Din kültürü..

bırakalım diğer dinlerin anlatılmasını islamı bile anlatamıyorlarki sorun eğitimde veriyorlar 40 yaşındaki hocaları artık hayattaki tek ama cı paran kazanmak olan insanları öğretmen diye sonra vasat . tamam yaşlı öğretmenlerde daha çok bilgi var ama bana veremedikten sonra neyleyim o bilgiyi kimi hocalarımız vardır dersiniz 20 yaşında onları tenzilen konuşuyorum . kısacası öğretilen derslerin içeriği ve müfredat belli ancak bunları öğretenler yanlış diceksiniz fen liseleri anadolu liseleri süper haklısınız ancak bardağın %30 u dolu diye dolu kısımla övünmek olmaz.
 
China ö yle zannediyorum ki siz maksadi anlayamadiniz..! Bir bardak suda koparilan FIRTINA zaten islam... Din kültürü adi altinda sorsunlar isterse 100 soru sorsunlar 20 si mecusilerle 40 soru yahudilikten 40 soru da Hristiyanliktan soracagiz deseler Islamdan soru gelecek diye ziplayanlarin o zaman GIK i cikmaz , medeniyiz soracaklar tabi derlerde 3 soru islamdan gelecek oldumu ....
ortada hersey....
 
selam ederim;

sevgili komando insanların korkusu islamiyet değil aslına, islamiyet adı altında yürütülen, uygulanan yanlış olaylardır. yanlış olan bir diğer hususda büyük çogunluğun inandığı bir anlayışa karşı cephe alınmasıdır. siyasilerin yaptığı politika bu hale getirdi bizi, toplumun bir kısmında islam fobisi ortaya çıktı. kılık kıyafette, yeme içmede, özgürlüklerinin kısıtlanacağını onlara düşündüren propagandalar yapıldı. ben iki tarafada hak veriyorum, bu aşılması zor bir engel değildir, ayrıca sosyalistede katılıyorum bir tek din taraftarlığı değil diğer dinlerin tarihleride sorulmalı. ozaman eşitlik olacaktır. DİN öğrenimi tanlızca din dersli ile olmaz, ailede başlar doğruluk, dürüstlük, okulda devam eder ahlak, temizlik, maneviyat, ve hiç bitmez okuldan sonra devam eder DİN. yaşantı ile iç içe sosyal bir olaydır doğrunun parçası olmak, bize bunu bildiriyor kitaplar. sevin diyor insanları, bölünmeyin diyor din'e bu açıdan bakıldığında tüm insanların temel arzusudur ve islamiyetin içersinde var olan bir anlayışdır. ama islami hakkı ile anlatan bir insan çıkmadı bugüne kadar, baskı ile olmaz bu işler, gönül işidir DİN anlayış işidir.
 
Son düzenleme:
komando eğer bu insanlara dini güzel öğretselerde , tans hanımın dediği gibi islamdan korkar hale getirmeselerdi bu insalarda bu yolu seçmezdi taraf olmak yerine hoşgörü ve anlayış derim :prv:
 
Arkadaslar din ister islam olsun isterse digerleri ögrenmek icin illa birilerine ihtiyacmi var..?


Tansxx kardes okullarda ögretecekleri din kültürü ve ahlak ne olacakki , hepsinden azar azar ortaya bir karisik tamamdir...

Bizim solaklar bunu bile seriat geliyor diye zipliyorlar...

Mesele o yada bu degil bunu saga -sola kivirip oraya buraya bükmeye gerek yok mesele hemde tamamen islam...

Bazilarinin istegide bu, Bu Topraklarda islam olmasin hangileri olursa olsun , Müslümanlar olmasin hangileri olursa olsun...

Üniversite Imtihanlarinda cikacak ilk 5 soru , Yönetimin seriat olmasini saglayacak : )))
 
selam ederim;

komando sen bu fikrinde haklısın bana görede ama insanları bu duruma getiren politikacıların söylemleri oldu. her iki tarafında hataları çok var. oluşturulan islam fobisinde akp ninde chp ninde sorumlulugu üstlenmesi lazım. çözüm üretecek faydalı bir tartışma olması için kendi aramızdada olsa sorunu bulup onun üzerine gitmeliyiz. yoksa herkez birbirini suçlarsa neden çok bulunur ama faydası ki me ki? din neye sebep oldu kimi doğru yola getirdi bölünmeden başka bü ülkede? anlaşılamamış bişey var ortada çok dua ezberleyip çok namaz kılıp kim dogru düzgün insan olmuş? yanındada çok şey var olunması gereken bunların. bence okullar ve camiler iç içe olmalı, maneviyat öğretilmeli genclerimize camilerde ama ne mümkün öğretilen şeylerin maneviyat ile ilgisi yok. zaten mumkunde değil bu kargaşada üzücü aslında.
 
Son düzenleme:
bence herkes dinin ne oldugunu biliyor bir takim hurafalar sokarak messep leri pati aline getirdiler, peykanber sananinda messepleri olmadigi bilinmektedir birileri gelip ben böyle yapacagim deyerek bölmüsler,inanc tek allaha olunca burta elestirecek bir sey yok nefis suclu vicdan yargiliyicidir. simd kimsenin kafasini karistirmayin birakin insanlar baris icinde yasasin ,her kuyun kendi bacaginda asilir.
 
bence herkes dinin ne oldugunu biliyor bir takim hurafalar sokarak messep leri pati aline getirdiler, peykanber sananinda messepleri olmadigi bilinmektedir birileri gelip ben böyle yapacagim deyerek bölmüsler,inanc tek allaha olunca burta elestirecek bir sey yok nefis suclu vicdan yargiliyicidir. simd kimsenin kafasini karistirmayin birakin insanlar baris icinde yasasin ,her kuyun kendi bacaginda asilir.


Kardes kusurabakma ama 3000 mesaji gectin hala Türkceyi yazmayi ögrenemedin yaaa...!

Inadinami yapiyorsun...? Kardes yazdiklarini anlamak icin bayaa bir ter döküyoruz..
 
selam ederim;

muhterem komando konu ile ilgisi yok yazdığınızda eleştriden çok sataşma var, olurmu yakışırmı insanların eksiğini ifşa etmek sevgili muhammedimizin inananlarına, nerede yaşıyor, ana dili ne, eğitimi ne durumda, bunları biliyormuyuz sayın kırmızıgülün? herşeye rağmen oda dili döndüğünce düşüncelerini ifade etmekte özgür değilmi? anlamadıysanız sorunuz muhterem kardeşim öne çıkan egonuzdur. hiçmi barınmasınlar burada hep aynı fikirden olanlarmı kalsın istiyorsunuz nerede barış el ele vermek.
 
Ne alakasi var simdi Tansxx...?

Bu eksik degil , ben özgür degilsin yada burada yazamazsin fikirlerini beyan edemezsin , buradan defol git ...! gibi seyler mi yazdim da sen benim yazimi o minvale oturtmussun...!!

Burada ayni fikirde insan kalsin istiyormusum...! Gercekten sen ya baska birinin yazisina cevap verdin yada Art niyetlisin...fitne ciksin istiyorsun..

Dedigim sadece 30000 mesaji gectin biraz Türkce yazarken dikkat et ..! demek senin bana isnat ettiklerinin hepsini kapsiyor demek...!!!!! cok ilginc gercekten bana karsi tavrini anlayamadim..!
 
Üst Alt