Din dersinin çocuklara 8 zararı

Din Dersi kaldırılsınmış zaten kaldırdınız. Din cahili olmaları sizin için en büyük bilgelik değil miydi?

Eyvah çocuğum Din-le-ni-yor!

Milli Güvenlik Dersleri kaldırılacaksa, din dersleri de kaldırılsın diyenlerin kıyas zekası elmaya armut gibi dur diyen hazır olcuların vicdan kovuğuna parazit toplaya dursun. Bu ülkede Milli olan bütün değerlerin karşısına Allahı dikme modası kafamıza vurulduğundan beri Günaydınla Selamunaleyküm arasına gerilen beyinsiz çarmıhlara döndük.

Biri onca cami dururken okullardaki mescitte ne ola ki diyerek secde törpüleyen yazılar yazdı diğeri selamunaleyküm diyen öğrenciden rahatsız olup Allahın selamıyla sırtını kaşıdı. Anlayacağınız şu garip din dersinin başına konmadık fabrikasyon leş kargası kalmadı. Aman çocuklarınıza tembih edin sıkı sıkı Allahtan uzak dursunlar ola ki,

1- Besmele çekmeyi öğrenirler beyinlerinin pimi çekilir gençliğin kafası patlatılır. Bir köşede kafayı çekmeleri besmele çekmelerinden iyidir.(!)

2- Aman aman tanımadığı insanlardan kelime-i şehadet alıp eve getirmesinler maazallah içine ne koyulduğu belli değil(!)

3- Aman ahiret mafyasının eline düşmesinler düşerlerse öldükten sonra nereye gidileceğinden haberdar olurlar psikolojileri yolunur uğraşamazsınız sonra(!)

4- Bırakalım seccadeyi yoga minderi sansınlar abdesti self servis duş olarak bilsinler öğrenirlerse seccadeye kafa atmanın en imanlı basket olduğunu anlayacaklar maazallah beş vakit secde kanı beyne toplar çocuklarınız su torbası gibi gezer yazıktır(!)

5- Aman birisi ölür de ruhuna Fatiha filan okurlar ergenden ölümün farkında olurlar yavrunuz çok genç yazıktır(!)

6- Peygamberi ve Ashabını tanımasınlar tanırlarsa salavat filan getirirler şefaatini umarlar olmadı Medineye gitmeye kalkarlar dinin neresinden dönerlerse KÂRdır.

7- Aman Namaz gibi toplu eylemlere katılmasınlar beden eğitimi dersi nelerine yetmiyor kalplerini biz eğitiriz(!)

8- Ola ki bir hadisi şerif öğrenirler ola ki bir ayet dolanır dillerine ola ki camide tefekkür ederken enselenirler zaman kötü Allahtan koruyalım bu yavruları (!)

Şimdi sormak gerek aranızda çocuğunu Allahtan sakınan kaç aile var? Allahtan haberdar edilen öğrenciler sizin nerenize batıyor onu anlamıyorum.

Din Dersi kaldırılsınmış zaten kaldırdınız. Zaten dini böyle bildirdiniz. Din cahili olmaları sizin için en büyük bilgelik değil miydi?
Esra Elönü - Haber 7
 
Konuşmaya sıra gelince pek konuşamıyor benim gibi..ama yazıda iyi Elönü:)
Bazı yazıları kelime oyunundan başka birşey olmasa da,bu yazdıklarına tamamen katılıyorum.
 
Dini bırak birileri ne isterse onu bildiriyolar artık ne vatan sevgisi ne allah sevgisi.Herşey sakıncalı artık hökömet ne isterse o .Dıt ııı
 
su politikacilar din islerinden ellerini sek seler daha dogru olcaktir, cünki dinin arkasina gecerek
hertürlü melanete yapiyorlar.
 
Turan Dursun, 1990'da bu yalan ve kopya dinler yüzünden öldürüldü.

O yüzden din dersinin kaldırılmasını ben de canı gönülden istiyorum.
 

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Bencede din dersi kaldırılsın yani
alkol , kumar , ve madde bağımlılığı dururken din bağımlısı olmakta ne demek abi yaaa
Tez zamanda kaldırılsın bu din dersi denen ve 14 asırdır anlaşılmayan ne idiğü belirsiz şey ...
 
B

bursali68

Ziyaretci
Merhaba,
Din dersinin kaldırılmasının getirisi - götürüsü değil de , " seçmeli ders " olması en uygun olanıdır diye düşünüyorum....Bunun da nedeni dinin " Yaratan ile yaratılan " arasındaki vicdani bir mesele olmasıdır...

Gerçi sanırım Can Dündar yazmışdı , bu sefer de " mahalle baskısı " hakim olabilir diye...Aslında bir yansımasını da burada YAZAR göstermiş...:
Şimdi sormak gerek aranızda çocuğunu Allah’tan sakınan kaç aile var? Allahtan haberdar edilen öğrenciler sizin nerenize batıyor onu anlamıyorum.
Yazarın sorgulaması dahi buna bir örnektir...Yazara ne...? İsteyen Allah'ı öğretir , istemeyen öğretmez...Ayrıca mesele Allah'ı öğretmek ise sadece okullardaki Din Dersleri ile mi insanlar Allah'ı öğrenir...Aileden öğrenemez mi...? Okullardaki din dersleri akademik bir yapıda mı , yani uzmanlık mı veriyor...Sadece " genel kültür " düzeyinde...Ayrıca bu ders ağırlıklı olarak TEK BİR DİN ve tek bir itikad üzerine bina edildiğinde ki adı DİN DERSİ olan bir dersten söz ediyoruz , diğer mezhepler , diğer inançlar , dinlere inanmayanlar veya bu dersi vicdani konu olduğundan yada yetersiz olduğundan görmek / okumak istemeyenlerin söyledikleri yazara niçin BATMIŞ ki...?

Madem ki okulları " Laik Okullar ve Din Eğitimi Veren Okullar " olarak , kadro - bina - müfredat - geçiş süreci...v.b gibi çeşitli nedenlerden dolayı ayırmak şu an için zor , o taktirde bu işin en kestirme yolu bu dersin Seçmeli Ders statüsüne geçmesi olur....İsteyen bu dersi okur , istemeyen okumaz...Hiç kimse de bundan siyasi - ticari...v.b rant sağlayamaz...Bu durum , bu tartışma sürdüğü sürece , her kesim de bundan ne kadar nemalanabilirimin derdinde olacaktır diye düşünüyorum...

Ayrıca bence yazar , yazdığı 8 maddeden oluşan yazısını çok BAYAĞI bir dille yazmış...
Sağlıcakla kalınız...
 
  • Etiketler
    din dersinin zararları esra elönü
  • Üst Alt