• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Deprem olursa Türkiye de işgal edilir mi?

Okunuyor :
Deprem olursa Türkiye de işgal edilir mi?

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Haiti’deki deprem sonrası, Karayipler’in yalnız ve fakir ülkesi yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.. Ülke bitme noktasına geldi.. İç kargaşa, isyanlar, talanlar.. Ülkede güvenlik ve devlet kalmadı..

Aslında bu manzara gösteriyor ki, Prof. Celal Şengör’ün ve Vatan gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat’ın yıllardır dile getirdiği tez, Haiti’de gerçek oldu.

Mine Kırıkkanat, “Bir Gün Gece” adlı romanı şu sıralarda Fransız kanalı TV5 Monde’nin internetteki Haiti depremiyle ilgili sayfasında büyük ilgi görmeye başladı. Nedeni ise Kırıkkanat’ın İstanbul’daki olası depremle ilgili senaryosu.. Onunla benzer senaryoyu Prof. Dr. Celal Şengör de Teke Tek programında dile getirmişti. Peki neydi o senaryo?

DEPREM OLURSA T.C. ÇÖKER
İstanbul’da bir deprem olursa Türkiye’nin rejimi ve bağımsızlığı tehlikeye girer.. Çıkan olaylar nedeniyle yabancı güçler Türkiye’ye asker indirir, ülkeyi işgal eder. Türkiye Cumhuriyeti sona erer..

CELAL ŞENGÖR: TÜRKİYE CUMHURİYETİ SONA ERER
1999 Gölcük Depremi’nin ardından herkes olası İstanbul depremini konuşuyordu. Şu kadar insan ölür, bu kadar bina yakılır tahminleri arasında Prof. Celal Şengör bambaşka bir şey söyledi.

Uzun bir süre önce Fatih Altaylı’nın Teke Tek progr***** katılan Prof. Celal Şengör ise şunları söylemişti:

“Eğer İstanbul depremi için önlem almazsak, İstanbul’da olacak bir depremden sonra Türkiye’nin rejimi ve daha ötesi bağımsızlığı tehlikeye girer. Ortaya çıkacak kargaşa sonrasında yabancı güçler gelip Türkiye’yi işgal eder. Türkiye Cumhuriyeti sona erer”

Altaylı’nın bugünkü “Haiti’ye bakıp Celal Şengör’ü görmek” başlıklı yazısında değindiği iddia medyada tartışılmış ancak devlet tarafından ciddiye alınmamıştı.

Altaylı, Şengör’e sormuş.. “Çok önemli bir şey söylüyorsun. Dinleyen yok gibime geliyor. Haklı mıyım?” diye.. “Haklı sayılırsın. Askerlerden başka dinleyen yok. Bir tek onlar çağırdılar, bu olasılığı onlara anlattım” demiş.

BUGÜN HAİTİ, YARIN TÜRKİYE Mİ?

Tıpkı Haiti’de olduğu gibi.. Mine Kırıkkanat da romanında benzer iddiaları yazmıştı.. Kırıkkanat’ın romanının Fransızcasını okuyan TV5Monde’un Yazı İşleri Müdürü dün Vatan yazarını aramış ve şunları söylemiş:

“Sen bir kâhinsin.. Haiti’ye çıkarma yapan ağır silahlı Çin ve Amerikan ordusunu görünce, İstanbul’da olacaklara dair öngörülerinin gerçeği yansıttığını anladım. Üstelik böyle düşünen bir ben değilim. Sınır Tanımayan Doktorlar’ın eski başkanı Rony Brauman ile yaptığımız röportajı oku. Sanki sen konuşuyorsun..”

SİYASAL HEGOMONYA OYUNLARI
Sınır Tanımayan Doktorlar’ın eski başkanı Rony Brauman, röportajda şunları dile getirmiş:

Doğal felaketler, diplomatik ve stratejik oyunlara çanak tutar. Felakete uğrayan ülke ne kadar zayıf düşer ve zayıflarsa, yabancı güçler arasındaki rekabet de o kadar artar. İstisna yoktur, doğal felakete uğramış, dışarıya açık ve zayıf ülkelerin, kaderidir bu.

