Diyarbakır'da 13 şehit!

  • Konbuyu başlatanİNCİ
  • Başlangıç tarihi
sayın consume:

Niye böyle lüzumsuz sataşmalar yapıyorsunuz?

Her insan her an supermeydan forumunda online olmak durumunda mıdır?

yapmayın lüften.

Ayıptır.

ŞEHİTLERİ İSTİSMAR ETMEYİN!

Cami konusunda da yazarız bu konuda da yazarız, cami konusunda yazı yazan insanları aklınız sıra şehitler konusunda duyarsızlıkla suçlarsanız ayıp edersiniz. tekrar ederseniz çok daha ağır sözler yazmak zorunda kalırım yapmayın lütfen.

Camii ya da inanç konusunda yaptığınız duyarlılığı burada görmeyince üzülmüş olamaz mıyım . :(
 
Acaba silivri,silivri, komutanların HEPSİ HAPİSTE, EMİR VERECEK KOMUTAN yok vs. diyenler TSKda kaç tane general olduğunu, dünyadaki diğer ordularla kıyasını vs. hiç yaptılar mı? Bu konuda gerçekten bilgi sahibi mi bu arkadaşlar?

yoksa sallıyorlar mı_?

Bakalım:
resim193726_1.jpg


'Zaafiyet iddiası'nı çürüten rakamlar

Sıkıntılı geçmesi beklenen kritik Yüksek Askeri Şura öncesinde Ankara'da ince hesaplar yapılıyor.


Geçen yıl sivil iradenin kararlılığı sayesinde haklarında yasal açıdan engeller bulunan isimler terfi ettirilmemişti.

Bu durumdan bir hayli rahatsız olan askeri kanadın birkaç aşamalı plan uygulayarak rövanşı almayı düşündüğü konuşuluyor.

Temel hedef ise sivil iradenin müdahalesini engellemek ve istenilen isimlerin terfisini sağlamak!

Kulislerdeki iddialara göre hükümeti köşeye sıkıştırmak için generallerin toplu istifası gündeme getirilebilir. Bu kozun temelinde ise Balyoz veErgenekongibi davalar sebebiyle 40'ın üzerinde generalin tutuklu olduğu ve bu durum sebebiyle orduda bir zafiyet yaşandığı iddiası yer alıyor.

Daha önce de çeşitli sebeplerle dile getirilen bu iddia, son terörist saldırının ardından tekrar gündeme taşınıyor. Bazı çevreler Balyoz benzeri davalardan tutuklu generalleri işaret edip koro halinde orduda zafiyet olduğu iddiasını dillendiriyor. Ancak rakamların dili, bu iddianın geçerli bir dayanağı olmadığını ortaya koyuyor.

Gazeteci Adem Yavuz Arslan da bu durumu köşesine taşıdı. İşte o çarpıcı rakamlar:

Ordudaki general sayısı TSK Personel kanunu ile belirlenmiş. Kayıtlara göre resmi kadro 301. Bununla birlikte istisnai hallerde 47 ilave kadro alınabilmesi imkanı var. Buna karşın şu an ilave 62 kadro alınmış. Yani 301 olması gereken general sayısı Genelkurmay Başkanı hariç 363.

Bu rakam, dünyanın en iyi orduları arasında gösterilen ABD ordusundaki general sayısının 3 katı. Bu rakamsal tablonun yanı sıra TSK'daki generallerle ilgili çarpıcı bir durum daha var. Orduda görevli yaklaşık 370 generalin yarısı Ankara'da görevli. Yani terörle mücadelenin aktif olarak yapıldığı sahada değiller. Oysaki modern orduların yapılanmasında tam tersi bir durum var.

Bu iddiayı acı darbe tarihimiz de yalanlıyor.

Çünkü 60 darbesinde 235 general ve 7 bin 200 subay ordudan uzaklaştırıldı. 71 muhtırasında 600 subay, 80 darbesinde 397 subay ve 80 darbesinden 28 Şubatdönemine kadar YAŞ kararıyla bin 600 subay ve astsubay ordudan atıldı. Orduda o dönemlerde de bir zafiyet yaşanmadı.

'Zaafiyet iddias'n rten rakamlar - En Doru ve Gncel HaberŞehitler üzerinden siyaset yapmayı bırakın!

