Dindar gençlik yetiştirmek.....

selam ederim;

muhammedimizin resmi neden yoktur bilirmisiniz? size bunuda anlatmak isterim. islamda hertürlü yasağın insanlık ile ilgisi vardır. konulan hiçbir yasağın ulu Allaha faydası yoktur. çünkü ulu Allahın faydaya ihtiyacı yoktur.

domuz eti yemeyişimizin sebebini anlatayım sizlere. belki bilim adamları bu gerçegi bizler hayatta iken bulacaklardır. domuz eti yendiginde insan vucudu bunu eritemez ve vucudunda yag birikip obez olmasına sebep olur. bugün dünya bu hastalık ile mücadele etmekte sebebini fast food'a bağlamaktadır. aslında işin gerçeği ve günah olan şey bedeninize yaptıgınız bu yanlış davranıştır. yerseniz dinden çıkarmısınız? soru yanlıştır din girilip çıkılacak bir yer değildir. doğrudan ayrılırsınız ve yanlışa düşersiniz. dinden çıkmak doğrudan ayrılmak demektir.

islamda sünnet olmanın nedeni çok yakın bir zamanda bilim adamlarınca tespit edilmiştir. cinsel yollar ile bulaşan hastalıklarda çok yüksek oranda sünnetli insanlarda düşüş oldugu tespit edilmiş ve kişi islam inancında olmasa bile doktorlar bugün avrupada sünneti önermektedirler. özellikle aidsden korunmak için ilk sıralarda yer alan bir önlemdir bu.

peygamberimizin resmi neden yoktur. bunun sebebi ulu melegimiz cebrail as'ın bu gerçekleri peygamberimize bildirmesi ve onunda bu şekilde doğrudan yana olmasını sağlayarak insanlığa bir örnek teşkil olmasıdır. sebebi şudur. bizler bir iş yaptıgımızda altına imzamızı atarız. veya kendimize ait herhangi birşey ile mühürleriz. yazar bir kitap yazar ve resmini başına koyabilir. bu ben yaptım manasını taşır veya yapan kişiyi simgeler. kuranı peygamberimiz yazmamıştır. o vazifesi geregi onu cebrail as dan almış ve insanlık alemine iletmiştir. ve kendisinin metnini ve övülmesini asla istememiştir. çünkü bu resim yasagı ile ortaya çıkan yasak sırasında bugün yaşadıgımız kişilerin yüceltilmesi meselesinden cebrail as ona bilgi vermiştir. hatta bir savaş sırasında galip gelindikden sonra askerlerin birbirleri ile kendilerini savaşdaki başarılarını konuşurken duymuştur. şöyle ok attım böyle ok attım diyerek. cebrail as dan haber gelmiştir peygamberimize "o oku and olsun onlar atmamıştır, o okları atan ulu Allahdır". eh gücün kuvvetinde sahibi ulu Allahtır. olan herşey kader geregi icra olmaktadır. ben buldum ben yaptım yada o yaptı o buldu diye yücelemelerde islamda yasaklanmıştır. veren de alanda ulu Allahdır.

meryem ana skut orucu tutmuştur. sebebini bilirmisiniz? çünkü onunla son konuşan cebrail as dır. onun üzerine kimse ile konuşmak istememiştir.

harflerin canlı olduklarını bilirmisiniz? aslında bu konu biraz korkutucudur. insan konuşmak pek istemez bu gerçeği duyunca. akılda almıyor zaten. suya okunan güzel harfleri izlemenizi isterim you tubeden nasıl şekil alıyorlar. ve kötü sözlerden ortaya çıkan şekillerde gerçekten görmek istemez insan. neyse bu konu hakkında bu kadar yazayım.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

peki toplumun geneline hitap eden daha güzeli yazılsa %10 da rahatsız olmasa fenamı olur.

Sn.tansxx, bakınız toplumun rahatsız olduğu bir çok şey var...Hangisi değiştiriliyor...? Hem de can alıcı konular...Değiştirilme gele gele buna mı geldi...???

