Dersim'de Kurşuna Dizilen Çocuklar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Size mesajı yazdıktan sonra zaman yazarlarına şöyle bir bakayım dedim... Bence mutlaka bu dersim özrüne karşı çıkan bir vatandaş olmalıydı! Herkes sizin kadar gözü kapalı partisini destekleyemezdi... Ve okuduğum ilk yazarda bunu gördüm her ne kadar hükümeti koruyarakta olsa eleştiri vardı... Lütfen diyorum sizlere bu alelade bir konu değil.

Dersim yani Tunceli Osmalıdan beri ayaklanma içerisinde olan bir şehirdi.Ne padişah yönetiminden memnun kaldılar ne de cumhuriyet yönetiminden.Ve onlar tekrar ayaklandı.Durup dururken katliam çıkarılmadı.Kılıçdaroğlu dersimli olmasaydı ve oy toplamak amaç olmasaydı bu mevzu hiç ama hiç gündeme gelmezdi.
Ayrıca bir başbakan ateşe körükle gider mi sizce hayır ama amaç bizi birbirimize sokmak .

Ben bu adama bayılıyorum,
Şaka yaptığım sanılmasın,
Her eleştiriye- nereden ve nasıl ilgi kurduğu pek anlaşılmasa da- mutlaka karşıt ve daha önce planladıpı bir eleştiri ile,hatta mevzi saptırarark cevap veriyor.
Helal olsun,
Dersim polemiğinde de altta kalmadı.
Sanki Dersimi uçaklarla bombalayan Tayyip ERDOĞAN imiş gibi, özür bekledi resmi olarak.
Oysa harekat emrinin altında CEHAPE nin,başkanlarının,bakanlarının imzası var.
Ve kendileri de pek ala bu tunç eli hareketinin mağdurlarından.
Kalkıp iki kelam edemiyor da,BAşbakana yükleniyor.
Aslında bayılmanın da ötesinde acıyorum sayın CEHAPE başkanına,
YAzık,bir parti başkanı bu kadar çaresiz kalmamalıydı.
En azından,kimden gelirse gelsin,haksızlığa meydan okumalıydı.
Olmadı şimdi hiç de olmadı,
Stockholm sendromu söylemi ile halkı aptal yerine koyarken keyfi pek yerindeydi ama,
Eldeki verilere göre,aynı halin bin beteriyle iç içe...

Sayın ARINÇ İstiklal MAhkemeleri dosyasının açılacağından,ya da açılmasından bahsediyor.
İnşaallah,
Açılsın ve karanlıklarda kalmış tarih ile yüzleşsin bu ülke.

Giderayak bir şeyler yapmaya çalışıyor. Dostlar iş başında görsün hesabı:)))

Vadesi doldu garibin:)))

Hafazanallah AKP dışında herhangi bir partiye sivaslı birisi gelirse vay haline.
Şu an akılda değil gündemde bile yok sivas için özürdü vs vs ..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt