Dindar gençlik yetiştirmek.....

Bir yazar demiş ki;
dindarın karşısına tinerci çocukları koyunca anladım ki, yine işkembe-i kübrâdan atıyor, şuur altı kinleri ve hesapları taptâze ve ağzına geleni söylüyor...

Bence bu konuda söylenmiş en güzel söz budur!

Ne ise Chpliler üzülmeyin yukarıdaki yorumu iyi anlayın. Bu ülkede nesil yetiştirmek isteyen isteyene iyi biliyorsunuz(!) Becerebilen var mı?!

Ne ise Akpliler siz de fazla umutlanmayın, siz de yorumu iyi anlayın(!) içi ne kadar boş... İyisi mi kimseye umut bağlamayın kendi çocuklarınızı dört dörtlük dindarlar olarak yetiştirin ki bunu ben can ı gönülden isterim.

Meydanda hararetle tartışılıyor konu günlerdir... Daha önemli konular var: Terör vb. Mesela, MİT'çilere yakalama kararı filan çıktı. Ama siz illa ki bu konularda tartışacaksınız. Bir laf(!)ta takılıp kaldınız. Ne ise işte böyle ana muhalefet oldukça böyle iktidar her daim...

Herkese iyi forumlar...

Bir yazar demiş ki;

Bence bu konuda söylenmiş en güzel söz budur!

Ne ise Chpliler üzülmeyin yukarıdaki yorumu iyi anlayın. Bu ülkede nesil yetiştirmek isteyen isteyene iyi biliyorsunuz(!) Becerebilen var mı?!

Ne ise Akpliler siz de fazla umutlanmayın, siz de yorumu iyi anlayın(!) içi ne kadar boş... İyisi mi kimseye umut bağlamayın kendi çocuklarınızı dört dörtlük dindarlar olarak yetiştirin ki bunu ben can ı gönülden isterim.

Meydanda hararetle tartışılıyor konu günlerdir... Daha önemli konular var: Terör vb. Mesela, MİT'çilere yakalama kararı filan çıktı. Ama siz illa ki bu konularda tartışacaksınız. Bir laf(!)ta takılıp kaldınız. Ne ise işte böyle ana muhalefet oldukça böyle iktidar her daim...

Herkese iyi forumlar...

Bu dediklerinize karşılık hatta hakaretlerinize karşılık size de denilecek şey belli aslında.Gözünüze gözükür var ya da tam bir tabiri var ama sizin uslubünuza uymayacağım..

Ama müslüman geçindiğinizi görüyoruz insanları ötekileştirip aşağılayarak .Tebrik ederim

Bu dediklerinize karşılık hatta hakaretlerinize karşılık size de denilecek şey belli aslında.Gözünüze gözükür var ya da tam bir tabiri var ama sizin uslubünuza uymayacağım..

Ama müslüman geçindiğinizi görüyoruz insanları ötekileştirip aşağılayarak .Tebrik ederim

Yorumunuzu okuyunca resmen şok oldum! Ne yazdımda bu kadar öfkelendiniz?

Biz bu insanların zaten ne dediğinizi iyi anlıyoruz.Sadece sizin değil ki .İnsanlık dışı bir durum bu.Yeterince sinirlenilebilir .

Konunun devamı: Dindar gençlik yetiştirmek

Ecnebiliğimizi zındık ve kafir oluşumuzu illa yüzümüze vuracaksın ayıp ama bak kırdın kalbimi.
Yani başbakanın aklına geldi bizim aklımıza gelmemişti.
Şartsız koşulsuz inancınıza hayranım ...
Başbakanın aklına gelen sizin aklınıza geldiyse niye hala yazıyorsunuz?Çünkü aynı yöne bakıyorsunuz demek ki :)
selam ederim ;

Allah insanlari ayirmis iman edenler etmeyenler diye. iman edenlerinde bir kismini ayirmis sahte ve gercek diye. butun bunlari yapmaya muktedir olan ulu Allahdir. hic bir din mensubu ayirmak bolmek gibi ulu Allaha ait olan yargilamalari yapamaz. hakimiyet ve yargi ulu Allahindir. akli yetmeyen varsa yorum yapanlarin yorumuyla yetinir. akli hic olmayansa anlayip idrak etmeden ayetleri uydurur. akli yeten ise kendi idrak ve dusuncesi ile kolayca insanligi butun olmaya cagiran bu guclu insanlik ilmini idrak eder. sonucta yeten yetmeyen hic olmayanda bizdendir tek yapilacak is insana saygi gostermektir. islamin özü budur.
Afedersiniz ama siz aşmışsınız herherherşeyi. Çünkü bu dünyadan haber vermeyi bırak berzah aleminden bize geliyorsunuz gibi geldi bana. Orda havalar nasıl?

Şahsen benim inanışım gereği olarak Allah'ın emrettiğini yasaklayamaları sebebiyle hazmedemiyorum. Ve inanışımın gereği olarak böyle düşünmek zorundayım. Bu problemin bir an önce çözülmesini istediğim gibi nasıl inancımın tüm gerekliliklerini yapmam gerektiğini biliyorsam çözülmesinede katkım olmasının gerekliliğini biliyorum.

Ve bu problemi oluşturanlar bunun sorumluları karşısında nasıl çaresiz kalınıyorsa, kim bunun sorumlularıysa lanet ediyorum. Allahın laneti üzerlerine olsun.

Ama ne olursa olsun. Bu tarafta yasaksa yasaktır. Yasak oldukça uymak zorunda kalıyoruz, devlete saygısızlık ve itaatsizlik yapmamak karşılığında.
Ama öbür tarafta sorduklarında neden sorumluluklarına Benim emir ve yasasklarına uymadın? Konu dahilinde cevap verebileceğime inanıyorum.

Allahın yasaklarına neden yasakladın diye Allah sorduğunda ise onlara işte bu beni ilgilendirmez.

Üst Alt