Diğer cümlelerinizin bütününe bakınca , Sn.tunakan'ın yapıştırdığı yasa maddesi aklıma geliyor bir anda...Diyor ki madde " Din ve vicdan hürriyeti var " derken hemen altta " din dersi zorunludur " diyor...!!! Anlatabildim mi...??? Yani hem HÜRRİYET verdim diyeceksiniz , hem de benim dediğim dini öğreneceksin diyeceksiniz...Böyle saçma bir şey olabilir mi...Dayatmanın alası burada...!!! Değiştirsinler arkadaşım , zor mu bu kadar bu maddeyi değiştirmek...???

Bakınız eğer " politik " bir tartışma içerisinde olmasın bu konu % 10 'u geçmez rahatsız olanlar...Bu % 10 da zaten " etnik kimlik " derdi veya " Ulusal / milliyeyetçilikle " ilgili derdi olanlardır...Oysaki zorunlu din dersinden sıkıntı duyanların oranı emin olun , her kesimden olup %10 un çok çok üstündedir...

Bir şey yapılacak , bir şeyler çözülecek ise önce YILLARDIR dert olan konular çözülür...O zaman iyi niyet var deriz....Yok sıkıntı olan konuya bakılmayıp " Yeni sıkıntı gündemi " yaratıldığında bunun adına , kötü niyet mi dersiniz , öc alma duygusu mu dersiniz , ne derseniz deyin adını siz koyun , böyle bir durum ortaya çıkar...

peki güzel de okullarımızda doğru ve düzgün olun her nefis birgün ölümü tadacaktır hesap verecektir. denilse ne olur kime ne zararı vardır?

OLMAZ sevgili arkadaşım OLMAZ...Niçin " Çünkü herkes aynı inançta değil "....Bu cümle Kur'an kökenli bir cümle...İnanmayan adama DAYATACAK mısınız bu cümleyi...!!! İşte böyle sıkıntı ve kavgalar çıkıp daha da KAOS ortaya çıkacaktır emin olunuz...

Sn.tansxx , Türkiye Cumhuriyeti sadece biz müslümanların değil inançlı , inançsız , faklı inanan....ancak ve ancak bu ülkede yaşama sevdalısı olan HERKESİN...!

hükümetin öc alma ile yapmış olması ihtimalini ben düşünmüyorum.

Bunu siz böyle düşünüyorsunuz...Ancak sonuçları itibariyle hiç de öyle olmadığı çıkıyor ortaya...

atatürk denilincede aynı şey yapılmıştır. bunun somut örnegi "tabiki oyum chp" cümlesidir. ve ben bu cümleyi çok duyar oldum son 5-10 yılda.

Bu tamamen tepkiseldir...Çünkü son 5-10 yılda TOPLUM BÖLÜNDÜ artık...!!! Oysa ki bölünmeleri aşmıştık...Ancak yine başladığımız yere döndük...Ancak sonuçlarını da görüyoruz...Eften püften , konu bile olmayacak konuların AYYUKA çıkmasından belli oluyor....

Siz andımızı okudunuz çocukluğunuzda , okullarda gençliğe hitabeyi de...Ne oldu neyiniz yanlış şu an , o okuduklarınızın etkisiyle...?

Sağlıcakla kalınız...
 
selam ederim;

