Derin Devlet Tasfiye Edildi Mi

DERİN DEVLET TASFİYE EDİLDİ Mİ?

Dün akşam yeğenlerle konuşurken, Amerikan - İngiliz işbirliğiyle kurulan ve organize edilen Gladio’nun Türkiye ayağı Özel Harp Dairesi, Kontrgerilla, Jitem, Derin Devlet gibi isimlerle de anılan Türkiye içindeki yasadışı karanlık güç olan Derin Devlet, AKP iktidarı tarafından tasfiye edildi mi sorusu gündeme geldi.
Ben de, kısmen dokunuldu dedim.
Yeğenler gittikten sonra bu konu kafama takıldı ve üzerinde düşündüm; gerçekten Derin Devlet tasfiye edildi mi?

Ve aklıma şöyle sorular geldi:

• Şayet tasfiye edilseydi, faili meçhullerin failleri tespit edilirdi.

• 1980 sonrasında 20 bin faili meçhul cinayet olduğu söyleniyor, bunlar aydınlanırdı.

• Uğur Mumcu, Turan Dursun, Çetin Emeç, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Ahmet Taner Kışlalı, Necip Hablemitoğlu gibi düşünür ve gazeteciler ve düşen şüpheli uçak kazaları aydınlanır, ölen mühendislerin katilleri bulunurdu.

• Bu konularda itirafçılar ortaya çıkardı.

• Birkaç sorumlu katil tespit edilip hüküm giyer, gereken cezaya çarptırılırdı.

Oysa bunların hiçbir olmadı.
Bu da gösteriyor ki derin güçler hala varlığını korumakta ve onlara dokunulamamaktadır.

Anlaşılıyor ki bir dönemler Cemaat ile işbirliği içinde olan AKP’nin Ergenekon, Balyoz gibi yasadışı örgütler kurgulayarak asker ve sivil üzerinde yaptığı tasfiye ise Kemalizm’den ve Laiklikten kesinlikle ödün vermeyen kişi ve kitleler içindi.
Bu anlayışın ordudan uzaklaştırılması ise başarıyla sonuçlandı.
BELKİ derin güçlere dair 3-5 kişi de kısmen bu tasfiyeye takıldı ama onların üzerine gidilip bu konuda yargılama yapılmadı, deşifre edilmedi.
Kısacası DERİN konulara ilişkin dosyalar kapatıldı.

Yani sonuç olarak Derin Devlet hala varlığını kurumakta, deşifre edilmemekte, AKP iktidarı tarafından da görmemezlikten gelinerek korunmaktadır.
Ne de olsa Derin Devletin kuruluş amacı belli, SOL’un yükselişine engel olmak, Amerikanvari siyasi ve politik anlayışı egemen kılmak ve korumaktır.
O nedenle bu örgütün AKP tarafından deşifre edilerek ortadan kaldırılmasını düşünmek, koca bir SAFLIK olur.

SOSYALİST