Din adına katliam yapılır mı?

Din ve dini duygular insanı son derece olgunlaştırıp,mükemmel bir insan haline getiriyorsa,din adına bir çok katliam yapıp,terör estiren İSLAMCI teröristler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Din İçin Yapılan Katliamlar(dan bazıları)

18 Nisan 2007 : Malatyada Hıristiyanlık’la ilgili kitaplar yayınlayan Zirve Yayınevi’nde çalışan Tilnman Geske ile Necati Aydın domuz bağı yapılıp yüzlerce kez bıçaklandıktan sonra boğazları bıçakla kesilerek öldürüldü.Uğur Yüksek ise hastanede hayatını kaybetti.

4 Eylül 1990 : İslam’ı ele alan kitaplar yazan , bir dönem müftülük yapan ancak daha sonra ateist olan Turan Dursun, 7 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

17 Mayıs 2006 : İslamcı basının hedef gösterdiği üyelerden Mustafa Yücel Özbilgin öldürüldü , aralarında daire başkanı Mustafa Birden’in de yer aldığı dört üye yaralandı.(Alparsan Aslan isimli kişi tarafından)

1990 lı yılların sonlarına doğru Türkiye’de, vucuduna dövme ile allah yazdıran birisi, allaha hakaret ettiği gerekçesi ile, kendini milliyetçi ve mafya olarak ifade eden birisi tarafından kurşunlanarak öldürüldü.
Bahriye Üçok: ilahiyat fakültesindeki ilk kadın öğretim görevlisi. islamda kadının örtünmesi gerekli değildir dediği için evine yollanan bombalı paketin patlaması sonucu öldü.

Yıl miladi 1974. Yer Türkiye, Kırıkkale’deyiz. Kamuoyunda MHP’nin “komando kampları” diye bilinen bir kamp.
“Kırıkkale’deki Bozkurt obasında din düşmanlarının beyni çıkarılır, kafirler telef edilir, itler boğazlanır. (Erdoğan Asılyüce, Türk Metal Seydişehir Şube Başkanı, “Her Yönüyle Kırıkkale”, 1974)

Suudi Arabistan’da ; Mısırlı komşusunun “Allaha küfretti” diyerek suçladığı Türk berber Sabri Boğday için başının kesilerek öldürülmesi kararı verildi.Karar , diplomatların devreye girmesiyle engellenebildi.

9 Mart 2004 : Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Derneği Yakacık Locası’na tekbir eşliğinde intihar saldırısı düzenlendi.İki teröristten biri ve bir garson öldü , 6 kişi yaralandı.Hastaneye kaldırılan terörist , polise adını “Abdullah İslam” olarak verdi.
Şirin Tekin, henüz 17 yaşındaydı. Çevresinde çok sevilen bir gençti. Öğrencilerin demokratik haklarından sözederdi. Oruç tutmuyordu. O gün, 3 Mayıs 1987, Van 100.Yıl Üniversitesi’nin karşısındaki kahvede oturuyordu. “İslamın bekçileriyiz,” diyorlardı. Kendilerine “mukatele” emrolduğuna inanıyorlardı. Rektör de “Onlar İslam adına dövüşürler,” dememiş miydi? Şirin Tekin, “kanını” saldırganlardan kurtaramamıştı.

Radikal islamcılar tarfından : Prof. Dr. Muammer Aksoy, Ankara 31 Ocak 1990.

Radikal islamcılar tarfından : Çetin Emeç, İstanbul, 7 Mart 1990.

Radikal islamcılar tarfından : Doç. Dr. Bahriye Üçok, Ankara 6 Ekim 1990.

Radikal islamcılar tarfından : Uğur Mumcu, Ankara 24 Ocak 1993.

Radikal islamcılar tarfından : Ali Günday, Gümüşhane, 25 Temmuz 1995.

Radikal islamcılar tarfından : Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı, Ankara, 21 Ekim 1999.

Radikal islamcılar tarfından : İhsan Güven, İstanbul, 30 Nisan 2004.

1978 Malatya Olayı : Tekbir getirilerek birçok alevi katledildi.

devamı
 
Üst Alt