Dindar gençlik yetiştirmek.....

selam ederim;

"kıyamette kişinin kamçısının ucu konuşacaktır"
telsizleri işaret etmiyor muhammedimiz bugün yaşadığımız birbirimize karşı olan aşağılayıcı gönül almayı bilmeyen uzlaşmadan uzak dilimizin acı veren ucundan bahsetmektedir.

antenleri işaret ediyor muhammedimiz derler, düşüncede ne kadarda uzaktırlar ondan bir bilseler.

Atatürkçü hem de dindar biri olamaz mı ? Yazdıklarınız da bir kısmına katılıyorum o da yabancı kelimelerin onların esiri olmamak.Kendi kendimize yetebilmek.bu dağdaki çobanımızla olur zira köylü milletin efendisidir.Bunun bilincindeyiz.Bu bilince sahip olanlar dinine de milletine de sahip çıkar uyutulmaz.Bilinçli insanı zaten kandırmak namümkündür.Dini ve Atatürkü sevenler zaten bizim gözümüzden kaçmaz.Aynı şekilde hoşnut olmadığı ama emek verilmiş vatanın birlik olma amaçlarını değerlerini yıpratmak değişmek için üretilen bahanelerin dayatma olmadığını biliriz.Çünkü zamanında yapılan zulumlerin dayatmaların ne olduğunu hem bilmişizdir hem çevreden de görmekteyizdir.
En azından biz çoktan yetiştik böyle sağlam zihniyetle yetişen gençlerimiz çocuklarımızı da bilinçli olarak biz yetiştireceğiz Hökömet değil.Dinini iyi bilen vatanına sahip çıkan insan sevgisiyle dolu olan değer bilen gençler yetişmeye devam ediyor , edecekte ...

Saygılar sevgiler vs vs...

selam ederim;

güzel ve yapıcı yorumunuz için teşekkür ederim. yazınızın içersinde geçen "uyutulmaz" dediğiniz kesimin içinde bulunuyorsanız uyuyan kesim kimlerdir?

hükümet dindar bir nesil yetiştirmek istiyorsa ve birdahaki seçimlere kadarki projesi bu ise, bizde bunu görür değerlendirir ona göre oy veririz. halkımız bunu istemiyorsa bir başka partinin diğer projelerine bakar hangisini seviyor ise ona oy verir. çogunluk neyi istiyorsa öyle bir nesil yetişir. cumhuriyet demek seçme ve seçilme özgürlüğü demektir. kalan %50 azınlıkmı elbette değil fakat seçme ve seçilme sistemi çogunlugun aldığı partiyi hükümet yapıyor. bunun adıda cumhuriyet ve tamamı değil çogunlugu temsil ediyor meclisimizde. bu konuda bir şikayetiniz var ise bir önerinizde olmalı. buyurun önerilerinizi dinleyelim. cumhuriyetten daha iyi bir modeliniz varmı? toplumun tamamının fikirlerini kapsayacak. eğerki hitabeyi halkın çogunlugu istemiyor ise andımızı okullarımızda istemiyor ise şu anki yönetim sistemine göre eksiklik var demektir.

mademki bu şekilde düşünüyoruz okullarımızda yıllarca bulunan atatürkümüzün resmi yerine kabenin resmini görmek isteyen velilerde azınlık değilmiydi? onların azınlık iken yenen hakları olmadımı? orta yolu bulmak için birer adım geri atmakdan başka çare kalmıyor. ya hepsi kalkacak eğitimde insanlık odaklı bireyler yetiştirilecek. yada bir kesimin yani oy çoklugu olanın istekleri gerçekleşecektir. dün çogunluk iken borusunu öttürenler bugün azınlık olduklarında azınlık haklarına sığınmaya başladılar. bu bir döngüdür. merak etmeyin yarın bdp gelir suyun başına oturursa hiç şaşırmayın. çünkü azınlıkların mücadelesi herzaman çetin yollardan geçerek ve fedakarca birbirine kenetlenerek olmuştur. hükümet veya koltuk kimseye kalmaz geriye kalan yaşlandığımızda çocuklarımızın gelecekte hangi ortam ve koşullarda yetişeceginin kaygısı kalır. mademki durum bu bugünden uzlaşmaya birbirini suçlayıp aşagıılamadan hor görmeden el ele verebilmemiz bizim faydamızadır. bu çekişmelerin sonucu tarihde hep acı bir son ile bitmiştir.

