Dinci Yobazlar-II.Kisim

Selam!

Bu ikinci bolumde forumda acilmis iki basliktan kendi konusma metinleri ile
Dinci/yobaz/tekkeci ucgeninin baglilarinin durumunu orneklemek istiyorum

I-Konu basligi: Tahkiki imanın tehlikesi

Aladin- ...eh ozaman önce okuyun o kisilerin kitaplarini fikir sahibi olun sonra gerisini hemde hepsini, zaten geriye ne kaliyorsa konusalim...
önce sizin itikadinizi bilmemiz icin o kisiler hakkinda ki görüsünüzü bilmemiz gerekir. eger fikir beyan etmekten kacinirsaniz, hic ugrasmiyalim, ben bosa kürek cekmekten hicmi hic hoslanmam... yapacagim paylasimla ya istifade ederim , ya istifade edilirim...
.... önce okuyun o kisilerin kitaplarini....

Dogru soyluyor once ogrenmeli de...
KIM O KISILER?
Ekibinden bziya acikliyor.

Bziya-Eshabı Kirama dil uzatan, sapık, mezhepsiz Seyyid Kutup , Efgani , Mevdudi , İbni Teymiye , Abduh vs. gibi İslam düşmanlarını savunması ve bu sapıkların yolundan gidipte Ehli sünnetim safsatalarıyla insanları ahmak yerine koymaya çalışan sapkın zihniyetin mensuplarını savunması tek başına çok ama çok yeterli bir sebeptir.

Aladin- insaf cercevesinde derken, nasil olursa insafli, nasil olursa insafsiz olurdu... ve yine görüyorumki o ibni teymiye konusunda sizde net degilsiniz...

Serdengecti- İbni teymiye yi okumadım, Onun için olumlu yada olumsuz bir yorum yazmak, yanlış olur benim için.

Aladin-yanlis ararsak nerden basliyacagimi bilmiyorum... isimlendirmeyince, herkese göre o isimlerinde degisebilecegini göz önüne alirsak... acaba sifatlarini belirtiginiz kisiler sizin icin kimlerdir... ibni teymiyeyi bende okumadim, efganiyi, abduhu , bende okumadim, ancak benim icin ehlisünnet alimlerinden mesela ahmet davutoglunun sehadetini ben gecerli ve yeterli bulurum... ya siz...

[RENK]..... ibni teymiyeyi bende okumadim, efganiyi, abduhu , bende okumadim.......[/RENK]
..... ancak benim icin ehlisünnet alimlerinden mesela ahmet davutoglunun sehadetini ben gecerli ve yeterli bulurum... ya siz...

Yani beyefendi
HIC OKUMAMIS
HIC BILGISI YOK

Seyhlerinden biri
KOTUDUR DEMIS.

Girmis supermeydana
Kim tekkeci degilse vuruyor.

Neden
KOTU DEDILER YA!


II-Konu basligi: Tasavvuf açısından zikir esnasında ağlamanın hükmü

Yine sn Aladin bir baslik acmis: http://www.supermeydan.net/forum/forum432/thread50750.html

“Bir şahsın, ism-i Mevlâ zikredildiği vakit yüzünü yerlere sürmesi, gözlerinden yaşlar akıtması iyi değildir.

Kur’an cennetliklerin/ muttakilerin Allah cc nun birakin adini duymayi; O’nun sozlerini duyduklari anda YUZLERINI AGLIYARAK YERE SURDUKLERINI /secde ettiklerini soyler:
17.107.De ki: "İster inanın ona, ister inanmayın. O, kendilerine daha önce ilim verilmiş olanlara okunduğunda, onlar, çeneleri üstü secdelere kapanıyorlar."
17.108.Ve diyorlar: "Rabbimizin şanı yücedir, Rabbimizin vaadi mutlaka gerçekleşecektir!"
17.109.Ağlayarak çeneleri üstü kapanıyorlar; o onların huşûunu artırıyor.

"Onun bu hâli, nefsinin harûn edilmiş olduğuna (azgınlığına, inatçılık ve huysuzluğuna, doğru gitmediğine), yahut gizli bir sûrette vucûd(1) ve enâiyet(2)le helâk kılındığına delildir.
Tekkeci yobazlarin boyle soyliyerek sapik olarak niteledikleri aslinda bakin kimler: PEYGAMBERLER!
19/58.İşte bunlar, Allah'ın kendilerine nimet lütfettiği peygamberlerdendir: Âdem'in soyundan, Nûh'la birlikte taşıdıklarımızdan, İbrahim ve İsrail'in soyundan, kılavuzluk edip seçtiğimiz kimselerden. Kendilerine Rahman'ın ayetleri okunduğunda, ağlayarak secdelere kapanırlardı.
.... İşte bunlar, Allah'ın kendilerine nimet lütfettiği peygamberlerdendir....
..... ağlayarak secdelere kapanırlardı......

“Eğer bu hâl ve tavır lâzım ise (mutlaka ağlamak istiyorsa), onu cevf-i leylde (gecenin ortasında) karanlık ve yalnız bir mekânda, Allâh’tan mâada hiç bir ferdin huzûr ve ıttılâı bulunmayan (kimsenin görüp duymadığı) yerde yapmak muvâfıktır.

Kur’an’a gore SAHABELER gizli yerlerde degil, Muhammed as’in onunde agliyorlar.
5/83. Resule indirileni dinlediklerinde farkına vardıkları gerçekten dolayı gözlerinin yaşla dolup taştığını görürsün. Şöyle derler: "Ey Rabbimiz, iman ettik. Artık bizi de gerçeğin tanıklarıyla birlikte kaydet."
........ gözlerinin yaşla dolup taştığını görürsün....

“Böyle bir şahsın etvâr-ı mezkûresini istihsân (anlatılan bu tavırlarını, zikir esnasındaki ağlayıp sızlamalarını hoş ve güzel görmek), büyük günah ve vebâl teşkil eder. Bu gibi ahvâle şâhid olmaktan kaçınınız, hazer ediniz (sakınınız)!”
...... büyük günah ve vebâl teşkil eder...

Kur’an’in dini nerede; tekkeci yobazlarin dini nerede?

MUSLUMAN UYANIK OL!
AKLINI KULLAN!
CUNKU ALLAH cc:
10.100. Allah'ın izni olmadıkça hiçbir benlik iman edemez. Allah, pisliği, aklını kullanmayanlar üzerine bırakır.
 
Üst Alt