• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Din Üzerine Sözler

Okunuyor :
Din Üzerine Sözler

sailor

Amatör
Üye
(Sûre-i Taha, Ayet 124)
“Her kim benim zikrimden uzak olur, kulak asmazsa (kulak vermezse), geniş durur ise onun dünyada yaşamasını sıkıntılı ederim. Kıyamet gününde onu kör olarak mahşere getiririm.”

(Sûre-i Taha, Ayet 125)
“Ya Rabbi! Beni niçin kör olarak mahşere getirdin. Ben gözlü idim” der. Allah'u Teâlâ:

(Sûre-i Taha, Ayet 126)

“Sen dünyada benim zikrime göz yumdun, aldırmadın, ben de seni böyle yaptım, kör ettim. Sana ayetlerim geldi, onları gördün, görmemezlikten geldin, unuttun. Sen de böylece unutuldun, bu gün gözlerin kör kaldı.”

En büyük cahilliği kendileri yapıyorlar.Öbür tarafta gerçekten çok merak ediyorum bu insanların halini, Allahla ve Onun yolundakilerle dalga geçenleri ebedi bir cehennem onları bekliyor.Bu dünyada istedikleri kadar dalga geçsinler yada inanmasınlar.Hesap öbür tarafta:)

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
En büyük cahilliği kendileri yapıyorlar.Öbür tarafta gerçekten çok merak ediyorum bu insanların halini, Allahla ve Onun yolundakilerle dalga geçenleri ebedi bir cehennem onları bekliyor.Bu dünyada istedikleri kadar dalga geçsinler yada inanmasınlar.Hesap öbür tarafta:)
Bu da kocakarı sözü...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Sn. sosyalist sizin mantığınız neleri kabulleniyor acaba?Allah'ın dediklerini söylemek kocakarı sözü mü oluyor sizce?
Dikkat edin sayın salior.
Kocakarı sözü dediğim sizin ifadenizedir.
Şuna yani:
sailor´isimli üyeden Alıntı
Cennetlik mi cehennemlik mi olduğumuz belli üstelik.
Bunu değiştirme ihtimalimiz var mı ki?

İnsan burnu olmasaydı bilim burun bulur muydu?:cunaaaao:
Nasıl haberin olmaz sayın ashenarşi!
Bırakın burun bulmayı senin aynını bile yaparlar:))

ümmi

Kıdemli
Üye
İşte ölünce göreceksiniz efenim bitiyo mu,bitmiyo mu.
uyuduğun zaman perde kapanıyo mu efenim.Yüzlerce ruya görüyosun.Unutmayın bedenimizle değil ruhumuzla insanız."Uyku ölümün kardeşidir "buyurmuş Rasulullah.
Bazan kabuslar görür insan uyanınca" çok şükür" der hani.Ölünce uyanışı olmayacak.Buna kabir azabı derler efenim.Bide yeniden yaradılış var sonra.kıyamet kopup,alem başka bir aleme dönüştükten sonra,aynı bu dünyada hayat yarattığı gibi,yeni yaşam alanları kurulacak.Burada ruhunun kazandığı duruma göre bedenleneceksin.
imkansız mı sizce.Bence anne karnında üç beş günlük bir hücre topluluğuyken bu dünyayı size anlatsalar yine imkansız derdiniz.

Üst Alt