Dindar gençlik yetiştirmek.....

selam ederim;

insanı dinli yada dinsiz diye yargılamak kimsenin haddi değildir. dindar dediğin kişinin tarifi baştan yazılmalıdır ve yazılacaktır. dindar kişi başta kendisine ve çevresindekilere saygı sevgi ve hoşgörü ile yaklaşabilen fikir ve düşüncelere açık gönül almayı bilen doğayı ve hayvanları her an gözetebilen. ve aynı zamanda kul oldugunun bilincinde olan kişidir. o kişi makamlara sığmaz. bilirki ulu Allahın bir parçasıdır onun halefidir. herşeyden sorumludur çevresindeki. yaratılış amacı gördüğü her yanlışı gücü yetiyorsa yada yettiği kadar düzeltmektir. kavram bu oldukdan sonra dindar olmayı istemeyecek kimse yoktur.

E bizim zaten oturmuş bir düzenimiz eğitimimiz var.Dağdan inmiş değiliz ki yetiştirilelim.Bizim ihtiyacımız yok böyle şeylere.Böyle iyiyiz biz.
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

hiç işte içi boş tutunulan değerler hepsi. mesele duvardaki resim olsaydı o kolay olurdu. mademki bu işin içi boş ne diye tutunup duruyoruz bu saçmalıklara?

Sn.tansxx, "Hem suçlu hem güçlü " olanlara NEDEN SÖYLEMEZSİNİZ bunu...? Bu konuları tartışmaya açanlara söylesenize...Ben yılların gözlemi ve tecrübemi yazdım...İnanmıyorsanız gidin 1 hafta boyunca herhangi bir okuluı sabahtan-akşama içerisinden gözleyin...Sonra gelin konuşalım....!

Ayrıca bir şeyin yerine , başka bir şey koyma çabanız boş BEYHUDE bir çaba...Atatürk'ü Hz.Peygamberle , hitabeleri Kur'an ayetleriyle karşılaştıranlara NİÇİN TEPKİ göstermiyorsunuz...???

Kabe resmini koyunca Allah'a , Peygambere , Cennete mi yaklaşacağız...Bırakın insanların DİNİNİ , mezhebini artık , çekin elinizi insanların İNANCINDAN...Kime ne kimin , neye , nasıl inanmak istediğinden...

türküm doğruyum çalışkanım ile olacak iş değildir bu devirde yerine bir an önce evrensel ve çağa yakışır yenisi yazılmalı bu bizim elimizdedir.

Ayetlerde yazınca oluyor ya...! Yerine ayet asalım...Örneğin MAİDE Suresi 38. Ayet....Nasıl olur...???

Sağlıcakla kalınız...
 
08.02.2012 tarih, yani bu gün Melek Baykal'ın sunduğu programa konuk olan Asena bakın neler dedi:

- "sevgilin var mı"

- bir sürü erkek arkadaşım var... Hepsi ile fingirdeşiyorum. Bir tane vardı pırt diye o da gitti. Yurt dışında yaşıyor, arada bir geliyor. Son 2 senedir Asena'yı kimse tutamıyor. Sevgililerim içinde Türk de var yabancı da var. Amaaan! Gencim güzelim ne yapayım!!!

-"mutlaka çocuk yap"

- Kimden, hangisinden yapayım?

- "özel olanından"

- Hiç biri güven vermiyor. Şımartıyorlar, hediyeler veriyorlar ama evleneceğim adam yok

- 'Pek güzel yapıyorsun.. Bekar ya yapar” diyerek melek baykalda bu iğrençliğe destek veriyor.

Öte yanda:

Kanuni'nin 46 yıllık saltanatında sadece 1.5 yıl İstanbul'da yani sarayda kalmıştır. Ama bakın muhteşem yüzyıl dizisine; kadın düşkünü ve sefahat peşinde biri olarak lanse ediliyor.

İktidar ve RTÜK ne yapıyor bu konularda? Dindar nesil yetiştirmeye çalışanlar, öncelikle bu rezilliklere dur demelidir.

Yani forumdaşım vatandaş özgür değil mi? İster bir tane ister on tane sevgili yapar... Bende olmasın isterim böyle rezillikler ama... yani bu yorumlarında beni şaşırtmıyor değil!
 