eğerki düşünce özgürlüğü var ise atatürküde sevmek zorunda değil herkez. nasılki herkezin müslüman olmasını beklemek düşünce özgürlüğü ile bağdaşmaz ise oda aynı şeydir. herkezin atatürkü sevmesini düşünmekte yanlıştır. atatürkün resmi battımı diyor kimileri. baş örtülü arkadaşlarda başkalarına battı uzunca bir zaman. bu gündeme gelen yeni bir konudur ama evveliyatı vardır. chp partili halkın atatürkü ziyareti sırasında orada bulunan ve atamızı ziyarete giden iki tane baş örtülü kız çocuguna yapılan saldırı ne demekti? kızların saçlarını yolarak başlarındaki örtüyü çıkarmaya çalışan atatürkçü insanlar infiale yol açmışlardıda orada bulunan gazeteciler araya girip kurtarmışlardı kız çocuklarını. azınlık olunca azınlık haklarından bahsetmek kolaydır. zor olan çogunlukda iken azınlıgın haklarını gözetebilmektir. bunu yapıyormu akp? kendisi bilir yaparsa doğru bir hareket yapmış olur yapamıyorsada ona göre oyunu alır. din dersinin zorunlu olması konusunda yanlış bir karar olabilir kimilerine göre kimileride doğru bulabilir. bana göre seçmeli olmalıdır. aile tercih etmelidir. zorunlu olması dayatmamıdır? evet dayatmadır. yarın bir diğer parti gelir onu kaldırır yerine spor dersi koyar ya alkış toplar yada yuhlanır. ben bu hesaplar içinde değilim akp nin ne amac ile ne yaptıgını çözmeye çabamda yok. siyaset ile aslında benim çok ilgim yok muhterem. benim derdim toplumdaki bu çözülmeye neden olan maksadını aşan konuşmalar. insanlar arası çatışmalar. yarın oy veririz adam kalkar kendi resmini koyar okula bidaha oy vermeyiz gider. bunların önemi yoktur. benim önemle üzerinde durdugum konu birbirimize karşı işlediğimiz suçlardır. her iki tarafda en ufak ödün vermemekte birbirini al aşagı etmekte elinden gelen hertürlü yolu denemektedir. sanki iki ayrı devletin çocuklarıyız başka halkların insanlarıyız. benim savundugum düşünce budur ortada buluşalım madem rahatsız olanlar var kimse birşey koymasın. türk olmakdan çok insan oldugumuzu konuşalım. ortak noktamız atatürk demekde artık dayatmadır. gördüğünüz gibi ortak noktamız atatürk değildir. aslında atatürk ortak degerimizdir ama anlamını yitirmiştir sömürülmekden. dindede aynı şey gecerlidir. herkez bir adım geri atsın yoksa bu işin sonucunda zaten durulacak nokta bellidir. sokaklarda yalınayak Allah Allah diye korkuyla koşup can pazarı yaparken kimse kimseye sormaz atatürkcümüsün dindarmısın. o kötü günler malesefki yakındır, bu güzel ülkede halkımız ile yaşadıgınız şu her güzel günün kıymetini güler yüz ile gönül alarak yaşamalıyız. bu günleri çok arayacagımız günler gelecektir. son pişmanlık fayda etmez. insanlar arası en çok çekişmenin oldugu ülkeler en çok nasibini alacak olanlardır bu belalardan. yazıyorum buraya gelip okuyacaklar o günler geldiginde düşünüp pişman olacaklar. iş işten geçmeden el ele verelim istiyorum ama malesef ne mümkün herkez açmış kendi bayragını koşturuyor en önde benim diye.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Sn.tansxx, kimse kimseyi sevmek zorunda değil , kimsenin böyle bir iddiası da yok...Anca şu çok net...Bu ülke son 10 yılda İKİYE bölünmüş durumda...Kim nasıl toparlar bilinmez...Ancak gidişat daha da bölüneceğine işaret ediyor...

Söylediklerinizle ne yapmak amacındasınız...Çizelim bu ülkenin üstünü tekrar mı kuralım , bu mudur...?

İş işten geçti artık Sn.tanxx...El ele verilecek bir şey kalmadı...Siz belki umut tacirliği yapabilirsiniz ancak benim hiç umudum yok...Belki diyordum , o da kalmadı...Örneğin rahmetli Özal farklıydı...O " Toparlayıcıydı "...!!!

Yapılan herşeyi son 10 yılda yapılmış göstermeye çalışan , geçmişe neredeyse tamamen TU KAKA gözüyle bakmaya çalışan , oysa ki bu ülkeye hizmeti geçmiş binlerce insanı zan altında bırakan zihniyetten hayır beklemiyorum...Şu anda gördüğüm toplum ikiye bölündü...Ve gittikçe de bu AYRIM KEMİKLEŞİYOR...Sanırım istenen buydu...

Vatana millete hayırlı olsun...!!!

