Dindar gençlik yetiştirmek.....

selam ederim;

mesih'im demişim öylemi :)) provoke devam ediyor tarafınızdan. bu konuda bilgi eksikliğiniz var ben mesih oldugumu idda etmedim. ayrıca isa peygamberimizide çok severim. konu hakkında eksik bilginiz var sanırım pm atarsanız özelden size baştan anlatma zahmetine girebilirim.

estafurullah mesih,mehdi ve şimdide mutantlara el attınız:)

Dindar olsun olmasın insanın gönlü hoş olsun. Vatandaşlar dindar yada değil kimse rahatsız olmuyor(!), başbakan fikrini söylemiş rahatsız olunuyor. İnansam mı acaba?

selam ederim;
resme bakıp minnet duymayımı herkez yapıyor? şükranlar ve minnetler ulu Allahadır. yanlış yapılmış demekki düzelecek yakında.
Hı hı biz Atatürke hala kurban kesiyoruz .;Ondan geçen ev istedim adak adadım Atatürk verdi...

Siz beni veya benim gibileri ne sanıyorsunuz.Akşam akşam çıldırdım Ne diyorum ne anlıyorsunuz ?!?!

estafurullah mesih,mehdi ve şimdide mutantlara el attınız:)

selam ederim;

sayın Bay-X mehdilik konusuna dönüp benim ne derece hayal dünyasında yaşadığımı ispat etmenize gerek yok insanlara. zaten biliyorum insanların beni ne gözle gördüğünü. fakat bu benim için dert değil. bende güzel bir göz ile sizlere bakıyorum. daha dün sizler ile aynı durumda idik. düzelip doğrulmak kolay olacak sizlere ve çok yakışacak. düşünen insanlaradır mehdinin getirdikleri. akıl erdirebilenleredir. sonunda en çok razı olan kesim sizler olacaksınız. yanında kötü haberlerde getirmiş olmam beni ne kadar üzsede sonucunda ülkem için büyük bir onurdur bu mesele. mehdi konusuna girerek beni yıpratamazsınız çünkü emin ruh Cebrail as ile uzun yıllardır başbaşayızdır bizler. başımıza gelecekleri çok öncesinden bildirmiştir o bize. buralarda çok dayaklar yiyecegim bilgisini çok önceden almışımdır. fedadır canım her birinize. ben hepinizi çok severim. kimse ile bir alıp veremediğim olamaz benim. günü geldiginde sizinde olmayacaktır. çünkü büyük sırrı idrak edecektir insan.

tunakan

Uzaklaştırıldı
Yani forumdaşım vatandaş özgür değil mi? İster bir tane ister on tane sevgili yapar... Bende olmasın isterim böyle rezillikler ama... yani bu yorumlarında beni şaşırtmıyor değil!

Lütfen yapmayınız; sevgi ve sevgili deyimleri bu kadar basitçe harcanacak duygularmıdır? hepimizce kutsal olan duyguların çerez yapılmasına ne olur müsade etmeyelim.

Sevgi gerçek sevgi; ihanet haricinde asla yitirilmeyen, eksikliklere, yanlışlıklara rağmen olduğu gibi gibi kabullenilen, zamana, zorluklara yenilmeyen, hiçbir şekilde zedelenmesine müsaade edilmeyen ve giderek artan duyguya verilen addır.

Sevgilide; arada duygusal bağ ve aşk olan yukarıda yazılı duyguları hak eden kişiye verilen addır, bence.

Sevgi emin ve kararlı olmanın göstergesidir. Aşkla başlar ve bir tek kişi ile yaşanır. Aynı anda birden çok kişi ile yaşanıyorsa sevgiden ve sevgiliden bahsedilemez. Bunun adı çok eşliliktir. (çok daha öte şeyler yazmak istemiyorum)

Yukarıda gösterdiğim örnek hoş görüyü hak etmeyen davranış şeklidir. Söyleyiniz, şimdi bu kadın ilişkide olduğu erkekleri nasıl elinde tutup ilişkisini sürdürebiliyor? Bence yanıtı çok basit; söz konusu kişileri, bu sevginin yalnız kendisine verildiğine inandırmakla. Buda yalancılık, ihanet demektir. İnsanları yalanla kandırmak en basitinden ona hakaret etmek ve aptal yerine koymaktır. Bende bunu kabul edemiyorum forumdaşım.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

sebebi bunca yıl onlarada yapılan bu dayatmadır. okullardaki hitabe atatürk resmi vs dir.

