• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dişetlerine Botoks Mucizesi

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Dişetlerine Botoks Mucizesi

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Sadece dişlerinizin değil, dişetinizin de nasıl göründüğü önemli

Gülümserken dişetleriniz gülüşünüze gölge mi düşürüyor? Estetikte birçok alanda uygulanan botoks mucizesi, pembe estetikle, güzel bir gülüşün önemli unsurlarından olan dişetlerinin güzel görünmesi konusunda da harikalar yaratıyor.

Diş estetiğindeki önemli gelişmelerle birlikte çevre dokulara uygulanan pembe estetik (dişeti estetiği) konusundaki beklentiler de değişti. Özellikle üst çene bölgesindeki dişetlerinizin görüntüsü gülüşünüze ve dolayısıyla da güzelliğinize gölge düşürebilir. Estetik diş hekimliği uygulamaları arasında yer alan pembe estetik sayesinde, artık dişetleriniz gülüşünüze gölge düşüremeyecek. Diş Hekimi Protez Uzmanı Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, estetikte birçok alanda uygulanan botoks mucizesinin, pembe estetikte nasıl sonuç verdiğine değindi.

Dişeti çekilmeleri hangi sebeplerle olur

Dişler düzgün temizlenmediğinde, üzerlerinde ve aralarında biriken yiyecek artıkları bakteriler üretirler. Bakteri plağı denilen bu püremsi birikintiler, diş çürüklerinin ve dişeti iltihaplarının baş sorumlusu olup, zamanla tükürüğün çökelmesi sonucu diş taşlarını oluştururlar. Bakteri plağının içinde üreyen mikroorganizmaların, şekerli gıdaları parçalayarak asit üretir. Bu durumda dişeti çekilmeleri ve diş çürükleri oluşabilir.

Diş etlerinin sağlığı, rengi ve seviyesi diş estetiğini tamamlarYapılan cerrahi uygulamalara rağmen gülümseme sırasında diş etleri görünüyorsa burun deliğinin altındaki iki noktaya botoks uygulaması yapılabilir. Böylece ifade değişikliği olmaksızın üst dudak bir miktar düşer ve dişetleri görünmez.

MSN Erkek - Kişisel Bakım
 
Üst Alt