Bugün Haiti’ye yardımla birlikte ağır silahlı askerler gönderen Çin, 1974’te uğradığı büyük deprem felaketinde sınırlarını bu yüzden kapadı, kimseden ne yardım aldı, ne de dışarıya bilgi sızdırdı. Kaç kişinin öldüğünü bile bilemedik o depremde, bir milyon kişiden söz edildi...

Doğal felaketin bir parçasıdır siyasal hegemonya oyunları. Yardıma koşan ülkenin STK gibi davranması beklenemez, bir devlet yardımının arkasında mutlaka o devletin çıkar hesapları vardır.”

ABD HAİTİ’YE 7 BİN 500 ASKER ÇIKARDI
Bu röportajdan bir gün sonra ABD’nin şimdiki başkanı Obama, yanına eski başkanlar Bush ve Clinton’ı da alıp hamasi bir “Haiti’ye yardım” söylevi çektikten sonra, depremin altında kalan talihsiz adaya 7 bin 500 asker gönderdi.

ABD, kendisinden önce deprem bölgesine varan ağır silahlı askerleriyle Çin Halk Cumhuriyeti’nin verdiği “mesajı” almıştı. Venezuela Başkanı Chavez, ABD’nin Haiti’yi işgal ettiğini söylerken haklı. Önümüzdeki günlerde küçük adadaki Amerikan askeri sayısının 10 bine çıkması bekleniyor.

TÜRKİYE’NİN BAŞINA GELECEKLERİN GÖSTERGESİ

Vatan gazetesi yazarı Kırıkkanat’a göre Haiti’de yaşananlar Türkiye’nin başına geleceklerin bire bir göstergesi:

“Ben söylemiştim demekten nefret ederim, fakat bu kez, Haiti’de olup bitenler ve bundan sonra olacaklar İstanbul depreminden sonra Türkiye’nin başına geleceklerin, bire bir doğrulaması. Dolayısıyla kendimi tutamayacağım: Ben bunların hepsini nedenleri ve sonuçlarıyla yazdım, sevgili okurlar!

Haiti’nin zavallı tarihçesini, ABD’nin etki alanında tarımının, ekonomisinin, devletinin nasıl bitirildiğini, ABD eliyle kurulan işbirlikçi iktidarların soygun, yolsuzluk düzeni ve bu düzenin yarattığı çeteleşmeyi bilseniz, Türkiye’nin son yıllarda hızlanan ‘değişim’ ivmesiyle varacağı konumun, minyatür bir repliği olduğunu anlarsınız.

Haiti, 9 milyon nüfusuyla İstanbul’dan bile küçük bir ülke. Ne var ki, daha dün Vatan Gazetesi’nde Alman bilimcilerin, “zararı inanılmaz boyutlarda 3 deprem olacak” dedikleri koca İstanbul, kıyaslanmaz zenginliğine rağmen, Haiti’den daha sağlam çıkmayacak, deprem sırasında aynı yıkım, sonrasında aynı sahneler, aynı talan ve yağma, daha büyük çapta yaşanacak.

Ve bugün Haiti devleti nasıl çöktüyse, nasıl rakip yabancı devletlerin bir nüfuz savaşı alanına dönüştüyse, Türkiye de bir Marmara depreminin altında kalacak, belki de bağımsızlığını yitirecek”

ŞİMDİ SORMAK GEREKİYOR...
Fatih Altaylı ve Mine Kırıkkanat bugünkü yazılarını anlamlı bir soruyla bitirmiş..

- Haiti’de olanları ve şimdi ABD’nin “Haiti’ye el koyma operasyonunu” görünce aklıma Celal Şengör geldi. Acaba ülkeyi yönetenlerin de aklına gelmiş midir? (F.Altaylı)

- Dünyanın her yanından, gazeteci arkadaşlarım Türkiye’yi tehlikeye karşı uyarmaya çalıştığımı anladı. Ya uyarının muhatabı ve önlem almazsa yıkılacak olan devletin yetkilileri, onlar anladı mı? (M.Kırıkkanat)
(HABER3)

Olası bir İstanbul depremi Türkiye Cumhuriyeti’nin sonu mu olur ?
 

