• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

dinci

• Konbuyu başlatan smurf
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 24
  • Görüntüleme 5K

Okunuyor :
dinci

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sayın yönetici:

Üyenin mesajını silip bu notu yazmışsınız, bu kural belli başlıklar için mi geçerli? yoksa tüm forum için im? tüm forum için değil sanıyorum, çünkü onlarca yüzlerce başka üyelerinin yorumlarına cevap var forumda, zaten normal de de öyle olur forumlarda karşılıklı üyelerin yorumlarına cevap tarzında yazılar yazılır.

acaba sadece bu başlığa özel bir kural mı? çok merak ettim.

muhabbetle.
Sayın üye her kategorinin içeriğine göre ayrı ve birde bütün forum için genel kurallar vardır..

Üyenin mesajını silerken yazdığım kural sadece Süper sözlük bölümü için geçerlidir.

Süper Sözlük bölümü tartışma bölümü yada diğer üyelerin yorumlarına cevap tarzında yorum yazma bölümü değildir.

Bu konu hakkında tartışmak ,karşılıklı yorum yazmak istiyorsanız uygun bölüme ayrı bir başlık açıp ordan devam edebilirsiniz.

ARIZA

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
Başka üyelerin yorumlarına cevap tarzında yazılar yazılıp tartışmaya girilemez
Tuhaf nir durum ama olsun ,

Kimseye cevap olmasin...ben baslik ile ilgili yazayim..

Dinci
sona gelen ci cü cu gibi ekler yukarida yazildigi gibi degildir Dil bilgisi kurallarinda..

Atatürkü sevene Atatürkcü dendiginde ,aslinda biz o kisiye Atatürkü seviyorum dedigi icin
Atatürk cü dedigimizde ona Atatürk'ü Kullanip alet eden , bunu yparkende Aglayan kisi mi demi$ demis oluyoruz.... Tabi din haricinde bu ciler cu lar ci ler iyidir ama konu din mi... inanclilara karsi taassup oldumu her yol roma...

Buda benim yorumum ..cevap tarzinda kimse yazmasin..

Son düzenleme:
R

redyellow

Ziyaretci
Şİmdi de SÖZLÜK KURALARI çıktı, eyvah eyvah... bu gidişle kuralları delmeden herhalde bu konuya yorum yapamayacağım:)

ARIZA

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
Sayin Admin Madem ki bu bölüm sözlük bölümü....

Bas sayfasinda Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin oldugu ve yine Atatürk'ün kurdugu
Türk Dil Kurumu na sorduk

Türk Dil Kurumu

Dinci nedir diye...

TDK dinci diye bir kelime vermedi onun yerine birlesik olan Kökten Dinci kelimesini verdi

ve anlam olarakta
Dinî görüşleri her alana yaymak isteyen kimse.
den baska birsey vermiyor...

Tartisma zemini olmadigini aciklamissiniz ama kelimelerin anlamlarinin TDK nin sunumu ile alakasiz verilmesi dogrumu..

Tamam alttakilerin yazilarini sildiniz ama üsttekilerde kelimeyi dogru telaffuz etmemisler...
Ne olacak simdi ..? Üsttekiler imtiyaz sahibi kalsinmi diyelim...

R

redyellow

Ziyaretci

Bas sayfasinda Mustafa Kemal Atatürk'ün resminin oldugu ve yine Atatürk'ün kurdugu

Türk Dil Kurumu

Dinci nedir diye...

TDK dinci diye bir kelime vermedi onun yerine birlesik olan Kökten Dinci kelimesini verdi

ve anlam olarakta

Dinî görüşleri her alana yaymak isteyen kimse.
den baska birsey vermiyor...

Tartisma zemini olmadigini aciklamissiniz ama kelimelerin anlamlarinin TDK nin sunumu ile alakasiz verilmesi dogrumu..

Tamam alttakilerin yazilarini sildiniz ama üsttekilerde kelimeyi dogru telaffuz etmemisler...

Kıymetli adminizin cevabını merakla bekliyorum.

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye

Türk Dil Kurumu

Dinci nedir diye...

ve anlam olarakta den baska birsey vermiyor...

Bak ARIZA beni TDK kuralları,yorumları,sözlük anlamları hiç alakadar etmez burası SÜPERMEYDAN ve burda buranın kuralları geçerlidir.

TDK'nın verdiği sözlük kelimeleri ve anlamlarının burda olmasını isteseydik zaten 2 saatimi alırdı bütün sözlüğü taşımak buraya ama burası Süper sözlük yani üyelerin kendine özgün yorumlarını,kendi görüşlerini yazmasını istedik ama tartışma konusu haline getirmeden,saldırmadan,hakaret etmeden,misilleme yapmadan(din konusuna karşılık senin sürekli Atatürk'ü konu etmen gibi..)

Burada eski üye,yeni üye,en çok mesajı olan üye falanmış filanmış... kimsenin kimseden üstünlüğü ve imtiyaz üstünlüğü,ayrıcalığı,lüksü yoktur ARIZA!

Sözlüğe açılan konuda kelimenin,deyimin her neyse TDK'daki gibi aynı anlamı açıklamasını beklemiyoruz biz kimseden .Önemli olan Sözlük kuralları...

ümmi

Kıdemli
Üye
o zaman tarifimi yeni düzenleme ile yazayım efenim.
Dinci;bazılarının yeni ürettiği lugate göre,sözcüğe cu ,cü,cı,ci eklerinin katılmasıyla din sahtekarı anlamı yüklenilmeye çalışılan (ama iş kendi taraflarına döndürülüp atatürkçü,cumhuriyetçi,devletçi,halkçı,özgürlükçü,.... gibi türemiş sözcüklerin asla bu manaya gelmeyeceği sanılan )yeni moda hakaret kelimesi.

Son düzenleme:
Üst Alt