Diyarbakır'da 13 şehit!

• Konbuyu başlatanİNCİ
  • Başlangıç tarihi
İ

İNCİ

Ziyaretci
Apo denilen itle müzakere masasına oturan Akp hükümeti; Türkiye Cumhuriyet'i hiç eşkiyayla, terör örgütleriyle masaya otururmu bunu hiç düşünmeden açılım masallarıyla milleti uyuttunuz. Açılımı destekleyen her kesime ithaf olunur bu haber.
Pkk ve apoyu destekleyen imralıdan icazet alan bdp ve bunların hepsine destek veren pkk yandaşları hepiniz kahrolun!!

(Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.:( Geride kalanlara Allah sabır versin! )

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi kırsal kesiminde arazi arama tarama faaliyetleri yürüten güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çatışma çıktı.Çatışmada 13 asker şehit oldu, 2'si ağır 6 asker yaralı...gazetevatan

Son düzenleme:
mağarada it köpek gibi yaşayan yaratıklar. erkekçe değil kalleşce savaşanlar. sizin hepinizin destekçilerinizin baş itlerinizin ...................

bu arada şehitlerimize ALLAHtan rahmet diliyorum

B

bursali68

Ziyaretci
Apo denilen itle müzakere masasına oturan Akp hükümeti; Türkiye Cumhuriyet'i hiç eşkiyayla, terör örgütleriyle masaya otururmu bunu hiç düşünmeden açılım masallarıyla milleti uyuttunuz. Açılımı destekleyen her kesime ithaf olunur bu haber.
Pkk ve apoyu destekleyen imralıdan icazet alan bdp ve bunların hepsine destek veren pkk yandaşları hepiniz kahrolun!!
(Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.:( Geride kalanlara Allah sabır versin! )

Merhaba,

İt demişken " itle " ilgili o kadar güzel bir söz var ki ,aslında CUK oturuyor konuya ,ancak " kör ölür badem gözlü olur " misali bazı yaygara düşkünleri hemen " HAKARETTTTTT " yaygarası koparacaklarından yazmaktan vazgeçtim...

Sağlıcakla kalınız...

Allah'tan müzakereci bir hükümetimiz var da sadece güneydoğu ve Kıbrıs'ı kaptırmak üzereyiz. Ya müzakereci olmasaydı maazallah Sevr hortlardı...

Biz bu zokayı hep yutacak mıyız?

Ciğerimiz yanıyor…

Saat 17.50 ve ajanslar acil koduyla Diyarbakır Silvan’dan haber geçiyor:

Çatışmada 12 asker şehit 6’sı yaralı!

Ne oluyoruz diye koşuşturup haber kaynaklarımızdan en doğru bilgiyi almaya çalışırken, şehit sayısının 13 olduğu yaralıların ise 7’ye çıktığı yönünde haberler alıyoruz!

Ne oluyoruz?

Biz cinnet toplumu değiliz.

Biz heyecanlıyızdır, kızgınımsıyızdır, tezcanlıyızdır…

Fakat cinnet halinde hiç olmayız.

Olmak da istemeyiz..

İyi de bize ne oluyor?

BDP’lilerle Ak Partililer görüşüyor, bir mutabakat aranıyor. Yemin etmek için zemin yoklanıyor. Zemin tam bulunamasa da yol alınıyor.

Meclis tatile girmeden BDP’lilerin de yemin etmesiyle 12 Haziran seçim sonuçlarının Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne yansımış olacaktı.

Ancak sürçe çok kanlı bir müdahale yapıldı.

Ne oluyor?

Hatırlayın hemen lütfen:

İzne giden 33 asker katledilmeden hemen önce yine çözüm için büyük bir adım atılmıştı.

Hatırlayın lütfen Dağlıca baskınında yitirdiğimiz 12 askerimizi niye yitirmiştik?

Yine hatırlayın Ahmet Türk’e Başbakan Erdoğan randevu verdiğinden hemen sonra 7 askerimiz şehit olmadı mı? Randevu acilen iptal edilmedi mi?

Yine aynı numara, yine aynı senaryo mu oynanıyor?

Evet ya evet.. Yine aynı yerimizden yine aynı taktikle ısırılıyoruz top yekun Anadolu’nun tüm evlatları olarak!

Isırıyorlar bizi…

Isırıyorlar ve canımızı yakıyorlar yine!

13 şehit!

13 can.

13 evlat toprağa düştü 14 Temmuz akşamında.

Ateş düştü yüreğimize.. Ateş kavurdu bizi.

Lakin sakin olmak gerek.

“Niye bu oldu?” diye düşünürken, İmralı’nın son sözlerini hatırlamak gerek!

Karadeniz’den PKK terör örgütünün niye çekildiğini düşünmek gerek!

BDP’nin yasal, siyasal, meşru zeminde siyaset yapmak için Ak Parti ile temas kurduğunu ve bunu baltalamak isteyen güçlerin hareket alanı olarak Silvan’ı tercih ettiğini görmek gerek!