Masterlord

Kıdemli
Üye
ancak tüm Türkiye yerle bir olursa ozmn girebilirler
oda insan kalmadı diye

istanbul yerle bir olursa bagımsızlık yönünden bise olmaz
bizim ülkede istanbullar bitmez
ama tabi ülkenin ekonomik durumu baya kötülesir
 

tntcool

Kıdemli
Üye
Felaketlerden sonra organize olma konusunda aslında o kadar da kötü olmadığımızı düşünüyorum. Böyle bir durumda Türkiye işgal falan edilemez...
 

Parlayan Yıldız

Amatör
Üye
İşgal işini bilmiyorum ama Haiti depremi de 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremleri gibi insan yapımı.
Doğal değiller. Venezuella Devlet Başkanı Chavez de doğal olmadığını, ABD tarafından yapıldığını söyledi. Bu işin merkezi HAARP-ABD.

1999 ve 2010 Haiti depremlerinin benzerlikleri:
1) 1999 depremleri ve Haiti depreminin genel şiddeti 7.
2) 12 Kasım 1999 depreminden 4 gün sonra, 1.deprem bölgesini ABD başkanı Bill Clinton ziyaret etti.
12 Ocak 2010 depreminden 4 gün sonra Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Haiti'yi ziyaret etti.
3) Clintonların ziyaretlerinde benzer sayılar:
12 + 16 Kasım 1999=28(gün) - 11(ay) ve 28(yıl)
12 + 16 Ocak 2010= 28(gün) - 11(ay+yıl)
28 ve 11, her iki depremde ve Clintonların ziyaretinde var.
4) 1999'da da 2010'da da depremin gerçek tasarlayıcılarının bahaneleri hazırdı: Güneş tutulması.
1999 depreminden 6 gün önce tutuldu. Haiti depreminden 3 gün sonra tutuldu.
 

orkuorkun

Kıdemli
Üye
sayın uzaylı Memleketinizde deprem olursa diye sordunuz

Bence Depreme pratik olarak hazırız. Memleketimizi pratik kafalı insanları ile ne kadar övünsek azdır. Biz değil avrupa birliğine daha yukarılarda olmamız lazım.

Google da 'ceset torbası ' diye arattırırsanız birçok imalatçı bulacaksınız. Türkiye deprem için ceset torbası imalatı ile dünyada 1 numaraya yükseldi. Haiti ye ceset torbası satıyoruz ihraç ediyoruz. Bunu ticareti iyi bilenı yahudiler bile düşünmedi :prv:
Küresel ekonomik krizden ceset torbası satarak kurtulacaağız. birde dünya savaş halinde bir sürü ceset torbası gerekiyor daha çok olacak ihtiyaç...

Hiç Allahın hikmetine önlem alınabilir mi ? Ölen ölür kalan sağlar bizimdir . Kalanlara acı çektiririz kurallar cezalar zamlar yaparız, işsiz bırakırız ki öteki dünyada rahat etsinler.

İnsan Yeter be kurtuldum deyince Ruh huzura kavuşur. Ölenin arkasından iyi ki öldü kurtuldu diye bakmalıyız. Eskidendi o üzülmeler
-Biz profesonel bir milletiz ölmeye alışıkız üzülmek ne diye. Siz hiç 3 defa ölen insan gördünüz mü 1 kere ölünür. Dünyada zor görülen ölümler bizde görülür
Ne farkeder. Açlıktan depremden, pkk kurşunu yada katil tarafından vurulmuşsunuz.Basit ölünmeyecek bir hastalıktan hastaneler bakmıyor diye Ölmüşsünüz ,(siz basit hastalıktan ölecek kadar basitsiniz suç sizdedir)Töre cinayetlerinden ölenler normaldir.
Hem bizim yapacak çok şeyimiz var. herkes ölecek ha öyle ha böyle.
herkes evinde ceset trobası alsın ve deprem anında ceset torbasının içine girip fermuarı içeriden çeksin Cenin pozisyonunda. Memleket memurlarına iş çıkarmayın. para filan da istemeyin bu krizde

kendi iç düşüncelerimle dalga geçtim kaile almayınız.
 
Üst Alt