Dikkatli ol

Venhar

1. Hikaye yarışma birincisi, 2. Avatar yarışma bir
Gerçekten çok güzel anlatım teşekkürler mekselina ama parasız,malsızda hiçbirşey olmuyor yaşamak için şart bunlar birde çocukların olursa onları güzel bir gelecek hazırlamak zorundasın ama imanını kaybetmeden...:prv:
Evet canım söylediklerinde çok haklıısn
bu dediklerimizde fazla abartıya kaçmadan yaparsak her şey dengeli olur . bunları yaparken imanımızıda kontrol altında tutmak çok önemli yani nefise fazla zaman harcamamak lazım
ama bazılarımız bunu abartıyor sanki

Gerçekten çok güzel anlatım teşekkürler mekselina ama parasız,malsızda hiçbirşey olmuyor yaşamak için şart bunlar birde çocukların olursa onları güzel bir gelecek hazırlamak zorundasın ama imanını kaybetmeden...:prv:

evet her daim öncelığin imanda ve ahlakta oldugu anların ardından
cocuklarımıza guzel bı gelecek hazırlayıp ardımızdan yapılacka duaları bırıktırıp
hayatı gercek anlamıyla yasamak gerekir...

Canım anlamlı bir konu paylaşmışsın bizlerle sağolasın.Bu fani dünyaya çokta kaptırmamamız gerekiyor kendimizi zira ahretimizi elimizle mahvederiz.

Harika bir anlatım sizlerle paylaşmak istedim

Evet
İnsan lezzetlere alıcı, gösterişede meraklı olduğu için ( fıtrat itibari ile böyle ) Malesef tüm hayatını bu işlerin başarılmasına sarf ediyor yada edebiliyor... ( Allah af etsin ben de yok değil bu gis ). Önemli olan müvazeneyi kaçırmamaktır.
Buna işareten Nur Müellifi

'' Ey insan acaba sadece dünya içinmi yaratıldınki tüm ömrünü ona sarf ediyorsun !! '' der.

Müvazeneyi korumak dileği ile emeğinize sağlık.

Harika bir anlatım sizlerle paylaşmak istedim
Amenna ve saddakna!
"Dünya hayatı sadece bir oyun ve eğlenceden ibarettir.Sakınanlar için (ebedi) ahiret yurdu daha hayırlıdır"
Ömrümüzün bir kısmı aldandığımız hayatı kazanmak için,
Diğer kısmı kazanmak aşkına kaybettiklerimizi yeniden kazanmak için harcanıp gidiyor.
Geriye dönüp baltığımızda,
Kazançtan çok kaybedilenlerden başka bir şey göremiyoruz.
Evet dünya hayatı geçicidir,aldanmayalım.

Bu güzel hatırlatmalarınız için teşekkürler kardeşim.

Üst Alt