şehitleri istismar etmeyi bırakın!

Ergenekon olayını sulandırmak için şehitleri kullanmayın!

Ergenekon diye birşey yoktur.Şeref madalyalı canını hiçe saymış insanların silivri'de olması çok çok acı vericidir.Hatta bunca emeklerine karşılık bunları duymak onlar için ölümden beterdir.
 

redyellow

Ziyaretci
Camii ya da inanç konusunda yaptığınız duyarlılığı burada görmeyince üzülmüş olamaz mıyım . :(

siz gözünüzü kapatınca güneşi de göremezsiniz sayın consume ama güneş var!

Ergenekon diye birşey yoktur.Şeref madalyalı canını hiçe saymış insanların silivri'de olması çok çok acı vericidir.Hatta bunca emeklerine karşılık bunları duymak onlar için ölümden beterdir.

Bu konu şehitlerimiz!

ergenekon siyaseti yapacaksanız gidin başka yerde yapın, konuyu sulandırmayın lütfen.

Her yazacağınızın (ergenekon vs. konusunda) cevabı vardır ama konuda olmaz, şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın, konuyu sulandırmayın ne istiyorsanız ilgili konuda yazın.
 
siz gözünüzü kapatınca güneşi de göremezsiniz sayın consume ama güneş var!Bu konu şehitlerimiz!

ergenekon siyaseti yapacaksanız gidin başka yerde yapın, konuyu sulandırmayın lütfen.

Her yazacağınızın (ergenekon vs. konusunda) cevabı vardır ama konuda olmaz, şehitlerimizin kemiklerini sızlatmayın, konuyu sulandırmayın ne istiyorsanız ilgili konuda yazın.
Konuyu sulandıran yani ergenekon mevzusunu açan sizsiniz.Demek ki sulandıran sizsiniz.Şehitlerin kemiklerini ne ben ne de siz sızlatamazsınız.Sızlatan biri varken bize gerek yok.Çok şükür aynı düşüncede değilim.
Evet Güneş varken gözlük takmanıza gerek yok.Çıkarın o gözlükleri.İçiniz aydınlansın.
 

redyellow

Ziyaretci
Konuyu sulandıran yani ergenekon mevzusunu açan sizsiniz.Demek ki sulandıran sizsiniz.Şehitlerin kemiklerini ne ben ne de siz sızlatamazsınız.Sızlatan biri varken bize gerek yok.Çok şükür aynı düşüncede değilim.
Evet Güneş varken gözlük takmanıza gerek yok.Çıkarın o gözlükleri.İçiniz aydınlansın.Size insafa davet ediyorum, sizi Allahdan korkmaya davet ediyorum ve dürüst olmaya davet ediyorum.

Orduyu nerede silivride...
Yazık günah ...


Bu başlıkta benim tek bir yazım bile yokken bu yazıyı siz yazmadınız mı?

SİLİVRİ derken ergenekondan değil de baltacı mehmet paşadan mı bahsediyordunuz? kastınız ergenekon değildi de sibiryanın soğuklarını mı kastediyordunuz?

yapmayın.

ne yazdığınızı bile bilmiyorsunuz.Sevgili ashenarshi redyellow mustafa ?
Neredesiniz.Neden bu konuya hiçkimseye yazmamış.Camii konusuna 20 sayfa burada kimse yok ?
Hayırdır ? Bu şehitler hepimizin değil mi ?


Ve SULANDIRMAKTAN bahseden sen consume, bu konuya gelip bu laf sokuşturmayı sen yapmadın mı?

İnsanlar sürekli supermeydanda bulunmak, senin yazı yazdığın her konuya bakmak, yorum yapmak zorundalar mı?

bu sataşman dahi şehitler konusunu sulandırmak değil midir?

hem silivri diyen hem yukardaki yazı ile insanlara laf sokuşturmaya, şehitleri istismar etmeye kalkan sizsiniz!

doğruları yazın.

ne olursa olsun doğru söyleyin.

doğru söylemezseniz yazılarınız yukarda duruyor, alır önünüze atar birileri!
 