Sn.tansxx, şunu anlamıyorum , Atatürk resmi niçin sizi rahatsız ediyor...? Yani ona bakınca bir şey mi oluyor...Veya ille de bu resme bakın diye direten bir zihniyet , kural , yapı mı var...? Neresi dayatma...? Ona bakarsanız Başbakan'ın toplantılarında da kendi resmi var...Bu da mı dayatma...?

Andımız ve gençliğe hitabe de aynı şekilde...İlköğretimde , havalar güzel olduğunda okunan bir şey andımız...Yani öğrenciler ille de Andımız okutulması için toplanmıyor...!!! Ne okuduğu için o öğrenci süper oluyor ne de , ne de kötü yetişiyor...Kelleci Milliyetçiliği de aşılayan bir şey de değil üstelik...Üstelik zaten öğrenciler sıra olduklarında okunan ve maksimum 3 dakika süren veya sürmeyen bir şey...Okunup okunmamasının kime ne zararı var....?

Gençliğe hitabeyi ise ne ilköğretimde ne de orta öğretimde sabahları okutmazlar...Ancak bazen edebiyat derslerinde soru olarak çıkacağından ezberlenmek zorunda kalınız aynen İstiklal Marşı gibi...

Eğer ki 2-3 dakikalık andımız dayatma ise İstiklal Marşı da dayatmadır...! Saygı duruşu da dayatmadır , bayrak konusu da dayatmadır...Eğer dayatma arasak bunun sonu yok...

Bakınız benim ikizlerim 6.sınıfta , kızım da lise 3 te...Hiç bir şekilde DAYATMA görmüyorum bu konuda...!!! Ama 6. sınıftaki çocuğa din dersi sınavında 54 farz , kabir soruları sorulabiliyor...Sokaktaki çoğu kişi bilmezken...Dayatmayı hissedebildiniz mi...???

Burada mesele rahatsız olunma meselesidir...Andımızdan , gençliğe hitabeden , İstiklal Marşından , Bayraktan , rejim ile bir alıp veremediği olmayan kimsenin rahatsızlık duyacağını zannetmiyorum...

Konu eğer " Öc Alma " duygularıyla ortaya atılıyorsa emin olunuz bir noktada bu patlayacaktır...Bu konular Türkiye'nin bulunduğu konum , dünyadaki yeri itibariyle " Pimi çekilmiş bir bomba " gibidir...

Değerlendirmelerime göre örneğin ben Kelleci Kemalistlerle , Ehl-i Sünnet İtikadındakileri aynı kefede değerlendiririm...Eğer ki konu zorla EMPOZE ETME ise her iki cenah da aynı şeyi yapıyor...Bu konu iki gurubun İKTİDAR mücadelesidir...Ancak unutulan bir şey var...Atatürk , andımız , gençliğe hitabe , İstiklal Marşı her iki kesimin de ortak değerleridir aynı zamanda...Geçmişimize çizgi çekebiliyor muyuz...?

Geçmişe nasıl çizgi çekeriz biliyor musunuz , ULUS DEVLET düzeninden vazgeçersek...Başka türlüsü MÜMKÜN DEĞİL...Çünkü tartışılan bu konular Ulus Devlet düzeninin parçalarıdır...

Oysa ki Ulus / Millet kavramını Kur'an dahi vurgular...!!!

Sağlıcakla kalınız...

Merhaba,

Sn.tansxx, şunu anlamıyorum , Atatürk resmi niçin sizi rahatsız ediyor...? Yani ona bakınca bir şey mi oluyor...Veya ille de bu resme bakın diye direten bir zihniyet , kural , yapı mı var...? Neresi dayatma...? Ona bakarsanız Başbakan'ın toplantılarında da kendi resmi var...Bu da mı dayatma...?

Andımız ve gençliğe hitabe de aynı şekilde...İlköğretimde , havalar güzel olduğunda okunan bir şey andımız...Yani öğrenciler ille de Andımız okutulması için toplanmıyor...!!! Ne okuduğu için o öğrenci süper oluyor ne de , ne de kötü yetişiyor...Kelleci Milliyetçiliği de aşılayan bir şey de değil üstelik...Üstelik zaten öğrenciler sıra olduklarında okunan ve maksimum 3 dakika süren veya sürmeyen bir şey...Okunup okunmamasının kime ne zararı var....?

Gençliğe hitabeyi ise ne ilköğretimde ne de orta öğretimde sabahları okutmazlar...Ancak bazen edebiyat derslerinde soru olarak çıkacağından ezberlenmek zorunda kalınız aynen İstiklal Marşı gibi...