Sağlıcakla kalınız...
 
selam ederim;

hiçbir doğum sancısız olmaz. bir güneş doğacaktırki o gün herkez el ele verecektir merak etmeyin. bu işin içinden başka iş çıkacak o gün herkez razı olacaktır. bu benim hayata toz pembe baktıgımdan degildir. bilginin kaynagından bir sözdür size. o gün el sıkışacagız ulu Allah izin verirde ömrümüz yeterse.
 
Son düzenleme:
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

Hiç sanmıyorum , Sn.tansxx ....ÜTOPYA ile uğraşmıyoruz , pratiğe bakıyoruz...Ve son şu an için bana göre karanlık...

Kaldırsınlar andımızı , gençliğe hitabeyi , İstiklal Marşı nı , bayrağı değitirsinler , Federasyon oluşumuna gitsinler....İtiraz edenleri sorgusuz sualsiz atsınlar içeri yıllarca " tutuklu " yargılasınlar...İstedikleri dini , mezhebi , itikadı empoze etsinler...

Sonrasında farklı düşüncede adam kalırsa el sıkışırsınız...!

Bu arada kaynağınızın güvenilir olmadığını anlatabilmiş olduğumu sanıyordum...Hala orada mısınız...Bari bana anlatmayın...

Sağlıcakla kalınız...
 
Andimiz - Genclige hitabe ile istiklal marsi Bayrak , Suc isnadi ile tutuklamalar (Büyük ihtimalle Ergenekon ) , olmayan fedarasyon,din mezheb empozesi nin ne alakasi var...?

Neden sürekli toplumu ikiye ayirma fitnesi yaymakta Israrcisin..?

Konu Atatürk olur yada Atatürk ile ilgili birsey araya ayetleri peygamberi sokarsin Atatürkcü-dindar karsi karsiya gelir

Konu Andimiz yada genclige hitabe olur ,baska seyleri sokarsin araya .. yine millet ikiye ayrilsin yesin birbirini diye

Sen forumun fitnecibasisimisin..?

Konu andimiz ise ondan bahset , simdi bayrak ne alaka ?
Konu Atatürk ise Ayet hadis Peygamber kiyasi ne alaka..?

Baska biri yazsa , konudan sapma, kisisellestirme ezberlerinile yazarsin. Bursali yapma buraya birbirimize düsmek icin gelmiyoruz ,amacin ne sürekli kalin cizgiler cekiyorsun tolumun arasina ikiye bölmek icin...?
 
Ne yani kazıklı sandalyeyemi bağlamış. Kafasına elektrotmu vermiş. :)) Söylemiş.

Fatih Sultan Mehmet Han ne demişti. Ellerimizin ulaşdığı yerlere onların hayalleri dahi ulaşamaz. Buda mı suçtu?
Sizi kim bağladı elentrüklü sandalyeye nedir rahatsızlığınız ? Niye onayladınız.Bizi ne sanıyorsunuz ? Kendinizi ne sanıyorsunuz ?Fikirlerini özgürce söylemek suç mu ?Ben de söylüyorum ...
 
selam ederim;

muhammedimizin resmi neden yoktur bilirmisiniz? size bunuda anlatmak isterim. islamda hertürlü yasağın insanlık ile ilgisi vardır. konulan hiçbir yasağın ulu Allaha faydası yoktur. çünkü ulu Allahın faydaya ihtiyacı yoktur.

domuz eti yemeyişimizin sebebini anlatayım sizlere. belki bilim adamları bu gerçegi bizler hayatta iken bulacaklardır. domuz eti yendiginde insan vucudu bunu eritemez ve vucudunda yag birikip obez olmasına sebep olur. bugün dünya bu hastalık ile mücadele etmekte sebebini fast food'a bağlamaktadır. aslında işin gerçeği ve günah olan şey bedeninize yaptıgınız bu yanlış davranıştır. yerseniz dinden çıkarmısınız? soru yanlıştır din girilip çıkılacak bir yer değildir. doğrudan ayrılırsınız ve yanlışa düşersiniz. dinden çıkmak doğrudan ayrılmak demektir.

