• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Denizleri Aşan Trend: Marine!

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
Denizleri Aşan Trend: Marine!

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

2010 kış sezonu boyunca sinyallerini veren marine trendi yaz modasını etkisi altına alıyor. Kırmızı, lacivert, beyaz tonlarının hâkim olduğu marine konsepti denizleri aşıp geliyor!

Esmer, sarışın, kumral Hangi ten rengine sahip olursanız olun, marine trendini tarzınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Renk kombinlerini doğru seçmek, harika görünmeniz için ilk ve tek adımdır.

Sarışın ya da kumralsanız; marine kombinlerde üst kıyafetlerinizi lacivert ya da kırmızı olarak belirleyebilirsiniz. Teninizle kontrast oluşturacak renkler; güzelliğinizi vurgular. Marine modasının temel renklerinden beyazı; pantolon ya da ayakkabılarınızda tercih edebilirsiniz. Yeterince bronz olmadığınızı düşünüyorsanız üst kıyafetlerde beyaz kullanmaktan kaçınmalısınız. Özellikle beyaz tenli kadınlarda beyaz renkli üstler solgun bir görünüme neden olur.

Esmer tenliyseniz; marine kombinlerinizde üst kıyafetlerinizde kırmızı ve beyaz renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu ve açık renklerin bir arada kullanımı ten renginizin güzelliğini ortaya çıkarır. Ayakkabı ve pantolon, etek, şort gibi alt kıyafetlerinizde lacivert tonlarını kullanabilirsiniz. Esmer tenli kadınlarda üst kıyafetlerde lacivert renk tercih etmek, yorgun ve soluk bir görünüme neden olur.

Marine trendinde öne çıkan başka bir detay ise çizgilerdir. Elbise, ayakkabı, şort, etek, tulum, pantolon ve ceketlerde sıklıkla kullanılan çizgiler görüntünüze şıklık kattığı kadar risklidir. Enine çizgiler sizi olduğunuzdan daha geniş gösterebilir, bu nedenle yeterince ince olmadığınızı düşünüyorsanız enine çizgili kıyafetlerden kaçınmalısınız. Aynı şekilde çok aralıklı çizgili kıyafetler de geniş görünmenize neden olabilir. Sizin için en ideali sık ve dikey çizgili kıyafetlerdir. Lacivert-beyaz, kırmızı-beyaz kombinlerinin kullanıldığı çizgili parçalar istediğiniz etkiyi yaratmanıza yardımcı olur.

Uzun boylu ve ince bir vücut yapısına sahipseniz yatay çizgiler tam size göredir. Vücudunuzun uzunluğunu orantılı gösterip, daha fit bir görünüm sergilemenize yardımcı olur.

Çizgili kıyafetlerde genel kuralımız; desenli kıyafetlere benzer. Yani, bir kombinde en fazla 2 parçada çizgili kullanmanız gerekir. Fazla çizgili kıyafet kullanımı göz yorar ve ortaya karmaşık bir görüntü çıkarır.

2010 yaz modasının en sevilen trendi marineye yavaş bir geçiş yapmak istiyorsanız; aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz. Beyaz tonlarının hakim olduğu bir kombinde kırmızı ve lacivert takılar ya da fular tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem modaya uygun giyinmiş hem de yeni moda için kendinizi hazırlayabilirsiniz.

MSN Kadın - Moda
 
Üst Alt