• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dinsiz ailenin çocuğu ..

• Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 34
  • Görüntüleme 4K

Okunuyor :
Dinsiz ailenin çocuğu ..

Guney

Kıdemli
Üye
Dinsiz ailenin çocuğu din dersinden muaf

Herhangi bir dini inanca sahip olmadıklarını belirten bir ailenin ilköğretim çağındaki çocuklarının din dersinden muaf tutulması mahkemece kararlaştırıldı.
Son yıllardaki aleyhte mahkeme kararlarına rağmen Anayasa'nın hala geçerliliğini koruyan hükümlerinden olan "zorunlu din dersi"ne karşı bir karar daha alındı.

İstanbul 8. İdare Mahkemesi, "herhangi bir dini inanca sahip olmadıkları"nı gerekçe gösteren bir ailenin, ilköğretim 4. sınıf öğrencisi çocuklarının zorunlu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muaf tutulması istemiyle açtığı davada, öğrenci ve ailesi lehine yürütmeyi durdurma kararı verdi.

haberin devamı

Neler oluyor hayatta..:))

tntcool

Kıdemli
Üye
Destekliyorum, hatta zorunlu eğitim kaldırılsın...
Okula sadece okumak isteyenler gelsin...
Hiç olmazsa adam gibi ders işlenir...

Guney

Kıdemli
Üye
Biz "kalite li eğitim " vede hatta "kültür devrimi " yapsakta tümden kurtarsak bu düzeni ne dersin..:))

Guney

Kıdemli
Üye
Ay evettt..:))

Aman sus kimse duymasın zaten bazı minikler peşimde..:))

neyse HAYIRLARA VESİLE OLUR inşallah...

carloss

Kıdemli
Üye
Din dersinin zorunluluğu bir komediydi. Şimdi bunu toplumun da kabul etmesini beklemekte. Zamanla o da olur.

carloss

Kıdemli
Üye
Devletlerin dini olmaz, olmamalı, olur mu ? Alevi çocuğa zorla Sünnilik aşılanır mı ? Aleviler tü kaka denir mi ? Diğer dinleri saymıyorum bile.

Hoş buldum;)

Üst Alt