• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Denizlerin İdam Kararını Veren Elverdi Öldü

Okunuyor :
Denizlerin İdam Kararını Veren Elverdi Öldü

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
SOSYALİST; ölüme sevinmek acizlerin işidir. intikam duygusuda insan erdemlerinden sayılmaz. ayrıca, fikrini söyleyen bir bayana sus demenizden dolayı sizi kınıyorum.
Katil bir insanın bu şekilde ölümüne sevinmedim desem yalan olur.
intikam duygusuda insan erdemlerinden sayılmaz.
Bu cümlenizde ise haddinizi aşarak büyük laflar etmişsiniz.
''İntikam ya da onun duygusu nasıl olur'' bu konu üzerinde bir daha düşünmelisiniz..
fikrini söyleyen bir bayana sus demenizden dolayı sizi kınıyorum
Burda da haddinizi aştığınızı belirtmek cuk diye oturacaktır.
Arkadaşımız konu hakkında değil benim hakkım da fikir yürütmüş.
Gerçi o kadar da önemli değil ama sizin olayı saptırmanızdır sıkıntılı olan.
Arkadaşımıza karşı kullandığım cümleye nereden bakarsanız bakın ESPİRİ mahiyetinde olduğu görülecektir.

Tüm bunlardan dolayı sizi daha DİKKATLİ ve DÜRÜST olmaya davet ediyor
ve boyunuzu aşan işlere girişmemenizi öneriyorum.

gordionum

Tecrübeli
Üye
iletiniz; klavye kabadayısı, paylaşım özürlü birini yansıtıyor. haddini aşma, boyundan büyük işlere girişme! gibi kahve ve sokak kültürü laflarını kullanmanız, uzak durulacak insan kısmısı sınıfından olduğunuzu gösteriyor. bundan böyle size yanıt vermeyeğimi bildirir ve sizden aynı hassasiyeti göstermenizi beklerim.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
iletiniz; klavye kabadayısı, paylaşım özürlü birini yansıtıyor. haddini aşma, boyundan büyük işlere girişme! gibi kahve ve sokak kültürü laflarını kullanmanız, uzak durulacak insan kısmısı sınıfından olduğunuzu gösteriyor. bundan böyle size yanıt vermeyeğimi bildirir ve sizden aynı hassasiyeti göstermenizi beklerim.
Komedi bu olsa gerek..

Gerçek dışı ifadelerle suçlayacaksın,
hakaret edeceksin,
olayları saptıracaksın,
sonrada masum rolu oynayıp ileri geri konuşacaksın, su yüzüne çıkacaksın..

Neyse sevgili arkadaşım;
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.

Sağlıcakla.....

Dєνяiм

Acemi
Üye
Her canlı bi gün ölümü er ya da geç tadacakmış demek ki
kim olursa olsun, N olursa olsun ölünün arkasından kötü konuşmak çok hoş olmasa da, sırf ölüm haberi geldi diye de rahmetle anmak da olmaz

Biraz şurdan bakıyorum olaya
Bi yakınınız / sevdiğiniz / değer verdiğiniz biri vefat ettiğinde, size vefat haberini veren kişiyi, sanki o öldürmüş gibi görebilirsiniz
Şahsen ben, babamın vefat haberini veren kişiyle o dakikadan beridir konuşmam üzerinden yıllar geçse de

Ali Elverdi ya da bi başkası da olsa idam kararı olacaktı sonuç elbette ki
Çünkü, Onlar sistemin yaramaz çocuklarıydı ve haliyle onlara ceza verip, diğer yaramaz çocukları uslandırmak lazımdı kendi nazarlarında

Menderes'lerin idamlarını da baz alarak; "3 bizden, 3 de sizden" yaklaşımının olması da elbette mümkün

Sonuç itibariyle Ali Elverdi kendi rolünü oynadı
sonraki senelerde Adalet Partisi'nden milletvekili olarak vs.. de madalyasını aldı

gordionum

Tecrübeli
Üye
Dєνяiм;271995' Alıntı:
Her canlı bi gün ölümü er ya da geç tadacakmış demek ki
kim olursa olsun, N olursa olsun ölünün arkasından kötü konuşmak çok hoş olmasa da, sırf ölüm haberi geldi diye de rahmetle anmak da olmaz

Biraz şurdan bakıyorum olaya
Bi yakınınız / sevdiğiniz / değer verdiğiniz biri vefat ettiğinde, size vefat haberini veren kişiyi, sanki o öldürmüş gibi görebilirsiniz
Şahsen ben, babamın vefat haberini veren kişiyle o dakikadan beridir konuşmam üzerinden yıllar geçse de

Ali Elverdi ya da bi başkası da olsa idam kararı olacaktı sonuç elbette ki
Çünkü, Onlar sistemin yaramaz çocuklarıydı ve haliyle onlara ceza verip, diğer yaramaz çocukları uslandırmak lazımdı kendi nazarlarında

Menderes'lerin idamlarını da baz alarak; "3 bizden, 3 de sizden" yaklaşımının olması da elbette mümkün

Sonuç itibariyle Ali Elverdi kendi rolünü oynadı
sonraki senelerde Adalet Partisi'nden milletvekili olarak vs.. de madalyasını aldı
bu topic'i açan arkadaş aşağıdaki yazılanları görmedi, görmek istemedi!!! sığ sularda yüzdü. anlamak için kafa bile yormadı!

Yaşam hakkı; kişiye, toplumca veya devletçe verilmiş bir hak değildir. Bu hak, doğrudan varoluş sebebimiz Allahın (c.c) bahşettiğidir. kişinin doğumu ile kendiliğinden var olur. bu nedenle ki Allahın (c.c) verdiğini yine o alır denir.

Ölüm cezası ise doğrudan kişinin yaşama hakkı ortadan kaldırır. Devletler içinde yaşayan milleti için vardır. devlet bir insanı ölüme mahkum etmekle, kendi varlık nedenini ortadan kaldırmaktadır.

devletin görevi, suç oluşumuna neden olan arızaları onarmak ve ortadan kaldırmaktır. sosyal adaleti, güvenliği ve eşitliği sağlamayan bir devlet, çözümü öldürmekte buluyorsa kimse hukuk devletinin varlığından dem vuramaz.

ayrıca benim başka bir sorumu yanlış anladı. ölüme sevinmek acizlerin işidir. intikam duygusuda insan erdemlerinden sayılmaz, dedim. ama anlaşılmak istenmedi! bir şey soracağım ELVERDİ nasıl öldüyse öldü! hatta layığını buldu derseniz, o zaman sorarlar LENİN NASIL ÖLDÜ? tabi ben sustum ölümden ders çıkarmak başka, alkış tutma başkadır.

Üst Alt