• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Dinci ile Dindar arasındaki 7 fark!

Okunuyor :
Dinci ile Dindar arasındaki 7 fark!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

consume

Kıdemli
Üye
Birde dindar insanlar müslümanlar tarafından, ne yaptıkları uyguladıkları emir ve yasaklara rıza gösterdikleri ölçüde savunulur. Mesela ben namaz kılmıyorum ama içim temiz diyenler varsa gelsinler bunu külahıma anlatsınlar. Ama beş vakit namaz kılan vs. bütün emirleri yerine getirene daha çok itibar edilir. İnsan bilinçlendikçe bu ikisi arasındaki uçurumu çok rahat görür baktından sonra. Namaz kılmayanla kılan arasındaki farkı göremeyen varsa mesela algılarına ince ayar yaptırsın.
Sanane .Allahın ne yapacağını bilir.Cezamı ister verir belki bir hayır yaparım.Sen onca dindarlığınla cayır cayır yanarken ben senden on sene az yanarım.
Ne bu bilmişlik.

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Sanane .Allahın ne yapacağını bilir.Cezamı ister verir belki bir hayır yaparım.Sen onca dindarlığınla cayır cayır yanarken ben senden on sene az yanarım.
Ne bu bilmişlik.
O zaman bende şöyle diyeyim. Benim ne dediğimden sanane. Çok bilmişlik değil kuranda yazıyor. Ben dindarımda demedim. İbadetin kabul olması için Allaha itaat etmek gerekir dedim. Kurana uymak gerekirr dedim. Allahtan başka tanrılar edinmemek gerekir dedim.
Şİmdi kötümü söylemişim. Beni yanlış anlamışa benzediniz.

Allah ne yapacağını bilir. Onuda kuranda belirtmiş zaten !!!

tunakan

Tecrübeli
Uzaklaştırıldı
ya neden aynı kişi her şeyi kişiselleştirip ve başlık konusundan uzaklaştırıyor? ve nasıl oluyorda siyasal konularda karizmatik üye anketinde adı geçiyor çok merak ediyorum. işi insanları tahrik etmek olan ve bilgi yoksunu biri bence haketmediği şeyleri bu forumda buluyor!

consume

Kıdemli
Üye
O zaman bende şöyle diyeyim. Benim ne dediğimden sanane. Çok bilmişlik değil kuranda yazıyor. Ben dindarımda demedim. İbadetin kabul olması için Allaha itaat etmek gerekir dedim. Kurana uymak gerekirr dedim. Allahtan başka tanrılar edinmemek gerekir dedim.
Şİmdi kötümü söylemişim. Beni yanlış anlamışa benzediniz.

Allah ne yapacağını bilir. Onuda kuranda belirtmiş zaten !!!

E o zman ne değneğiniz havada höyt höyt diyorsunuz ?.Herkesin günahı sevabı kendine.HEr koyun kendi bacağından asılacak.Düzgün yazın düzgün anlaşalım.Uslubumdan rahatsız olmayın.Aynı sizin gibi konuşuyorum.Aynaya bakınca kendinizden bile rahatsız olduğunuzu düşüneceğim nerdeyse.
Ya da bir foruma 2 anarshi fazla mı gelir sizce :p

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Ağzın bozuk, saygı yoksunu, kişilere saldıranlar bu forumda hala barınıyorsa emeğe saygı göstermeli.

Bir söz vardır. eğitim cehaleti alır eşeklik baki kalır diye. Bilmem gerekli yerlere ulaşmıştır.

:))

consume

Kıdemli
Üye
Ağzın bozuk, saygı yoksunu, kişilere saldıranlar bu forumda hala barınıyorsa emeğe saygı göstermeli.

Bir söz vardır. eğitim cehaleti alır çok eşeklik baki kalır diye. Bilmem gerekli yerlere ulaşmıştır.

:))
Önce aynaya bakarak tekrar edin.Önce deyin ki ben çok pişkinim.Sonrasında kendinize kabul ettirene kadar 100 kez tekrarlayın..
Ben çok kavgacıyım deyin.Nasıl baki kalabildiğinize de şaşırın.Hala bu forumda kalabilmeniz elbette bir mucize.

ashenarşi

Kıdemli
Üye
E o zman ne değneğiniz havada höyt höyt diyorsunuz ?.Herkesin günahı sevabı kendine.HEr koyun kendi bacağından asılacak.Düzgün yazın düzgün anlaşalım.Uslubumdan rahatsız olmayın.Aynı sizin gibi konuşuyorum.Aynaya bakınca kendinizden bile rahatsız olduğunuzu düşüneceğim nerdeyse.
Ya da bir foruma 2 anarshi fazla mı gelir sizce :p
size cevap yazan olmadı. görüldüğü üzere ibadetinizede karışmıyorum. Burası tartışma platformu ama yazmamdan rahatsız olmanız beni şaşırtıyor.

ashenarşi

Kıdemli
Üye
Önce aynaya bakarak tekrar edin.Önce deyin ki ben çok pişkinim.Sonrasında kendinize kabul ettirene kadar 100 kez tekrarlayın..
Ben çok kavgacıyım deyin.Nasıl baki kalabildiğinize de şaşırın.Hala bu forumda kalabilmeniz elbette bir mucize.
Ben ortaya attım. direk bana bana yazılanlara cevap veremiyorumda siz bana nasıl böyle saygısızlık yapıyorsunuz!!!

consume

Kıdemli
Üye
size cevap yazan olmadı. görüldüğü üzere ibadetinizede karışmıyorum. Burası tartışma platformu ama yazmamdan rahatsız olmanız beni şaşırtıyor.
Destekli atarsan sana kimse gülmeyecek söz veriyorum :).Çok sinirlenme sakinnn derin nefess al.Kimse senin fikirlerine itiraz etmiyor.KAvgacılığın pişkinliğin ve uslubundur düzeltmen gereken.Yoksa allahın bir kulusun ne diyeyim.

consume

Kıdemli
Üye
Ben ortaya attım. direk bana bana yazılanlara cevap veremiyorumda siz bana nasıl böyle saygısızlık yapıyorsunuz!!!
Ortaya değil bize söylediniz.Lütfen biraz delikanlı olun ya....
Neden başkalarına yaptığınız aynı şey size yapılınca rahatsız oldunuz.Yoksa bu mesajı da mı ispitleyeceksiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt