• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek köpek kovalamaz

  • Konbuyu başlatan Kadim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 6
  • Görüntüleme 5K

Okunuyor :
Dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek köpek kovalamaz

K

Kadim

Ziyaretci
Dişi köpek kuyruk sallamazsa erkek köpek kovalamaz :

Cilveleşme olarakta tanımlanan bir olgu
 

forumdayim

Tecrübeli
Üye
burda kadinda cok is olduguna vurgu oldugu kesin... freni olmiyan erkekde ona göre hareket etmekte... malesef dogru bu...
 

ayybben

Tecrübeli
Üye
Bencede hoş bir söz değil gerçi kimin kuyruk sallayıp kimin koştuğu belli değil artık.
 

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Disi kopek sevinince kuyruk sallar.
Disi kopek ciftlesmek icin ozel bir koku yayar.

Baglaminda yanlis kullanilan bir deyimdir.
 

simqe

Kıdemli
Üye
Yanlış kullanılan bir deyim...benim köpeğim kuyruk sallamayan dişi köpekleride kovalıyor :))erkek ya..

kuyruk falan hikaye..
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
kısırlaştırınız :Cachondon: hemde bizim eski usulden . Kesmeyi biçmeyi içgüdüsel bir şekilde biliriz. Taciz etmenin de Kesip biçmenin de en manyak düşünceleri bizden çıkar. Tarihi toplasanız en kalın boyda kitap çıkar.
Ataerkil ve inanc fanetizmi biraraya gelirse diğer toplumlardan daha katı olur.

Japonlar ataerkildir ama inanç faktörü zayıftır. Arap memleketleri içinde inanç fanetikliği vardır ama ataerkillikleri ağır basmaz. Japonyada ayıplar fazladır. Erkekler çıplak bir bedene bakarken toplum ortasında utanır. Sokaklar barbi tipi ,tuhaf renkli elbiseli yada mini etekli kızlarla doludur. Kapalılığı da muhafazakarlığı da erkeklik sağlar. Ama sapıklığn daniskası da ataerkillikte saklıdır.. Kız külodu koklama otomat makineleri japon icadıdır. Kadını baskı altında tutma 3ncü sınıf olarak görme eski kültürün bir parçasıdır. yeni özgürlüğün şaşkınlığı içindedir kadın bu yüzden ne giyeceğini bilmez ama ataerkilliğin fantezilerine de boyun eğer. (erkek ne isterse o şekilde davaranır). Ataerkilliğin kötü tarafı varlık içinde yokluk yaşatır. Doymadan ölür erkek. Vardır ama bakamaz.Görmek te istemez gizli bakmayı sever. Tüller,danteller,gizli delikler. Bir bacağa düz bakamaz, dantel içinden çaktırmadan görür. çoraplı görmek ister.
ataerkil sadece japonlar değildir güney kore çinin büyük bir kısmı ayıp kültürü fazladır.
Evlenmek boşanmak zordur, pahalıdır.
-
Dünyanın en büyük müslüman ülkesi endonezyada fanetik inanç vardır ama ataerkillik yoktur. Uluorta kadınlar rahattır baskı mekanizması aşırı değildir. Homoseksüellik sıradan bir olaydır. Aile erkeklerinden herhangi biri homoseksüel olsa o kadar mühim değildir. Televizyon fanetiktir ama yollarda kadınlar çok rahattır. erkekler kadınları baskı altına almazlar. Kadınlar çalışırlar. Bekaret önemlidir evlenene kadar korunur. ama yanlış evlilikten ve boşandıktan sonra kadın cinselliğini isterse yaşar ve bunu hiçbir erkek yönetemez. Suudiler ve iran dışında Birçok arap ülkesi yine bu şekildedir.

bu iki karakter birbirine zıttır. Katılaştırır bu yüzden Türkiyede 2 kültür etkisi birbirini ile karışır. ortasını bulmak zordur.
 
Üst Alt