tunakan

Uzaklaştırıldı
08.02.2012 tarih, yani bu gün Melek Baykal'ın sunduğu programa konuk olan Asena bakın neler dedi:

- "sevgilin var mı"

- bir sürü erkek arkadaşım var... Hepsi ile fingirdeşiyorum. Bir tane vardı pırt diye o da gitti. Yurt dışında yaşıyor, arada bir geliyor. Son 2 senedir Asena'yı kimse tutamıyor. Sevgililerim içinde Türk de var yabancı da var. Amaaan! Gencim güzelim ne yapayım!!!

-"mutlaka çocuk yap"

- Kimden, hangisinden yapayım?

- "özel olanından"

- Hiç biri güven vermiyor. Şımartıyorlar, hediyeler veriyorlar ama evleneceğim adam yok

- 'Pek güzel yapıyorsun.. Bekar ya yapar” diyerek melek baykalda bu iğrençliğe destek veriyor.

Öte yanda:

Kanuni'nin 46 yıllık saltanatında sadece 1.5 yıl İstanbul'da yani sarayda kalmıştır. Ama bakın muhteşem yüzyıl dizisine; kadın düşkünü ve sefahat peşinde biri olarak lanse ediliyor.

İktidar ve RTÜK ne yapıyor bu konularda? Dindar nesil yetiştirmeye çalışanlar, öncelikle bu rezilliklere dur demelidir.

B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,

mademki bu şekilde düşünüyoruz okullarımızda yıllarca bulunan atatürkümüzün resmi yerine kabenin resmini görmek isteyen velilerde azınlık değilmiydi?

Okullardaki Atatürk resmi , andımız , gençliğe hitabe veya yerine düşündüğünüz " Kabenin Resmi " öğrenci VELİLERİ için midir...?

3 farklı okulda öğretmenlik yaptım , binlerce öğrenci gördüm ki kendimiz de öğrenci olduk , doğru dürüst " bir tane öğrencinin " geçip Atatürk resmine hayran hayran baktığını , andımızı , gençliğe hitabeyi okuduğunu GÖRMEDİM...!!! Okusalardı veya okusaydık belki de bir kat daha ADAM olurduk...!!! Eğer okuyorlar beyinleri yıkanıyor mantığıyla bakılıyorsa , KABE RESMİ olduğunda , bakıp bakıp TAVAF mı edecekler...???

Sağlıcakla kalınız...

selam ederim;

aynı fikirde olan birbiri ile çelişen sizlersiniz. okumayan anlamadan sataşma yapan içinizden çıkan bir başkasıdır. tipik CHP sendromu ben demedim o dedi ben mecaz dedim o gerçek anladı. adalet ve doğrulukda çaresiz gördüm sizi. içinizden biri çıkıp özür dilerim yanlış anladım deyebilecek cesarete sahip değil iken bir diğeride hakareti MECAZ kılıfına koyup kendi fikirdaşını uyutmakta.

içinde birbirine saygı mevhumunu yitirip edindiği bilgiler ile, toplumun zeka küpü olarak kendini hisseden ve bir diğerini mantıksızlık ve gelişememek ile sataşma yaratan ardından da "sataşmaya meyilli" diyerek beni suçlayan çok gelişmiş mantıklı arkadaşım. islam dediğimiz insanlıkdan çok uzaklaşmış gördüm sizi. sinir sisteminiz tartışabilecek kabiliyeti sergileyemiyor ise ve mecazi anlamlar gibi kıvrak sözcükler kullanarak fikir ve düşünce sunmak yerine, benim anlayışta yetersiz olan idrakıma göre düz yazınız, yazınız düz olsun içinde hakaret ve küçümseme olmasın. ortada kişileri hedef alan polemikler yaratmak yakışmadı doğrusu. sayın tunakanın dediği gibi "hakaret donanımsızlığın ve çaresizliğin öfke ile birleşimidir". sinir sisteminiz bu konularda tartışmaya yetmiyor ise tartışmak zorunda değilsiniz.

bana yaptıgınız gibi yıllarca insanın seviyesini ölçerek böldünüz. bunu size yaptıran egolarınızdır. eksik ve noksanlık bize mahsustur. dilerim sizde egolarınızı törpüler yapıcı mesajlar ile tekrar karşı karşıya geliriz. kardeşliğimizi birlik ve beraberligimize zarar veren şey decchaldir, ve onun diğer adıda cehalettir.

Vay bee:)Kendini aziz ilan ettin bi anda yoksa mesih mi demeliydim?

Anlaşılan TDK içerisinde geçen sözcükleri anlayamıyorsun o halde senin dilinden konuşalım..

Sürekli sataşmadan bahseden ve islamdan kesitler veren sen değilmiydin mesih zırvalıklarıyla kendi kendine afyon çeken?Bu islamla örtüşüyormu sence bir diğer mevzu sürekli ağzında ciklet gibi CHP'den başka bir şey dönmüyor!

Kendi aklınca beyninin kıvrımları arasında kalmış düşüncelerini empoze etmeye çalışan sen sürekli gelişmişlik kavramı üzerine tezler sunuyorsun bu kadar komik olma:)

Gelişim embriyodan başlar ve hücreleri oluşturur sonrasında organ ve uzuvlar şekillenir bu bir gelişim örneği..Tabi beyin hücreleri gelişemeyenlerde olmuyor değil:)

İnsanoğlu 19.yy ve 20.yy arasında çok şeyler başardı devasa barajlar inşaa etti,yer altında tüneller açıldı,geçit vermeyen dağlar,kayalar oyuldu hatta rakımı değiştirildi gelişim bununla sınırlı kalmadı 20.yy'da uzay ve ay yolculukları yapıldı bu insanlar bunu yaparken dini bir çatışma içinde olmadı ama islam dünyasına bir bakın hala 21.yy'da bile tartıştığımız konular din eksenli daha doğrusu din tüccarlığı üzerine kurulmuş ..

Benim islam'dan uzaklaşmış olduğum fikrini nerden yumurtladınız şayet bu ulusun varolmasını sağlayan değerlere sahip çıkmak sizin kriterlerinize göre islamdan uzaklaşmak ise size lafım yok!

Başkalarının ağzından ve cümleleriyle konuşmayı bırakın maksadınız direk polemik çıkarmaksa veya benle paylaşamadığınız bir sıkıntınız varsa pm yoluyla paylaşın pişman olmazsınız:)

Bazı arkadaşlarla aynı fikirleri ve görüşleri paylaşmamız sizi niye bu denli kıvrandırıp rahatsız ediyor hani nerede kaldı islamın hoşgörüsü?

selam ederim;

güzel ve yapıcı yorumunuz için teşekkür ederim. yazınızın içersinde geçen "uyutulmaz" dediğiniz kesimin içinde bulunuyorsanız uyuyan kesim kimlerdir?