islamda sünnet olmanın nedeni çok yakın bir zamanda bilim adamlarınca tespit edilmiştir. cinsel yollar ile bulaşan hastalıklarda çok yüksek oranda sünnetli insanlarda düşüş oldugu tespit edilmiş ve kişi islam inancında olmasa bile doktorlar bugün avrupada sünneti önermektedirler. özellikle aidsden korunmak için ilk sıralarda yer alan bir önlemdir bu.

peygamberimizin resmi neden yoktur. bunun sebebi ulu melegimiz cebrail as'ın bu gerçekleri peygamberimize bildirmesi ve onunda bu şekilde doğrudan yana olmasını sağlayarak insanlığa bir örnek teşkil olmasıdır. sebebi şudur. bizler bir iş yaptıgımızda altına imzamızı atarız. veya kendimize ait herhangi birşey ile mühürleriz. yazar bir kitap yazar ve resmini başına koyabilir. bu ben yaptım manasını taşır veya yapan kişiyi simgeler. kuranı peygamberimiz yazmamıştır. o vazifesi geregi onu cebrail as dan almış ve insanlık alemine iletmiştir. ve kendisinin metnini ve övülmesini asla istememiştir. çünkü bu resim yasagı ile ortaya çıkan yasak sırasında bugün yaşadıgımız kişilerin yüceltilmesi meselesinden cebrail as ona bilgi vermiştir. hatta bir savaş sırasında galip gelindikden sonra askerlerin birbirleri ile kendilerini savaşdaki başarılarını konuşurken duymuştur. şöyle ok attım böyle ok attım diyerek. cebrail as dan haber gelmiştir peygamberimize "o oku and olsun onlar atmamıştır, o okları atan ulu Allahdır". eh gücün kuvvetinde sahibi ulu Allahtır. olan herşey kader geregi icra olmaktadır. ben buldum ben yaptım yada o yaptı o buldu diye yücelemelerde islamda yasaklanmıştır. veren de alanda ulu Allahdır.

meryem ana skut orucu tutmuştur. sebebini bilirmisiniz? çünkü onunla son konuşan cebrail as dır. onun üzerine kimse ile konuşmak istememiştir.

harflerin canlı olduklarını bilirmisiniz? aslında bu konu biraz korkutucudur. insan konuşmak pek istemez bu gerçeği duyunca. akılda almıyor zaten. suya okunan güzel harfleri izlemenizi isterim you tubeden nasıl şekil alıyorlar. ve kötü sözlerden ortaya çıkan şekillerde gerçekten görmek istemez insan. neyse bu konu hakkında bu kadar yazayım.

Bunların hiçbirini hiç kimse bilmiyor mu sanıyordunuz ?
 
Andimiz - Genclige hitabe ile istiklal marsi Bayrak , Suc isnadi ile tutuklamalar (Büyük ihtimalle Ergenekon ) , olmayan fedarasyon,din mezheb empozesi nin ne alakasi var...?

Neden sürekli toplumu ikiye ayirma fitnesi yaymakta Israrcisin..?

Konu Atatürk olur yada Atatürk ile ilgili birsey araya ayetleri peygamberi sokarsin Atatürkcü-dindar karsi karsiya gelir

Konu Andimiz yada genclige hitabe olur ,baska seyleri sokarsin araya .. yine millet ikiye ayrilsin yesin birbirini diye

Sen forumun fitnecibasisimisin..?

Konu andimiz ise ondan bahset , simdi bayrak ne alaka ?
Konu Atatürk ise Ayet hadis Peygamber kiyasi ne alaka..?

Baska biri yazsa , konudan sapma, kisisellestirme ezberlerinile yazarsin. Bursali yapma buraya birbirimize düsmek icin gelmiyoruz ,amacin ne sürekli kalin cizgiler cekiyorsun tolumun arasina ikiye bölmek icin...?

Burada durunuzÇünkü Bursalı genel durumu anlatıyor benim gibi , Bay x gibi .Sizin şu an ki memleketin durumunuzdan haberinizin olmaması bizi bağlar mı dersiniz ?
 
Üst Alt