Eğer ki 2-3 dakikalık andımız dayatma ise İstiklal Marşı da dayatmadır...! Saygı duruşu da dayatmadır , bayrak konusu da dayatmadır...Eğer dayatma arasak bunun sonu yok...

Bakınız benim ikizlerim 6.sınıfta , kızım da lise 3 te...Hiç bir şekilde DAYATMA görmüyorum bu konuda...!!! Ama 6. sınıftaki çocuğa din dersi sınavında 54 farz , kabir soruları sorulabiliyor...Sokaktaki çoğu kişi bilmezken...Dayatmayı hissedebildiniz mi...???

Burada mesele rahatsız olunma meselesidir...Andımızdan , gençliğe hitabeden , İstiklal Marşından , Bayraktan , rejim ile bir alıp veremediği olmayan kimsenin rahatsızlık duyacağını zannetmiyorum...

Konu eğer " Öc Alma " duygularıyla ortaya atılıyorsa emin olunuz bir noktada bu patlayacaktır...Bu konular Türkiye'nin bulunduğu konum , dünyadaki yeri itibariyle " Pimi çekilmiş bir bomba " gibidir...

Değerlendirmelerime göre örneğin ben Kelleci Kemalistlerle , Ehl-i Sünnet İtikadındakileri aynı kefede değerlendiririm...Eğer ki konu zorla EMPOZE ETME ise her iki cenah da aynı şeyi yapıyor...Bu konu iki gurubun İKTİDAR mücadelesidir...Ancak unutulan bir şey var...Atatürk , andımız , gençliğe hitabe , İstiklal Marşı her iki kesimin de ortak değerleridir aynı zamanda...Geçmişimize çizgi çekebiliyor muyuz...?

Geçmişe nasıl çizgi çekeriz biliyor musunuz , ULUS DEVLET düzeninden vazgeçersek...Başka türlüsü MÜMKÜN DEĞİL...Çünkü tartışılan bu konular Ulus Devlet düzeninin parçalarıdır...

Oysa ki Ulus / Millet kavramını Kur'an dahi vurgular...!!!

Sağlıcakla kalınız...

selam ederim;

