandarma'ya tek tip bot sadece ne yazlık ne kışlık yazın ayağınız yanar kışın ise donar..

Piyade ve Komando büyük bir operasyon olmadığı sürece ne arazi taramasına çıkar nede herhangi bir görev icra eder sadece bağlı bulundukları bölük ve tabur içerisinde rutin hayatlarına devam eder..

Jandarma makina gibi yerinde durmaz karakolunun nöbetini tutar,arazi taramasına çıkar,köy,kasaba veya hane basmaya gider,yol keser,pusu atar sayısız görevi icraa ederken tabiatla en çok içe içe olan askeri birliktir zorlu doğa şartlarınada ayak uydururlar..Niye sayıca azdırlar niye istihkakları bu denli zayıf niye en çok şehidi onlar veriyor..Konuyu bu zemine çekmek ve diğer arkadaşların fikir beyan etmesini sağlamak amacıyla benzer konulara defalarca vurgu yaptım bu benim nasıl sevgi duyduğumun hataya usulsüzluğe tahammül edemediğimin aynasıdır..Paşalar Jandarmayı anlaşılan asfalt komandosu olarak görüyorlar bu istihkakları,araçları,demirbaşları hangi zihniyet hazırlıyor onaylıyor merak ediyorum..Bunlar basit nedenler değildir bu gibi sayısız yetersizlikler ve yönetim zaafiyeti mevcut...

Madem vatanseversiniz birazda gerçekleri araştırın yaşamadığınız olayları eleştirirken körü körüne inançla bir takım şeylere bağlanmak zarar verir..

Bu verdiğim basit bir örnek asıl sorun TSK'nın yönetim anlayışında bu konu hakkında yorum yapacağınıza bölgede her haltı görmüş yaşamış insanların yaptığı yorumlara muhalefet yapacaksınız yapın o sizin görüşünüz fakat bunu yaparken dilinize hakim olmanızı tavsiye ediyorum..

Siz ceza sahasına girmeye çalışırken orta yaptığınızı zannederken ofsayta düştüğünüzün farkında değilsiniz ayrıca topu yanlış adrese tribünlere oynamak yerine saha içerisinde tutarsanız belki gol atma şansınız olur..
 
Üst Alt