Vay bee:)Kendini aziz ilan ettin bi anda yoksa mesih mi demeliydim?

Anlaşılan TDK içerisinde geçen sözcükleri anlayamıyorsun o halde senin dilinden konuşalım..

Sürekli sataşmadan bahseden ve islamdan kesitler veren sen değilmiydin mesih zırvalıklarıyla kendi kendine afyon çeken?Bu islamla örtüşüyormu sence bir diğer mevzu sürekli ağzında ciklet gibi CHP'den başka bir şey dönmüyor!

Kendi aklınca beyninin kıvrımları arasında kalmış düşüncelerini empoze etmeye çalışan sen sürekli gelişmişlik kavramı üzerine tezler sunuyorsun bu kadar komik olma:)

Gelişim embriyodan başlar ve hücreleri oluşturur sonrasında organ ve uzuvlar şekillenir bu bir gelişim örneği..Tabi beyin hücreleri gelişemeyenlerde olmuyor değil:)

İnsanoğlu 19.yy ve 20.yy arasında çok şeyler başardı devasa barajlar inşaa etti,yer altında tüneller açıldı,geçit vermeyen dağlar,kayalar oyuldu hatta rakımı değiştirildi gelişim bununla sınırlı kalmadı 20.yy'da uzay ve ay yolculukları yapıldı bu insanlar bunu yaparken dini bir çatışma içinde olmadı ama islam dünyasına bir bakın hala 21.yy'da bile tartıştığımız konular din eksenli daha doğrusu din tüccarlığı üzerine kurulmuş ..

Benim islam'dan uzaklaşmış olduğum fikrini nerden yumurtladınız şayet bu ulusun varolmasını sağlayan değerlere sahip çıkmak sizin kriterlerinize göre islamdan uzaklaşmak ise size lafım yok!

Başkalarının ağzından ve cümleleriyle konuşmayı bırakın maksadınız direk polemik çıkarmaksa veya benle paylaşamadığınız bir sıkıntınız varsa pm yoluyla paylaşın pişman olmazsınız:)

Bazı arkadaşlarla aynı fikirleri ve görüşleri paylaşmamız sizi niye bu denli kıvrandırıp rahatsız ediyor hani nerede kaldı islamın hoşgörüsü?

selam ederim;

yazdığınız şu yazıda bir gram samimiyet yok malesef. hebele hübele düşünmeden yazılmış içi boş sataşma. sevgili arkadaşım samimi olun yada konuya dilediginiz yerden devam edin benide alet etmeyin şovunuza.
 
Merhaba,Sn.tansxx, "Hem suçlu hem güçlü " olanlara NEDEN SÖYLEMEZSİNİZ bunu...? Bu konuları tartışmaya açanlara söylesenize...Ben yılların gözlemi ve tecrübemi yazdım...İnanmıyorsanız gidin 1 hafta boyunca herhangi bir okuluı sabahtan-akşama içerisinden gözleyin...Sonra gelin konuşalım....!

Ayrıca bir şeyin yerine , başka bir şey koyma çabanız boş BEYHUDE bir çaba...Atatürk'ü Hz.Peygamberle , hitabeleri Kur'an ayetleriyle karşılaştıranlara NİÇİN TEPKİ göstermiyorsunuz...???

Kabe resmini koyunca Allah'a , Peygambere , Cennete mi yaklaşacağız...Bırakın insanların DİNİNİ , mezhebini artık , çekin elinizi insanların İNANCINDAN...Kime ne kimin , neye , nasıl inanmak istediğinden...Ayetlerde yazınca oluyor ya...! Yerine ayet asalım...Örneğin MAİDE Suresi 38. Ayet....Nasıl olur...???