atatürkün resmi beni rahatsız etmiyor, tam aksine evimin ve iş yerimin en güzel yerinde duruyor sayın bursalı. ve ben atatürkü çok yakından tanırım. fakat atatürkü kullanarak bir takım dayatmaları getirenler atatürkten sonrakiler olmuşlardır. din denilince nasılki düşünme ve tartışma zihinlerde kapatılmışsa , atatürk denilincede aynı şey yapılmıştır. bunun somut örnegi "tabiki oyum chp" cümlesidir. ve ben bu cümleyi çok duyar oldum son 5-10 yılda. atatürk bir kesme ait marka değildirki. onu sömürenlerin ülkeyi getirdiği noktadır. evimde ve iş yerimde olmasına ragmen okullarımızda olmasını istemeyişimin nedeni onu oradan alıp kalplerimize koymanın yollarını bulmamız gerektigidir. orada duran resim ile türküm doğruyum çalışkanımdan öteye gidilmemiştir. ben çok isterdim anıtkabirde güzel bir mevlüt okunsun atamızın ruhu şad olsun. neden yapılamadı? toplumumuzun inançlarında olan bu davranışa engel olan zihniyet başımızdan gitsin istiyorum. atatürk anlaşılamamış çok değerli bir insandır. kendi özel hayatını feda etmiştir herşeyin başında bu ülke için. mutlu bir ömür sürmemiştir kendisi. insan hayatı ne değerlidir oysaki herkez aile sahibi olmak evinde yuvasında mutlu olmak ister. hiç bu açıdan düşünmemiştir kimse. hatta ona sunulan padişahlık ünvanını kabul etmemek ile gönüllerimizde bugün taht kurmuş bir liderdir. şimdi biz atatürkü övmek ile nereye varabiliriz onu konuşalım. atatürk yaşamış elinden geleni bu ülke için yapmış dedelerimizin desteğinide almış büyük işler başarmış ve ölmüştür. bu dünyaya kimse kazık çakmamıştır ya. o zaman ki koşullar gereği sert önlemler almış din ve devlet işlerini birbirinden ayırırken kimsenin duyguları ve hisleri ile oynamamıştır bu hassas konuda. fakat ondan sonra gelenler atatürkü anlayamamışlardır. dini yobazlık gericilik ve irtica ile gençlerimize empoze etmişler ve bundan rahatsız olan halkımızda tepkisini bugün ortaya koymuş, büstüne pisledi diye inege ceza verenlere veyahut biz çagdaşız ezanları duymak istemiyoruz diyen bir takım gaflette olan atatürkçülerin (ki onların atatürkden haberleri bile yoktur) haddini aşmasına tepkisidir halkımızın. burada sorumlu akp zannedenler gerçekten yanılgı içindeler. çünkü akp ye bu gücü veren halkımızdır. sen doğru yoldasın devam et deyen yine halkımızdır. insanımıza atatürkü sömürerek gına getirmişlerdir. mesele atatürkün okullardaki resmi değildir. askerin bu konudaki bir takım işbirlikçi medya ve partiler ile ortaya koyduğu akıl almaz sefahat macerasının eseridir. bu halkın tepkisidir. ki hatırlarsınız çok ucuz bir hareket ile çarşaflı insanımıza onlarda bizdendir demeye getirmek için birer plaket vermişti sayın baykal. şimdi bu halk bu numaraları yutarmı? bu kadar ucuz siyaset yapılırmı? ordu dilediği gibi para harcayacak devlette hesap sormayacak öylemi? hatta içlerinden suç işleyenleride kendileri yargılayacak? bu nasıl bir sınıflamadır. asker kimdir? bu devletin emrinde çalışan bir birim olması gerekmezmi. nedir bu prestij ve hakimiyet meclis üzerindeki. sayın rahmetli turgut özal asker istemese idi başbakan olabilirmiydi? ülke emir komuta zincirinden kurtulmuştur. atatürkün asker formalı resmi okullarımızda, aslında atatürk fikir ve ideolojisini degil askerin hükümdarlığının sembolüdür. bu gün elbette taşlar yer değiştirmiştir. zamanımızda yaşanan bu gelişmelerin girecek oldugumuz akıl çagı ile çok yakından ilgisi vardır. idrak ve anlayışlar birden bire genişlemektedir bütün dünyada. artık kişiler değil birlik ve beraberlik ruhu zuhur etmektedir. girişilen her alanda insanlar önce insan odaklı fikir ve düşünceler ile yola çıkmaktadırlar. çağımızın büyük derdi olan decchal dedigimiz cehalet bu büyük aydınlanma ile ortadan kalkacaktır.

hükümetin öc alma ile yapmış olması ihtimalini ben düşünmüyorum. oy ile gelen oy ile gider. kimden ne öc alınacak. zaten geçmişte bu öcü almaya kalkanlar büyük dersler aldılar. bu tür oyunlara gelmeyecek kadar çok tecrubemiz vardır. artık duyguların sömürülecegi bir zamanda değiliz. akıl çagında proje ve daha iyilerini yapmak ile ayakta kalabilir partiler.

dediğiniz gibi ne zararı vardır resimin yada andımızın. bencede yoktur. bu bir istektir temennidir yapılan davranış, işte türk genci sorumlulugun budur, sana şunu şu zorluklar ile verdik sahip çık. peki güzel de okullarımızda doğru ve düzgün olun her nefis birgün ölümü tadacaktır hesap verecektir. denilse ne olur kime ne zararı vardır? çogunlugu musluman olan bir ülkede dayatmamıdır? eğer dayatma olursa bu söz "türküm" ile başlayan andımızda dayatmadır. kürt vatandaşlarımız ben türk değilim kürdüm diyor ve bir geçmişleri vardır dilleri vardır görmezdenmi gelecegiz bu aradaki haksızlıgı? peki toplumun geneline hitap eden daha güzeli yazılsa %10 da rahatsız olmasa fenamı olur. isteyen koysun atatürkün resmini evine yine. dileyen kabe resmi koysun isteyende put koysun bize ne bundan.

mesele düşünce özgürlüğü ise eğer insanlara düşünebilecekleri ortamlar yaratmakda devletin görevidir. düşünebilen insan zaten atatürküde sever inancınıda anasınıda babasınıda. bunu oraya resim koyarak sağlamaya kalkar hep onu üstünlükleri ile anar insan olmakdan uzaklaştırırsanız işte o zaman putlaşır. düşünme mekanizması çalışmaz insanın. tıpkı din gibi alır duvara koyarsan kuranı veya arabana Allah korusun yazarsan işte gaflettesin demektir. anlayamamışsındır.

Üst Alt