Dinde zorlama yoksa cehennem niye var?

ramo7

Acemi
Üye
sen git birinin canına kasted, malına kasted sonra hukuk bana neden müebbet verdi de doğru ya sizin mantığınıza göre hukukun olması zorbalıktır ama istediğin gibi zulmetmek zorbalık değildir...
Allah ında bir hukuku var zulmedersen nefsine veya başkalarına cehennem var bu size zorbalık ama zulüm zorbalık değil...

Böyle iftiralara cevap vememe bile gerek yok. Bir insanın hangi şartlar içerisinde öldürülecegi Kuranda yazılıdır. Bunuda hak olarak veren ALLAH af edilmesi daha iyidir diye tavsiyeside var. İnsan kılıklı canileri öldürmeyipte ne yapacaksın. Hem insana vermiş olduğu degerden dolayı bir insanı yaşatmak bütün insanlığı yaşatmak gibidir. Bir insanı öldürmekte bütün insanlığı öldürmek gibidir diye söyleyerek insana verdiği deger göstermiştir. Çünkü canlılar içinde en yüksek mertebeye gelmiş insandır. Bu nedenle insanın kendi canına eza vermesi bile günah olarak adledilir.

Dinimde savaşlar vardır ve bu savaşlarında nevsi müdafa olarak yapılmasını ve savaş yapma gerekleri ortaya çıkmasını ister savaşmadan öncede savaşılacak toplumun uyarılmasını ister, hatta savaşmadan hakların korunması için güçlü ordu kurulmasını ve düşmana caydırıcı olmasını ister neden savaş olmadan insanlar hoş görü içinde dini özgürlük ve düşüncelerini yaşasınlar. diye Dine inanmayan ve müslümanlara saldırmayanlarada kesinlikle zorlama yapılmaz ve onlara saldırılmaz.

Sen gerici diye tabir ettiğin insanlar gibi Kuranı algılıyorsun herhalde........
 

sailor

Amatör
Üye
İki tane dünya var.Biri şimdi yaşadığımız fani dünya diğeride ahiret.Bu dünyada istediğimizi yapmakta serbestiz.Diğer dünyada da bu yaptıklarımızın hesabını vericez.Bu sözde heralde şu anda yaşadığımız fani dünya için söylenmiştir.
 
Üst Alt