Kötü bir sürece girdik yine… 14 Temmuz akşamı ile birlikte biz yine kötü bir sürece girdik.

Operasyonlar, adam kaçırmalar, asker kaçırmalar!

Biz bu filmi kaç kez gördük?

Ve terör örgütüne yakın internet sitesinden flaş düşen bir haber: “DTK Demokratik özerklik ilan etti!” diyor.

Aman dikkat!

Yanan sadece bir yerimiz değil, top yekun her yerimiz!

Şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum!

Aklı selim hepimize...!

Hasan Öztürk
Biz bu zokayı hep yutacak mıyız? - Hasan Öztürk haberleri - Haber7 haber7.com - Güncel Haberler, Son dakika haberleri ---- Bu noktada haber var

Tamam hükümetin ayıpları var ama olaya tamamen hükümet nezdinde yaklaşmak haksızlık olur benim güzel ordumun içine zehirli sarmaşık gibi örülmüş orduevlerinde ve subay evlerinde kıç yellendirmekten otel lobilerinde kadeh tokuşturmaktan başka bi halta yaramayan,balo ve resepsiyonlarda geyik yapan sulanmış beyinlere ne demeli...

Bir uçak veya helikopter kaldırmak bu kadar zormu bu zorlukları bilhassa yaşadım ve görmüş birisi olarak içimdekini kusuyorum asker kışlada emir alsın fakat kışladan dışarıya çıktığı zaman şu emir komuta denen zırvalık son bulmadığı müddetçe bu tip olayların arkası kesilmez askeri biraz rahat bıraksınlar bakın neler oluyor asker göreve veya operasyona gidiyor karşısına çakallar teröristler çıkıyor komutanları sen suraya sen buraya git diyene kadar emirler yağdırana kadar vahim sonuçlar çıkıyor ortaya..Askerden ziyade başındaki rütbeliler yetrsiz bilgisiz hala acemi birliğindeki gibi avcı kolu düzeninde yürütüyorlar arazide zincir gibi sonuçta toplu hedef oluyor ******** teröristler çıkıyor ortaya iki ağır makinalı ile çapraz ateşte trajedi yaşanıyor..

Askeri eğitene kadar rütbeliyi eğitsinler ve acemi birliklerinde atışlar hariç eğitimide gerçek mermiyle versinler manevra fişeği denen kurusıkı mermi ile eğitim olmaz gün aşırı şınav,mekik ve barfiks çektiriceğine gerilla ve kontra gerilla eğitimlerinide bir arada versinler..

Gelelim bir başka mevzuya asıl önemli olan bu..Piyade Doğu ve Güneydoğu'da sürekli yatar hiç bir şeye karışmaz alaydan veya bölükten dışarı çıkmaz sayıca kalabalıktırlar bu yüzden ******** teröristler oraya saldırmayı gözü kesmez aynı şekilde komando tabur halindedir taburda kalabalıktır Jandarmadan emir gelmediği sürece onlarda yatar ama Jandarma en gariban olanıdır ama en kıdemlisidir Komandolarla aynı eğitim birliğinde eğitilirler her görevi icra ederler bunlar arasında arazi taraması,mayın ve patlayıcı taraması,yol kontrolü , pusu, operasyon,baskın,emniyet alma ve sağlama,güvenlik sağlama,koruma,adli işler,tahkikat ve daha onlarcası görevi Jandarma yürütür sayıca azdırlar ama hep terörün kalbine onlar sürülür..Burda bir çelişki var Piyade ve Komando birliklerinin sayısız zırhlı aracı ve sayıca kalabalık ikametleri vardır Jandarma ise kritik noktalarda veya ıssız arazilerde yer alan karakollarıyla memleketin güvencesidir ve sayıca az olmalrından ziyade techizat ve araç yönünden zayıf kalmaları doğuda askerlik yapan herkesin gözünden kaçmayan gerçektir..Jandarma'nın içindeki bu durum artık değişmeli sayıları arttırılmalı bölük ve taburlarda askercilik oynatılıcağına Jandarma'nın sayısını arttırmak ve techizat,zırhlı araç,helikopter gibi envanterleri oluşturulmalıdır..

Son düzenleme:
İ

İNCİ

Ziyaretci
Futbol için sokağa dökülenler, Aziz Yıldırım için protesto gösterisi yapanlar, Trabzonspor için şampiyonluk elimizden alındı diye gösteri yapanlar, Akp iktidar oldu diye sokaklara dökülüp sevinç çığlıkları atanlar nerdesiniz?:( Bdp bugün Diyarbakırda özerklik ilan etti. Güneydoğu halkına bundan sonra her biriniz kürdistanlı olarak kendinizi tanıtacaksınız dedi. Nerdesiniz üstünüze ölü toprağımı serpildi? Tv yi açıyorum hala şike olayları tartışılıyor.
Sanki bugün 13 Türk askeri şehit olmadı. Sanki bdp bugün Diyarbakırda özerkliğini ilan etmedi. Bu ülkeyi futbol kurtaracak iyi koşun topun peşinden.
Açılım açılım diyerek olayları bu noktaya getiren Akp hükümeti kürt açılımı diyerek açıldınızda açıldınız, bakalım nasıl kapatacaksınız?

