dermatoloji/güneşte uyuyakalmak.

merhabalar.ben güneşte uyuyakaldım ve bunun sonucunda suratım kırışık kırışık oldu.doktorlara gidiyorum sivilce kremi vermekten başka birşey yapmıyorlar.Bir tanesi damar genişlemesi olduğunu söyledi..Bu konuda bilginiz var mı? netten baktım lazer diyor tedavi için.uygulayan ya da tanık olan var mı?
 
İ

İNCİ

Ziyaretci
Lazer İle Kırışıklık Tedavisi

Yaklaşık 10 yıl önce karbondioksit (CO2) lazer ile kırışıklık tedavisi uygulamaları başlamıştır. O yıllarda CO2 lazer uygulamaları yaygın olarak kullanılmakta ve etkileri oldukça iyi idi. Ancak oluşan kızarıklık ve ödem 6-8 ay kadar sürebiliyor, uzun ve zahmetli geçen iyileşme dönemi ise hastaları oldukça zorluyordu.

Kırışıklıkların Tedavisinde Erbium Lazer

CO2 lazerlerden daha güçlü olan, teknolojileri yenilenen Erbium lazerler ile oldukça etkili sonuçlar alınmakta ve iyileşme dönemi çok daha kısa olmaktadır. Teknolojik Estetik Uygulamaları kapsamında Erbium lazerlerin kullanımı, sonuçlarının çok daha iyi ve çok daha az ağrılı olması sebebiyle artmaktadır.

Cilt, Epidermis ve Dermis adında iki tabakadan oluşur. Epidermis tabakası cildin yüzeysel kısmıdır ve oldukça incedir. Ayrıca alt tabakaları da kaplar. Yüzeysel cilt lekeleri, yüzeysel izler, benler, güneş hasarları ve ince kırışıklıklar bu tabakada oluşur. Dermis tabakası, ter bezleri, kollajen lifleri, yağ bezleri, cilde rengini veren pigment hücreleri gibi önemli unsurların bulunduğu bir tabakadır. Bazı benler ve doğum lekeleri de bu tabakada bulunur ve hafif veya derin akne izleri bu tabaya kadar ulaşabilir.

Cildin bütün katmanlarında etkili olan Erbium lazerler kırışıklıklardan, sivilce izlerine, cilt lekelerinden deride oluşan kabarık izlerine kadar hepsinde güvenle kullanılır.

Erbium lazerle neler tedavi edilir?
•Akne izleri (Skarı)
•Yaşlılık lekeleri
•Güneşin sebep olduğu hasarlara bağlı lekeler
•İnce kırışıklıklar
•Renk düzensizlikleri
 
Bu kırışıklık yaşlılıktan dolayı oluşan birşey değil.2.seçeneğin bana uygun olduğunu düşünmüyorum doğrusu..
 
İ

İNCİ

Ziyaretci
Bu kırışıklık yaşlılıktan dolayı oluşan birşey değil.2.seçeneğin bana uygun olduğunu düşünmüyorum doğrusu..

Funda Hanım, ben konunun uzmanı değilim. Verdiğim telefon numarasından bilgi alabilirsiniz. 0212 227 00 00
 
Üst Alt