Dindar gençlik yetiştirmek.....

Sayin Yüksell Galiba Alinti yaptiginiz benim mesaji okumadan yada tam okumadan yorumlayip bana soru sormussunuz... simdi ben sizin sorunuzu , mesajima yönelik sorulmus bir soru olarak cevaplayamam, cünkü benim mesajim bakin aynen aktariyorum söyle imis...

Dikkat ederseniz mesajimda , Namaz kilmak yasakti , kuran okumak yasakti gibi her hangi bir ibare yok. $imdi siz $u asagidaki

Yaziyi daha dogrusu yazinizin icindeki namaz kilmak kuran okumak yasak diyorsun ey komanda acikla sorusunu neye istinaden yazdiniz...?

Elbette ben milli seflik dönemi ile ilgili yeterince izahat veririm, lütfedip önce siz sorunuzu acarmisiniz... Yazmadigim bir seyi neden yazmisim gibi ifade ederek bunun üzerine soru sormanizin maksadini inanin pek anlayamadim..

Önce aşağıdaki mesaj
Türkiyede böyle bir dönem yasanmadimi..? yani tam senin ti ye alarak yazdigin gibi olmasada islami hakir gören camileri ahira cevirmekte beis görmeyen, dindarlarin baski rejimi altinda inledikleri bir milli sef lik dönemi olmadi diyebilirmisin...?

sonra
Askeriyede namaz kılanlar fişlenmiyor muydu? Başörtü sorunu çözülür bence ama tam hukuk devleti olmak gerek. İktidar bu sorunu çözemez yoksa.

Mesaj üstuste gelince namaz kılmanın kuran okumanın yasak olduğu bir dönem varmış Dinini yaşayanlar fişleniyormuş gibi bir anlam çıkıyor Bunun üzerine ben sizden daha açıklayıcı yazmanızı istedim..

NOT: Milli şeflik dönemini ben yaşamadım Rahmetli olmasaydı Babama soracaktım müslüman olduğun için baskı gördünmü diye?
Babası Dedesi sağ olanlar sorsun ne baskı görmüşler bizde öğrenelim:)
 
Sayin Yüksel o dönemi yasamis insanlari toplasaniz inan nefret edende, özlem ve hasretle o günleri yâd eden tekrar geri gelmesini gece gündüz isteyende cikar.. Nasil günümüzü sefalet icinde gösterenlerde bolluk bereket icinde gösterenler oldugu gibi...

Bu siyasi konular , din eksenli tartisma konulari böyle birsey, katilan herkes en ama en tarafsiz kisi benim diyen bile bir taraftan seda veriyor,farkinda degil.

Burasi icin belki gecerli olmayabilir ama bu tarz forumlarda forum yönetiminin arzusuda , yapmayin etmeyin arkadaslar desede budur, cünkü internet ortaminda en fazla (Türkler arasinda ) reyting bu tartismalardir..

Sayin yüksel yukarida milli sef dönemine ait eklediklerim var, okuduysaniz camilerin satilmasini restoreye tabi tutulmasi restore disinda kalacaklarin kapatilmasi .... Kuran larin toplatilmasi ,Matbaa larda artik Kuran-i Kerim in BASIMI nin durdurulmasi ardindan yasaklanmasi, ezan meselesi Türkce okutulmasi, Arapca okumakta Israr eden sakalli cami hocalarinin sakallarinin tren yolu seklinde jandarmalarla yoluk yoluk makinalara vurulmak yolu ile bir oradan bir buradan kesilmesi , Alevilerin Izdiraplari, Kürtlerin ugradigi zulm.. bunlari yazma ihtiyaci duymadim...

Aslinda bu dediklerim Sadece Milli Sef dönemine ait olan seyler degil bazilari Atatürk-Inönü dönemlerinide kapsiyor ama ben daha fazla tartisma cikmamasi icin milli sef döneminden siz teferruatli bilgi isteyince ekledim...

Ama dedigim gibi sizin soru sordugunuz mesajimda namazin Kuran okumanin yasakligina dair birsey demedim...
saygilar .
 
Üst Alt