hükümet dindar bir nesil yetiştirmek istiyorsa ve birdahaki seçimlere kadarki projesi bu ise, bizde bunu görür değerlendirir ona göre oy veririz. halkımız bunu istemiyorsa bir başka partinin diğer projelerine bakar hangisini seviyor ise ona oy verir. çogunluk neyi istiyorsa öyle bir nesil yetişir. cumhuriyet demek seçme ve seçilme özgürlüğü demektir. kalan %50 azınlıkmı elbette değil fakat seçme ve seçilme sistemi çogunlugun aldığı partiyi hükümet yapıyor. bunun adıda cumhuriyet ve tamamı değil çogunlugu temsil ediyor meclisimizde. bu konuda bir şikayetiniz var ise bir önerinizde olmalı. buyurun önerilerinizi dinleyelim. cumhuriyetten daha iyi bir modeliniz varmı? toplumun tamamının fikirlerini kapsayacak. eğerki hitabeyi halkın çogunlugu istemiyor ise andımızı okullarımızda istemiyor ise şu anki yönetim sistemine göre eksiklik var demektir.

mademki bu şekilde düşünüyoruz okullarımızda yıllarca bulunan atatürkümüzün resmi yerine kabenin resmini görmek isteyen velilerde azınlık değilmiydi? onların azınlık iken yenen hakları olmadımı? orta yolu bulmak için birer adım geri atmakdan başka çare kalmıyor. ya hepsi kalkacak eğitimde insanlık odaklı bireyler yetiştirilecek. yada bir kesimin yani oy çoklugu olanın istekleri gerçekleşecektir. dün çogunluk iken borusunu öttürenler bugün azınlık olduklarında azınlık haklarına sığınmaya başladılar. bu bir döngüdür. merak etmeyin yarın bdp gelir suyun başına oturursa hiç şaşırmayın. çünkü azınlıkların mücadelesi herzaman çetin yollardan geçerek ve fedakarca birbirine kenetlenerek olmuştur. hükümet veya koltuk kimseye kalmaz geriye kalan yaşlandığımızda çocuklarımızın gelecekte hangi ortam ve koşullarda yetişeceginin kaygısı kalır. mademki durum bu bugünden uzlaşmaya birbirini suçlayıp aşagıılamadan hor görmeden el ele verebilmemiz bizim faydamızadır. bu çekişmelerin sonucu tarihde hep acı bir son ile bitmiştir.
Bi dakika ...
Biz neciyiz ?
Dinsiz miyiz ? :O

selam ederim;

hmm kelime dagarcığımıda oturdugunuz yerden ölçebiliyorsunuz demek. Bay X oldu X-men :))) başka yetenekler varsa buyurun merak ile bekliyorum arkadaşım.

"Görünen köy kılavuz istemez " demiş atalarımız kendinizi rencide edecek söylemlerden hala sakınmıyorsunuz üstüne üstlük maskaralık hoşunuza gidiyor pes doğrusu:))

X-Men benzetmenizi yadırgamadım doğrusu insanüstü güçlerle haşir neşir olmanız gayet doğal:))bir aralar mesih sendromunuz vardıda..

Şimdide mutant konularında ilminizi konuşturmanızı bekliyoruz..

Merhaba,
Okullardaki Atatürk resmi , andımız , gençliğe hitabe veya yerine düşündüğünüz " Kabenin Resmi " öğrenci VELİLERİ için midir...?

3 farklı okulda öğretmenlik yaptım , binlerce öğrenci gördüm ki kendimiz de öğrenci olduk , doğru dürüst " bir tane öğrencinin " geçip Atatürk resmine hayran hayran baktığını , andımızı , gençliğe hitabeyi okuduğunu GÖRMEDİM...!!! Okusalardı veya okusaydık belki de bir kat daha ADAM olurduk...!!! Eğer okuyorlar beyinleri yıkanıyor mantığıyla bakılıyorsa , KABE RESMİ olduğunda , bakıp bakıp TAVAF mı edecekler...???

