Deniz Gezmis (1947 - 1972)

tesadüfen bulduğum bir video tüm bağımsızlık mücadelesi veren gençlerimiz var..

mrs.x.ray

1. avatar yarışma birincisi
bay x pardon ama sizene benım düşüncelerimden.iyi ya da kötü yorum yapma hakkım var.üstelik benım cevabımda denız gezmiş midir her kimde adı geçmiş mi?????
umrumda bile ağzıma bile almam ben o kişinin adını.terbiyenizi takının karşınızdakının bayan olduğunu unutmayın.benım düşüncelerim m.ö. de olabilir,taş devri de olabilir,kimseyi enterese etmez hele sizi hiç etmez.
iyi akşamlar...

bay x pardon ama sizene benım düşüncelerimden.iyi ya da kötü yorum yapma hakkım var.üstelik benım cevabımda denız gezmiş midir her kimde adı geçmiş mi?????
umrumda bile ağzıma bile almam ben o kişinin adını.terbiyenizi takının karşınızdakının bayan olduğunu unutmayın.benım düşüncelerim m.ö. de olabilir,taş devri de olabilir,kimseyi enterese etmez hele sizi hiç etmez.
iyi akşamlar...

Öncelikle şunu açıklığa kavuşturalım ben sizin isminizi ağzıma almadım zaten sizinle olan münasebetimiz siz ve bizden öteye gidemez açıkca vurgulayım birde terbiyesiz uslubunu bu ikinci yöneltişiniz kişisel olarak hitapta yine bulunmuyorum en azından isimle hitap etmiyorum çünkü isimle hitap edeceğim kişiler değer verdiğim saydığım kişilerdir umarım açıkca anlamışsındır!Bu tür derin ve kavramı zor olan konularda yorum yaparken hiç birimiz cinsiyet ayrımı yapmıyoruz ama bilemem eski zihniyetlerde Haremlik Selamlık uygulaması mevcuttu siz bu tarz bir uygulamadan yararlanmak istiyorsunuz ama maalesef biz böyle bir uygulamaya sahip değiliz bizde bayanda erkekde eşittir terbiye konusunda haksızsınız terbiyesiz bir kelime yok kullandığım kelimeler özellikle lugatta yer etmiş cümlelerdir..İyi forumlar ve iyiakşamlar diliyorum...

mrs.x.ray

1. avatar yarışma birincisi
ismimi ağzınıza almamanız o cevabı bana yazmadığınız anl***** gelmiyor sanırım.
ayrıca da sizinle münasebetimiz siz ve bizden ileri gitmesin demenız az bile bence hiç muhattab olmayın benle.kimlere değer verip kimlere vermediğinz de umrumda değil.
birşeyi sürekli sürekli yazmanız da çok sinir bozucu, bir kelımenın ya da kelımelerın lugatta yer alması onun terbiyesiz olmadığını göstermez ki bune basitliktir anlayaladım,yazdıklarımı anlayamıyor musunuz???.
siz çatacak yer arıyorsunuz sanırım ama yazlış adres üzgünüm...

ismimi ağzınıza almamanız o cevabı bana yazmadığınız anl***** gelmiyor sanırım.
ayrıca da sizinle münasebetimiz siz ve bizden ileri gitmesin demenız az bile bence hiç muhattab olmayın benle.kimlere değer verip kimlere vermediğinz de umrumda değil.
birşeyi sürekli sürekli yazmanız da çok sinir bozucu, bir kelımenın ya da kelımelerın lugatta yer alması onun terbiyesiz olmadığını göstermez ki bune basitliktir anlayaladım,yazdıklarımı anlayamıyor musunuz???.
siz çatacak yer arıyorsunuz sanırım ama yazlış adres üzgünüm...

Anlaşılan farklı bir lisanda konuşmak gerekli siz anlatılanları hiç anlamıyorsunuz bir iki kelimeyi dahi bir araya getiremeyenlerle işim olmaz sadece kelimeleri doğru seçmelisin her zamanki olduğu gibi Cümleleride katletmişsin?Nede olsa alışkanlık haline geldi sizin için?Bu mesajdan sonra daha başka şeyler eklemek ihtiyacı duymuyorum eklesemde zaten senin anlayacağını hiç ummuyorum bu sana son mesajım olsun ayrıca senin gibi yanlış bir adrese gideceğimi hiç sanma!bu konuya burada nokta koyuyorum noktayı kaldırma yoksa virgül atmayı çok severim hadi kal sağlıcakla!

Büyük Padişah Fatih Sultan Mehmet,ŞEYHÜLİSLAM dan fetva almıştır
'DEVLETİN BEKASI İÇİN KARDEŞ KATLİ VACİPTİR'
evet devletin bekası için bazı kişilerin idamı vaciptir bencede.vatanımızın bütünlüğü için birçok Türk askeri şehit oluyor hergün,birkaç komunist idam edilmiş çok değil.
şuan günümüzde de devletimizi içten yıkmaya çalışan birçok hain var bunların birkaçının sallandırılması diğerlerine de belki ibret olur.
(bunlar benim düşüncem)

Konuyu dallandırıp,budaklandırıp daha sonrada vatan bütünlüğüne getirenlere ben gülüyorum.
Sahrabetis'inde dediği gibi, düşünceleri yüzünden asmak ne demektir?Sizin söylemeye çalıştıklarınızla bu konunun genel gidişi arasında pekte mantıklı bağlar kuramadığımı bilmenizi istiyorum.Düşüncelerinizi söylediniz, ne kadar güzel....Düşüncelerinizi söylemeniz ve altına benim düşüncem diye eklemeniz güzel dedim.Lütfen birkaç defa okuyun bu iki kelimeyi...

Ayrıca biraz sakin olmanızı dostça tavsiye ederim.....İnanın iyi olan bu olacaktır

geçmiş mi diyon sen o yüce kişiliğe o dediğin kişi halk için ölmüş bir insandır

bir ark. adnan menderes yazmış menderes ile DENİZ yoldaşın asılış sebebleri farklıdır benzerlik yoktur
biri abd yalakalık ıcın t.c. başbakanı olmustur
DENİZ ise abd ve işbirlikçilerine karşı savaşmıştır ve bu yolda öldürülmüştür

Aşk olsun aşk olsun aşk olsun sana çocuk aşk olsun
Acıyorsam sana anam avradım olsun
Elbette Türkiye'de en uzun koşuysa devrim
O onun en güzel en güzel yüz metresini koştu
İlk o fırladı lüverden en sekmez mermisiylen
En hızlısıydı hepimizin en hızlısıydı hepimizin
İlk o göğüsledi ipi
Aşk olsun aşk olsun aşk olsun sana çocuk aşk olsun
Acıyorsam sana anam avradım olsun
Ama aşk olsun

Söz: Can Yücel
Müzik: Mazlum Çimen

DENİZİN SON SÖZÜ
Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm-Leninizm! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının kardeşliği!! Yaşasın işçiler, köylüler! Kahrolsun Emperyalizm!

Y canlar bu bölüme girdim tüylerim diken diken oldu düşüncelere saygı gerektiği kanısındayım ve bu gencecik yüreklerin yok edilişleride unutulur gibi değil sonuçta şunu söylemek istiyorummmm ALLAHIN VERDİĞİ CANI ANCAK ALLAH ALIR yani başka söylenecek birşeyimde yok açıkcası.......

Ölüme giderken bile zerre pişmanlık duymamış olan bu üç fidan ve diğerleri...

Asla unutmayacağımız ve onurlu yaşamın bayrağını taşıyan bu gençler tarihler boyu gururla anılacaklardır.

Onlar can
anlar yoldaş

Onlar tarihe adlarını yazan gencecik yürekler...

Üst Alt