Futbol için sokağa dökülenler, Aziz Yıldırım için protesto gösterisi yapanlar, Trabzonspor için şampiyonluk elimizden alındı diye gösteri yapanlar, Akp iktidar oldu diye sokaklara dökülüp sevinç çığlıkları atanlar nerdesiniz?:( Bdp bugün Diyarbakırda özerklik ilan etti. Güneydoğu halkına bundan sonra her biriniz kürdistanlı olarak kendinizi tanıtacaksınız dedi. Nerdesiniz üstünüze ölü toprağımı serpildi? Tv yi açıyorum hala şike olayları tartışılıyor.
Sanki bugün 13 Türk askeri şehit olmadı. Sanki bdp bugün Diyarbakırda özerkliğini ilan etmedi. Bu ülkeyi futbol kurtaracak iyi koşun topun peşinden.
Açılım açılım diyerek olayları bu noktaya getiren Akp hükümeti kürt açılımı diyerek açıldınızda açıldınız, bakalım nasıl kapatacaksınız?

Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız fakat toplum öylesine duygusuzlaştıki bu gibi üzücü olaylar her gün yaşanmakta her gün hangi haber kanalı olursa olsun şehit haberi bu durum rutin bir hal alınca insanlar tepkisiz moda büründü zira ellerinden bir şey gelmeyeceklerini biliyorlar burada devreye girmesi gereken TSK'dır tüzüğünü yönetim anlayışını topyekün değiştirmelidir ama hala internet sitesinden yapılan açıklamada 13 asker el bombası sonucu çıkan yangında şehit düşmüştür ibareli bir açıklama yapacak kadar basiretsizleştiler insanlar artık somut açıklamalar istiyor mesela yüzlerce terörist gebertilse yada Diyarbakır'ı ablukaya aldık teröristlerin leşlerini en kısa sürede Diyarbakır'ın çevresine serip şehrin etrafında cesetten yol yapıp 2 tur attıracağız gibi radikal açıklamalar yapılsa milletin gönlüne su serpilecek..

Sürekli operasyondan bahsediliyor kuşatmadan bahsediliyor sonuç sıfır çıkıyor acaba o gece görüş ve termal kamera ekipmanlı uçaklar,helikopterler yada casus uçaklar hangarda boy göstereceğine veya artık hangi ağızın içinden çıkması gereken emir çıkmıyorsa çıkıp gerçekleri anlatsınlar uçurmaya yakıtımız yok desinler bu millet varillerle tankerlerle taşır veya uçaklarımız,helikopterlerimiz kıymetli kıyamıyoruz desinler bu millet parasını verir..Ordu kendi içinde çatışıyor 32 dişi olan bir ağızın içine bakılırsa bu gibi vahim olaylar yaşanmaya devam eder..

Futbol konusundaki anektodunuzda şunu belirteyim millet hiç bir zaman 3 büyük kulubün futbolcu,yönetici,menajer gibi bu denli eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınacağını söylesiniz inanmazlardı böylesine bir olaya ilk kez rastlandığı için futbol içindeki terör milletin ilgisini çekti kimisini tv başına kilitledi kimisini takımlarını desteklemeye itti ama buradaki suç Ordu ve Hükümetin'dir terörü durdurmayarak o kadar olağan ve rutin bir hal almasında rol aldıkları için..

Son düzenleme:
İ

İNCİ

Ziyaretci
Sayın BayX hatırlarsanız Başbakan bir keresinde Genel kurmay başkanı benim memurum demişti. Bu yüzden eğer ortada bir suç varsa bu basiretsiz davranan hükümetindir. Madem ki bir şeyler yapılması gerekiyor o zaman memuruna emir verirsin, memurunda orduyla beraber gerekeni yapar.

Sayın BayX hatırlarsanız Başbakan bir keresinde Genel kurmay başkanı benim memurum demişti. Bu yüzden eğer ortada bir suç varsa bu basiretsiz davranan hükümetindir. Madem ki bir şeyler yapılması gerekiyor o zaman memuruna emir verirsin, memurunda orduyla
eraber gerekeni yapar.

emir verecegi genarelleri toplayip iceri koydular emir verecegi kimse kolmadi kalmadi terörden dolayi can güvenligi
kalmamis bir ülke neyi bekliyor neden harekata gecmiyor. yasalara göre hakli kendini savunmakta aciz"mi
hergün bir cenaze töreni artik yetsin .

Üst Alt