Sağlıcakla kalınız...
selam ederim;

hiç işte içi boş tutunulan değerler hepsi. mesele duvardaki resim olsaydı o kolay olurdu. mademki bu işin içi boş ne diye tutunup duruyoruz bu saçmalıklara? hani nerede ideoloji düşünce özgürlüğü sevgi saygı? türküm doğruyum çalışkanım ile olacak iş değildir bu devirde yerine bir an önce evrensel ve çağa yakışır yenisi yazılmalı bu bizim elimizdedir. çevreye birbirine doğaya saygılı hoşgörülü insanlığı önplanda tutan bir yenisi yazılmalı. ve tüm kesime hitap etmeli kimsenin bir dayatması olmadan insan olmanın özünü teşkil etmeli. bu benim fikrimdir hükümet ne yapar bilemem. insanlığı önplanda tutmadan din ile alakalı bir and yapmaya kalkarlar ise kendileri kaybederler. ben bunun bilincinde olduklarını ve niyetlerinin kötü olmadıgını düşünüyorum. öğretmenlerinde bu konuda fikirleri alınmalı duvardaki resmin veya hitabenin gençliğe ne tür bir fayda sağladığı. ileri gitmek türklük anlayışının çocuk yaşta aşılanması ilemi olur yoksa insanlık ve birlik ve beraber lik anlayışının gençlerimize verilmesi ilemi mümkündür. her iki kesiminde elini taşın altına koyma ve sevdikleri şeylerden feragat etmeleri gereken bir yola doğru gidiyoruz. umarım sonu hepimiz için hayırlı olur.

selam ederim;

hiç işte içi boş tutunulan değerler hepsi. mesele duvardaki resim olsaydı o kolay olurdu. mademki bu işin içi boş ne diye tutunup duruyoruz bu saçmalıklara? hani nerede ideoloji düşünce özgürlüğü sevgi saygı? türküm doğruyum çalışkanım ile olacak iş değildir bu devirde yerine bir an önce evrensel ve çağa yakışır yenisi yazılmalı bu bizim elimizdedir. çevreye birbirine doğaya saygılı hoşgörülü insanlığı önplanda tutan bir yenisi yazılmalı. ve tüm kesime hitap etmeli kimsenin bir dayatması olmadan insan olmanın özünü teşkil etmeli. bu benim fikrimdir hükümet ne yapar bilemem. insanlığı önplanda tutmadan din ile alakalı bir and yapmaya kalkarlar ise kendileri kaybederler. ben bunun bilincinde olduklarını ve niyetlerinin kötü olmadıgını düşünüyorum. öğretmenlerinde bu konuda fikirleri alınmalı duvardaki resmin veya hitabenin gençliğe ne tür bir fayda sağladığı. ileri gitmek türklük anlayışının çocuk yaşta aşılanması ilemi olur yoksa insanlık ve birlik ve beraber lik anlayışının gençlerimize verilmesi ilemi mümkündür. her iki kesiminde elini taşın altına koyma ve sevdikleri şeylerden feragat etmeleri gereken bir yola doğru gidiyoruz. umarım sonu hepimiz için hayırlı olur.
Milletin nereden geldiğini hatırlatan tek şeydir o resim.NEler yaşadığını neden değer bilmesi gerektiğinin semboludur.Saygıdır minnettir
Hiç hayatınızda böyle bir şey hissetmediniz mi ?

Bi dakika ...
Biz neciyiz ?
Dinsiz miyiz ? :O

selam ederim;

insanı dinli yada dinsiz diye yargılamak kimsenin haddi değildir. dindar dediğin kişinin tarifi baştan yazılmalıdır ve yazılacaktır. dindar kişi başta kendisine ve çevresindekilere saygı sevgi ve hoşgörü ile yaklaşabilen fikir ve düşüncelere açık gönül almayı bilen doğayı ve hayvanları her an gözetebilen. ve aynı zamanda kul oldugunun bilincinde olan kişidir. o kişi makamlara sığmaz. bilirki ulu Allahın bir parçasıdır onun halefidir. herşeyden sorumludur çevresindeki. yaratılış amacı gördüğü her yanlışı gücü yetiyorsa yada yettiği kadar düzeltmektir. kavram bu oldukdan sonra dindar olmayı istemeyecek kimse yoktur.

• Etiketler
    dindar gençlik
  • Üst Alt