İNCİ

Ziyaretci
Redyellow arkadaşımız çok doğru söylemiş. Özellikle bu konuyu şehitler için açan bendeniz konunun başka konularla sulandırılmasından çok rahatsız oldum. Kırmızıgül, consume ve ashenarşi her konuya aynı şeyleri yazarak konuları sulandırmanız çok yanlış. Ergenekon konusuda var bu forumda.Bu yüzden her konuya aynı şeyleri yazmak ya da aynı saçma sapan videoları yapıştırmak zorunda değilsiniz. Ayrıca consume arkadaşımıza şunu söylemek
isterim; Bu forumda her üye istediği konuda fikir belirtmekte serbesttir. Yok sen niye o konuda yazdın gelip buna yazmadın diye diğer üyeleri yargılamaya hiçbirimizin hakkı yok! Her konuda fikir belirtmek serbest derken en azından konu içeriklerini sulandırmamakta yarar vardır. Benim açtığım konuların sulandırılmasından ben rahatsız oluyorum. Başkaları rahatsız olmuyor olabilir. Herkesin kendi tercihidir.Konu 13 Şehit askerimiz ve bu konuyu ben onlar için açtım. Umarım ne düşündüğümü ifade edebilmişimdir.Kişisel tartışmalarınızı özel mesaj yoluyla yaparsanız daha iyi olur.
 
Apo denilen itle müzakere masasına oturan Akp hükümeti; Türkiye Cumhuriyet'i hiç eşkiyayla, terör örgütleriyle masaya otururmu bunu hiç düşünmeden açılım masallarıyla milleti uyuttunuz. Açılımı destekleyen her kesime ithaf olunur bu haber.
Pkk ve apoyu destekleyen imralıdan icazet alan bdp ve bunların hepsine destek veren pkk yandaşları hepiniz kahrolun!!

Sn İnci konu açarken Akparti hükümetinin politikasını eleştirirken ''açılım masallarıyla milleti unuttunuz'' ibaresini sanki Akparti pkkyı destekliyor gibi izlenim verdi. Sn. Consumede cevap bekleyince bende çeteleri, pkk yandaşlarını desteklediğini gösteren videoyu eklemek zorunda kaldım. Ama doğrusu bu. Çeteler, ergenekon.. Bunları kim destekliyor.

Eğer sorumlu arayacaksak bunu söylemekte haklıyım. Yok konu sadece şehitlerse susuyorum.

Şehitlere Allahtan rahmet olsun. İnsanın başına gelmeden bilemez ama yinede anlamaya çalışıyoruz.
 

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Her ne olursa olsun konu " TERÖR "...Ve kendini bilen hiçbir yönetim " Terör Örgütüyle Masaya Oturmaz "...Bu hükümet bu yönde büyük hata yapmıştır...Bence konunun altında başka şeyler yatıyor...Taaa ilk başta ABD ile olan resmi olmayan anlaşmalar...

PKK ile veya lideri ile seçim öncesi yapılan görüşmelere göre olaylar duruldu , seçim sonrasında " NERDE GÖRDÜM BEN SENİ " durumu olunca zaten bu hükümetin becremediği terörü bitirme, tekrar hortladı...

Yukarıdakilere bakınca doğrudur konu " ergenekon dosyası " değildir...Ancak şöyle bir bağlantı kurulabilir konuyla ilgili....TSK nın emeklisi ,muvazzafı , gözaltında ,tutuklu...Ne diye ,terörü de durdurmamak için çalıştıkları da var suçlamalarda...Eeee o kadar kişi tutuklu ama yine durmuyor...Bu durumda da TEK SORUMLU HÜKÜMETTİR...Bu şehitlerin sorumlusu Hükümettir...İşini beceremeyen varsa " Görevden AL "....Bunu da yapmıyor ona ,buna suçu pas etme gayretine giriyor...Bu olayın sorumlusu - suçlusu tamamen hükümettir...Yok asker yorgunmuş,yok helikopter geç gelmiş....Mesele bu değil ki...Mesele o teröristlerin halen daha ORADA NE İŞİ VAR...!!!İşte bu konuda hükümet suçludur...Ve dünyanın hangi ülkesi olursa olsun böyle bir olayda yine HÜKÜMETLER sorumludur...Çünkü yönetim onların elinde....

Sağlıcakla kalınız....
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt