• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Direksiyon Cadısı Kadınlar, Erkekler ve Otomobiller...

  • Konbuyu başlatan Kadim
  • Başlangıç tarihi
K

Kadim

Ziyaretci
Yayınevi: Neden Kitap

Yazar: Şule Yücebıyık

Kategoriler: Aile, Roman - Öykü - Hikaye (Yerli), Kadınlar İçin Kitaplar, Günümüz Öykü ve Anlatı
Açıklama:
Erkekler kadınların gidebilme ihtimalını hiç sevmiyorlar. Yüreklerinin götürdükleri yere doğru hızlanmalarından hiç hoşlanmıyorlar. Bu yüzden otomobil kullanan kadından korkuyorlar!

Kadınlar, erkekler ve otomobiller üzerine yazılan Direksiyon Cadısı, bu gerçeği hınzırca anlatıyor. Karısının sürdüğü otomobilin sağ koltuğunda oturacak kadar egosunu yenmiş modern erkekler bile iktidarı tam kaptırmayıp, kuralları belirlemeye çalışıyorlar.

Ama kimin umurunda!.. Erkekler sol koltukları çoktan kaptırdılar. Kadınların gaza basıp gidesi var... Erkekler trafikteki kadını tartışa dursun, kadınlar oraları çoktan geçmişler. Deyim yerindeyse, trafikteki erkeğin ilmini okumuşlar... Erkeklerin zıp zıp zıplayıp "Bizim iktirar alanımızda işiniz ne?" diye tepinmelerine sadece gülüyorlar.

Bu kitapta, gülümseten, hatta yer yer güldüren öyküleri ve denemeleri bulacaksınız. Şimdiye değin hep erkekler kadın sürücüleri tiye aldı. Şule Yücebıyık, "Şimdi sıra kadınlarda!" diyor.

İyisi mi; erkekler de tepinmekten vazgeçsinler, bu kitabı alarak sağ koltuğa gömülsünler. Giden iktidarlarının peşinden gülsünler ama bu arada yavaşça sağ şeride geçsinler. Çünkü soldan Şule geliyor!
(Arka Kapak)

Tüm Kitaplar: Şule Yücebıyık : Direksiyon Cadısı Kadınlar, Erkekler ve Otomobiller... ( Neden Kitap )
 
Üst Alt