Sağlıcakla kalınız...

selam ederim;

sevgili bursalı, ben örnek verdim meseleyi kabe resmi koyulsa bir dayatma olmazmı diye, her ikiside saçmalıktır. resimle bilmem ne ile olacak iş degildir bu. eğerki ben bu konuda dindar bir nesil istiyoruz diyen başbakanımızı eleştirmiyorsam sebebi bunca yıl onlarada yapılan bu dayatmadır. okullardaki hitabe atatürk resmi vs dir. elbette dindar bir nesil yetiştirecegim demek tarlaya domates ekecegim gibi birşeydir. fakat benim burada bu konuda yaptıgım tüm eleştriler geçmişte çoklugu elinde bulunduranların yapmış oldukları dayatmalardaki yanlışlarını görmelerini istememdir. bakın yarın bdp de oy oranını yükseltip çıkacaktır ortalığa. bu seferde onların bir takım istekleri bir diğer grubu çileden çıkarabilir. çünkü nüfus artışı bu oranda onların lehinedir. öyle ise bugünden toplumun haklarına dayatma yapmadan el ele vermeliyiz. ortada hep beraber buluşmalıyız. herkez birbirinin beynini gelişememiş görürse bu işin sonu nereye varacak? eh doğanın tabiatına aykırıdır herkezin beyninin aynı oranda gelişmesini beklemek. elbette içimizde ileride olanda vardır geride olanda. fakat toplumun ilerleyişi bu oranın ortalamasına bakar. beyni çok gelişmiş Bay-X kendisi gibi ileri zekalı arkadaş grubunu toplayıp önde gitmek isterse, geride olan biz yarım akıllılar nasıl olacakta yolumuzu bulacagız? birde hiç akıl erdiremeyenler var ki onlarda bu toplumun içersindedirler ve onlarda bizdendir. ne diyecegiz yahu bunların beyni gelişmemiş idrakda edemiyorlar bırakın sokaklarda yaşasınlar.. ehh sonra bakarsınız içinizden birinin canını yakar o insanlar. ardından okursunuz gazetede tinerci bilmem neci dehşet saçtı diye. toplumun her kesimine el uzatmak birlikte yol almak el birliği ile birbirimize saygı göstermek bizim vazifemizdir. bu zamanda türklüğü ön plana çıkararak bir nesil yetiştirme, dini inançları önplana çıkararak nesil yetiştirme ile aynıdır. her ikiside bu çağda insan idrakine ve anlayışına ambargo koymaktır. artık sınırlar kalkmıştır dünya evimizin içindedir. her alanda kendini yenileyen insancıl bir toplum evrensel bir anlayış ile mümkündür.
 
E bizim zaten oturmuş bir düzenimiz eğitimimiz var.Dağdan inmiş değiliz ki yetiştirilelim.Bizim ihtiyacımız yok böyle şeylere.Böyle iyiyiz biz.

selam ederim:
evet siz iyisiniz. zaten öncedende iyiydiniz SİZ. fakat diğerleri bundan rahatsız hani dün azınlık olan bugün ise çogunluk olan:))

Milletin nereden geldiğini hatırlatan tek şeydir o resim.NEler yaşadığını neden değer bilmesi gerektiğinin semboludur.Saygıdır minnettir
Hiç hayatınızda böyle bir şey hissetmediniz mi ?

selam ederim;

ben bu söylediğiniz duyguları ve minneti şükranı hep ulu Allaha hissetmişimdir. atatürkü çok seven 3ihlas 1 fatiha okusun ruhuna. ona ve şehitlerimize. bu ona iyi gelir ruhu şad olur.
 
selam ederim:
evet siz iyisiniz. zaten öncedende iyiydiniz SİZ. fakat diğerleri bundan rahatsız hani dün azınlık olan bugün ise çogunluk olan:))

selam ederim;
ben bu söylediğiniz duyguları ve minneti şükranı hep ulu Allaha hissetmişimdir. atatürkü çok seven 3ihlas 1 fatiha okusun ruhuna. ona ve şehitlerimize. bu ona iyi gelir ruhu şad olur.
E zaten okuyorduk ki .. ?
 
bir aralar mesih sendromunuz vardıda..

selam ederim;

mesih'im demişim öylemi :)) provoke devam ediyor tarafınızdan. bu konuda bilgi eksikliğiniz var ben mesih oldugumu idda etmedim. ayrıca isa peygamberimizide çok severim. konu hakkında eksik bilginiz var sanırım pm atarsanız özelden size baştan anlatma zahmetine girebilirim.
 
  • Etiketler
    dindar gençlik
  • Üst Alt