• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Depresyonu Yenin!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Depresyonu Yenin!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!
Depresyonu Yenin! Hem de İlaçsız

Umutsuzsanız, artık ilaca sarılmayın. Depresyon, beynin düşünmekten sorumlu frontal lobunun düşük; limbik (duygusal) sisteminin ise yüksek seviyede çalışmasının sonucudur.

[ALINTI]Beyin sintigrafileri (tıbbi görüntüleme tekniği) gösteriyor ki psikoterapi yöntemi ile bu bozulmuş dengeyi onarabileceğiniz gibi beyninizi yeniden eğiterek kendi gücünüzle depresyonu yenebilirsiniz.

Sorunun kaynağına inin

Geçici umutsuzluk nöbetlerini neyin tetiklediğini tespit edebilirseniz, onlarla baş etmeniz daha kolay olacak. Kaygı duygusunu hissettiğiniz zamanı yakalamaya çalışın. Eğer cevaptan kesin emin değilseniz, serbest çağrışım yoluyla kaynağı keşfetmeyi deneyin. Acaba bir şey size geçmişteki bir hayal kırıklığını mı çağrıştırıyor?

Takıntı yapmayın

Beynimizde, yanlışları fark etme mekanizması, ani tepkiler verecek bir kaygı merkezi ve tüm bunlara rağmen yoluna devam etmesini sağlayan bir vites sistemi bulunmakta.
Endişe eğilimli insanlarda, işte bu vites sistemi tıkanıyor. Bu durumda, zihni başka noktalara çekecek manuel bir müdahalede bulunmak gerekir. Kitap okumak veya sudoku çözmek gibi. Bunlar beyindeki nöronlar arasındaki bağlantıları geliştirerek, vitesin otomatik olarak geçmesini sağlar.

Sinirli olduğunuzu kabul edin:

İnkâr etmenin şu ana kadar size bir faydası olmadı değil mi? İçinize atmak sadece zarar verir. Kronik bastırılmış öfke beynin antianksiyete mekanizmasını bozabilir. İlk önce öfkenizin haklılığından emin olun ve daha sonra kaynağıyla uğraşın.

MSN Erkek - Sağlıklı Yaşam
 
Üst Alt