• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Denizliyi Sel Bastı

  • Konbuyu başlatan Kadim
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 1
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Denizliyi Sel Bastı

Kadim

Tecrübeli
Üye
Denizliyi Sel Bastı

Evet yanlış duymadınız Denizli halkı dün öğleden sonra yağan aşırı yağmur nedeniyle zor anlar yaşadı.

Aslında pek abartılacak bir yeri yok normaldir diyeceksiniz ama, Denizlide yüzyılın dev alt yapı hamlesi devam ediyor.Tüm binaların işyerlerinin kanalizasyon bağlantıları içme suyu bağlantıları sökülüp yerine yenisi döşeniyor.

Peki nasıl oluyorda böylesine hummalı bir proje devam ederken sokaklar sele teslim oluyor?


İŞTE DÜNDEN KARELER =(

Denizli’de son 10 yılın en yoğun yağmur yağışı yaşanırken, şehir adeta felç oldu.

Denizli’de bu akşam saatlerinde aniden bastıran yağmur, 2 saat içinde metrekareye 53,6 kilogram yağış bıraktı. Çok kuvvetli yağış kategorisine giren yağış şehirde yaşamı adeta felç etti. Araçlar yarım metreyi bulan sel sularının içinde mahsur kalırken, vatandaşlar da saatlerce iş hanları ve iş yerlerinin içinde beklemek zorunda kaldılar. Ana caddelerin adeta dereye döndüğü şehirde aralıklarla yağış sürerken, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre bu yağışın son 10 yılın en şiddetli yağışı olduğu

ve gece yarısına kadar etkisini kaybederek sürmesinin beklendiği belirtildi. Bu gece etkisini tamamen kaybedecek olan yağış, Salı ve Çarşamba günleri özellikle Ege Bölgesi’nde yeniden etkili olacak. Hafta başında yeni bir yağışlı havanın yurda gireceği ve özellikle İzmir ve çevresinde etkili olmasının beklendiği kaydedildi.
 
Üst Alt